Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túlreagálom, vagy a barátom...

Túlreagálom, vagy a barátom egy borostás kamaszt játszik a kapcsolatunkban?

Figyelt kérdés
Úgy érzem én vagyok a műszaki mesterember, az anya, a szexuális segédeszköz, a gps, a mosónő és a konyhásnő a kapcsolatunkban. A barátom elmegy reggel dolgozni, hazajön 6-7 körül és már ül is a gép elé játszani. Ennyit csinál. Én fizetem a számlákat, én intézek szerelőket, én keresek szerelőt a brutális villanyszámlánk miatt, én figyelek arra, hogy ne égjen minden lámpa fölöslegesen (ha már 18.000 a villanyszámlánk valami csoda folytán kettőnkre), én találom ki mikor mit eszünk, én vásárolok be hétvégére, én maradok otthon, ha jön valami szerelő a lakásba, egyszerűen mindent én tartok fejben. Lassan 30 évesek vagyunk, nincs jogsink, nekem elment másra a jogsira félretett pénzem, neki pedig hiába lenne plusz pénze az a válasza, hogy minek jogsi, amikor nincs kocsink. Aztán jön az, hogy azért nincs kocsink, mert minek, mikor jogsink sincs. Mindenre van egy jó válasza, tipikus Pató Pál úr. Én intézem, ha kilyukad a bojler az albérletben és kell egy teljesen új a falra, ő azt se tudja, hogy hanyas fokozatra kell állítani, ha télen melegebb vizet szeretne, a múltkor mondtam neki hogy vegye feljebb, megkérdezte, hogy vajon meddig kell. Kiborulok és falra mászok attól, hogy mint egy 5 éves gyerek nekem kell nevelgetnem és terelgetnem úgy érzem. A városban úgy közlekedik, mintha most csöppent volna ide, tőlünk 7 perc sétára lévő helyet megkérdezett, hogy a 4 percre lévő Spar után hogy is kell menni tovább, mert - bár már volt is ott többször is - nem tudja merre kell menni. Mentünk vele egy kollégája tejfakasztójára, megnéztük együtt térképen hogy kell eljutni a címre (városliget), majd mikor már úton voltunk derült ki, hogy ő egy kukkot se értett az egészből, ő engem követett. Ja, én meg azt hittem őt, így tettünk egy jó nagy felesleges utat, mire ez kiderült. Szerintem egy férfi tudjon már navigálni legalább, ha már jogsit képtelen szerezni - egyébként azzal indokolja még, hogy vezetni mindig csak hajnali órákban tudna, és nincs kedve felkelni olyan korán. Én fel fogok robbanni mellette, egyre kevésbé van türelmem a viselkedéséhez és a legidegesítőbb, hogy ő tart most engem hisztisnek. Milliószor próbáltam már neki felhozni, hogy ne pakoljon rám minden terhet, de olyan szépen elmagyarázza, hogy én vagyok a nő, mindig is az én dolgom lesz a háztartás vezetése, és igenis nyissam ki a számat, ha azt akarom, hogy megcsináljon valamit. Ő ennyivel le is tudja a segítőkészségét, szóljak ha kell, és játszik boldogan. Hát én meg inkább megcsinálom, nem tudom utasítgatni őt, olyan érzésem lesz tőle, hogy ő nem férfi, hanem a gyerekem és még jobban haragszok rá. Harminc körül erősen foglalkoztat már a gyerek kérdés, és szinte kiabál egy hang bennem, hogy hogy gondolhatnék gyerekre, mikor még őt is én nevelem, ha nem képes hajnalban felkelni vezetni a jogsihoz, hogy lenne képes felkelni egy síró babához?? Bocsánat, hosszú lett, de a kérdés áll: más is falra mászna ettől vagy csak én vagyok hülye?
2013. jún. 26. 12:41
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
91%
Leírtad: ő neked nem férfi, pedig neked arra lenne szükséged. Felismerted a problémát, beszéltél vele. Mutat hajlandóságot? Ha bizonyos időn belül nem, akkor tipli!
2013. jún. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
85%

ha ennyire tudsz panaszkodni, és ennyire zavar minden akkor miért nem váltok szét??? Tényleg nem értem, hogyha valaki nem érzi jól magát egy kapcsolatban akkor minek nyűglődik vele tovább??

Ha felrobbansz tőle, akkor keres olyat aki számodra tökéletes. Ha meg az a válasz, hogy azért nem hagyod el mert szereted, akkor meg ne siránkozz. Akkor szeresd a hibáival, hülyeségeivel együtt..

2013. jún. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%
Miért vagy vele, ha ennyire jól látod, hogy nem illetek egymáshoz? Teljesen mást akartok az élettől, és érzékelhető, hogy nem vagy boldog.
2013. jún. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
94%

Nem, nem vagy hülye.

Kifogtad anyuci pici fiát, akinek otthon semmit nem kellett csinálni, csak gépezni, és úgy gondolja, ezen most sem kell változtatni.

Ilyenkor elgondolkodok azon, mit tenne egy ilyen pasas, ha egyedül maradna hirtelen... akkor mit mondana, kire tartozik a háztartás??


Mindketten dolgoztok, és mindketten végzitek a házimunkát. Miért?! Mert csak!

Majd ha ő eltartja a családot, és neked nem kell dolgozni, akkor jogosan pattoghat, hogy a nő dolga ellátni a házvezetést, a férfi dolga meg a pénz előteremtése.

Addig meg húzzon bőrt a fogára, és álljon neki felnőttként viselkedni!


Egyszer, tehát egyetlen egyszer érdemes elmondani, hogy neked FELNŐTT férfira van szükséged, aki el tudja magát látni egyedül. Végezze a házimunkát (jelöljétek ki, mi az ő dolga, és akkor azt csak ő csinálja!), keressen szerelőt (elvégre ez viszont férfi dolog lenne!), és kapja össze magát.


Ahogy leírod, ezen már túlestetek, és továbbra is úgy gondolja, ez nem az ő dolga.

Ennek a kapcsolatnak meg így nincs jövője, csak az különböztet meg téged anyukától, hogy még szexuális téren is a kedvére kell tenni.

Lapát!

Aztán mehet haza anyuhoz, aki mos-főz-takarít szegény munkában megfáradt fiacskájára.

Te meg ráérsz keresni egy felnőtt társat, akivel egyenrangúak vagytok. Jelenleg ugyanis ez nem áll fenn... Amíg neked ki kell őt szolgálni.


Sosem fog megváltozni, akkor se, ha lesz gyereketek. Nagyon jól látod, hogy minden esetben te fogsz felkelni, te fogsz pelenkázni, szülőire járni, szülinapi partit szervezni, matekot gyakorolni, te fogod hordani különórára, mert ez az anya dolga. Szerinte...


Csak a feszültség fog gyűlni benned és a harag, ha ezt tovább folytatjátok, aminek meg nincs értelme.

Higgadtan, nyugodt hangon mondd el, hogy nem akarsz az anyja lenni, nincs energiád kiszolgálni, és neked nem erre van szükséged. Részedről lezártnak tartod a kapcsolatot.

Célszerű előtte vagy kisebb albérletet keresned, vagy új lakótársat (barátnőt, pl.), hogy ne kerülj padlóra anyagilag.

2013. jún. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
77%

akkor mi a francnak vagy vele?

nincs több kérdésem..

2013. jún. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
Elég nehezen szakítok, se anyám, se apám, a párom jelenti a biztos pontot az életemben, ezért sokkal jobban átgondolom, ha szakítok, illetve sokkal többet is lenyelek sajnos, mire odajutok, hogy szakítok. Igyekszem egyenes lenni, ha bajom van, azt mindig megbeszélni vele, különben hogy tudna változtatni. Panaszkodni azért megy ilyen jól, mert most nagyon kezd betelni a pohár. Azért vagyok vele még most is, mert szeretjük egymást, értelmes és jó embernek tartom ahhoz, hogy meg lehessen ezt vele beszélni, rengeteget változott már mióta együtt vagyunk, borzalmasan idióta volt, mikor összejöttünk. De ezek a dolgok nem nagyon változnak, hiába hozom fel többször is, időnként beáll mosogatni, meg megkérdezi hogy hova akarok menni hétvégén (ő magától nem menne), de ezzel nem sokat tudok kezdeni, mert zavar, hogy alapvetően ő miattam mozdulna meg, szíve szerint a gépe előtt lenne éjjel nappal.
2013. jún. 26. 12:58
 7/34 anonim ***** válasza:
95%
nézd, olyat kell keresned akit el tudsz fogadni, nem olyat aki borzalmas idióta és csak reménykedsz h az évek során jól megváltzik ahogy neked kell. Keress olyat aki kb megfelel, nem fair h valakitől elvárod h más ember legyen a kedvedért. Persze ettől még gáz amit csinál de nem értem miért veszel tejet h majd túrót csinálj belőle ha vehetsz rögtön túrót is!?
2013. jún. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
Amiért ennyi türelmem van őhozzá, az pedig pont azért van, mert egyáltalán nem anyuci pici fia. Szörnyű családi háttérből jött, kb elmenekült otthonról, az anyja elmebeteg, az apja sose foglalkozott vele, aztán az anyja hozzáment egy pszichopatához, aki mindenféle házi terrort használt, nagy nehezen elváltak, távoltartási végzést kapott a fickó azóta, aztán 18 évesen fél évet volt börtönben is.. szóval egyáltalán nem volt anyucija, de olyan, mintha most boldog lenne, mert végre van neki egy.. :(
2013. jún. 26. 13:03
 9/34 anonim ***** válasza:
53%
Akkor legyél vele szánalomból...
2013. jún. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Kösz, nem szánalomból vagyok vele. Amikor összejöttünk külön laktunk, ha mentünk fel hozzá szépen mentünk előtte boltba, tudta mi kell otthonra, mit fogunk enni, vett mosószert, intézte a dolgait. Ez azóta lett ilyen, mióta összeköltöztünk, ha látom hogy ennyire lusta nyilván nem költözök vele össze "hátha" megváltozik.
2013. jún. 26. 13:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!