Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzem, fontosabb a gyerek...

Úgy érzem, fontosabb a gyerek anyja, mint én. Vagy túlreagálom?

Figyelt kérdés

2 éve vagyunk együtt, ők már akkor 1,5 éve külön voltak mikor mi összejöttünk.

Tudtam, hogy van gyereke, ELFOGADTAM ezzel együtt. Tudtam, hogy a GYEREKKEL KAPCSOLATBAN beszélni fog az exével.

Már annyira "jóba lettek", hogy másról is beszélgetnek. Ha az ex küld egy sms, párom azonnal hívja (pl. szerdán megkérdezi az ex h a párom pénteken mikor megy a gyerekért, vagy ő felhozza e nekem), és reagál. Holott ráérne este fb-on válaszolni.

Ha én keresem, akkor leráz, hogy dolgoznia kell. (Mikor orvosnál voltam, és hivtam mit mondott a doki, lerázott, hogy "majd este megbeszéljük").

Párom mehetett volna az exe új párjáékhoz focizni. Közöltem, hogy bocsi de a szombati napomat NEM az exe társaságában szeretném tölteni, akkor én voltam a bunkó.

Szóba került, hogy ahogy nő a gyerek, kérni fogja majd hogy pl. szülinapján legyünk ott mi is.

Erre én mondtam a páromnak, hogy mi külön megünnepeljük majd, apumék főznek, tesóm süt tortát, kap ajándékot stb.

És hogy az "elvált szülők" nem szoktak együtt bulizni. Egy ballagás nyilván más, de a szülinap, Karácsony meg egyéb ünnepeket miért kéne a szülőknek együtt töltenie?

A párom azt mondta, hogy "de mi van ha a gyerek ezt szeretné"?

Mondtam hogy szépen elmondjuk neki,hogy apának van külön egy családja és ő azzal a családdal szeretné megünnepelni az xy eseményt.

Lehurrogott, hogy milyen bunkó vagyok. Mondtam neki, ha ennyire az exével akar lenni, akkor nem leszek útban...

Azt mondta nem akar az exével lenni, de nekem mégis úgy jön le. És ez csak egy dolog a sok közül.


Persze a gyerek miatt jó, hogy a szülei jóban vannak, de szerintem a közös programok (amik NEM a gyerekhez kapcsolódnak) az már túlzás...


2013. jún. 13. 19:24
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
72%
Szar ügy. Szerintem még mindig szereti az exet, vagyis jobban szereti mint téged.
2013. jún. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Én is ettől félek! :(
2013. jún. 13. 19:31
 3/27 anonim ***** válasza:
76%
Nagyon sok szomorúságtól megkíméled magad, ha minél előbb szakítasz vele.
2013. jún. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
64%

Túlliheged.


Szerintem semmi nincs abban, ha szerdán megbeszélik, mikor megy pénteken a gyerekért, ez fontos szervezési kérdés.


Ha nem akarsz találkozni az exével, akkor elmehettél volna te is barátnőkkel, míg ő focizik, ez nem ennyire nagy dolog.

Miért ne lehetnél ott a párod gyerekének a szülinapján? Ha az ex kibítja, hogy a gyereke apjának az új nője ott van, akkor te is nyugodtan kibírhatod.

Szerintem hiába mondod, hogy elfogadtad a gyerekével együtt, valójában nem mérted fel, mivel jár ez, és most azt várod, hogy olyan lesz minden, mint egy gyermektelen pasival. Nem lesz olyan, ez így fog menni, és ha nem vagy alkalmas ennek a feldolgozására, akkor lehet, hogy keresned kéne valakit, akinek nincs családja.


"Mondtam neki, ha ennyire az exével akar lenni, akkor nem leszek útban..."


Sértett tinilányoktól hallani ilyesmit, 20 fölött már kínos szerintem.

El fogod marni magad mellől az állandó hisztivel.

2013. jún. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
70%

Nehéz elhinni, de vannak még olyan értelmes egyedek, akik képesek továbbra is emberként tekinteni a másikra, és féltékenykedés meg egymás fúrása nélkül tovább lépni.

A legjobb barátnőm szülei 10 éve váltak el, azóta minketten újraházasodtak, és bizony a két család összejár hétvégente, közös programokat szerveznek, és a gyerekek is bármikor bármelyiküknél lehetnek.

"Már annyira "jóba lettek", hogy másról is beszélgetnek"

Ez most komoly? Ha az én párom lenne ilyen, repülne a francba, azt nem akarod véletlenül megmondani neki hogy kire nézhet és kire nem?

2013. jún. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Nem egy embert ismerek, akiknek elváltak a szülei. Soha egy szülinapi partin nem volt ott az anyuka és az apuka. Elvált szülők gyermekének 2x volt szülinapi bulija.


Amikor összejöttünk, arról épp nem volt szó, hogy az ex-el közös programokon részt kell vennünk!

Az ex-el amúgy nincs problémám, le a kalappal előtte, de sokat veszekszünk miatta.


Ha fb-on beszélik meg a részleteket, akkor az nem jó? Csak mert nem kerül pénzbe?!

Havonta 4 ezer ft-ot telefonál el a párom az exre... Ezt a pénzt a gyerekre is költhetnénk!

2013. jún. 13. 19:38
 7/27 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem ez az az eset, ahol igaziból tök mindegy, hogy igazad van-e, vagy túlreagálod...

A leírtak alapján ezt a helyzetet nehezen viseled és nem sok esély van rá, hogy ez megváltozzon. Szóval az az érzésem, ennek a kapcsolatnak nincs sok jövője.

Persze csak a fentiek alapján, ha amúgy nagy a szerelem és minden a legnagyobb rendben, akkor meg lehet próbálni, de szerintem ez egy elég komoly probléma...


Mondhatjuk mi, hogy túlreagálod, talán így is van (szerintem határeset), de attól nem fognak hirtelen megváltozni az érzéseid és mindig zavarni fog az ex...

2013. jún. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Szerintem nem az exre tartozik hogy nekem és a páromnak milyen a kapcsolata...!
2013. jún. 13. 19:39
 9/27 anonim ***** válasza:
97%

"Szóba került, hogy ahogy nő a gyerek, kérni fogja majd hogy pl. szülinapján legyünk ott mi is.

Erre én mondtam a páromnak, hogy mi külön megünnepeljük majd, apumék főznek, tesóm süt tortát, kap ajándékot stb.

És hogy az "elvált szülők" nem szoktak együtt bulizni. Egy ballagás nyilván más, de a szülinap, Karácsony meg egyéb ünnepeket miért kéne a szülőknek együtt töltenie?

A párom azt mondta, hogy "de mi van ha a gyerek ezt szeretné"?

Mondtam hogy szépen elmondjuk neki,hogy apának van külön egy családja és ő azzal a családdal szeretné megünnepelni az xy eseményt. "


Erre a reszre szeretnek reagalni. Jol gondolja a parod es a gyereke anyja. A gyereknek a csaladja az anyja es az apja elsosorban, illetve azok hozzatartozoi. Nem kell kulon unnepelni. A csaladunkban van egy elvalt par harom gyerekkel es a gyerekek kifejezetten kertek, hogy MINDEN unnepen, szuletesnap, karacony, akarmi legyen ott az anyuj ES az apjuk is, a PARTNERUKKEL. Egyutt akarnak unnepeelni, nem megosztva....

2013. jún. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
94%

Én úgy gondolom, semmi gond nincs a kapcsolatukkal, nem kötelező mindenkinek utálkozva válni, sőt. A gyereknek az a jó, ha minél jobb a szülei kapcsolata is egymással, függetlenül attól, hogy ők már nem egy pár.


Mégis azt javaslom, hogy szakíts vele, mégpedig azért, mert nem mindenki alkalmas arra, hogy ilyen ilyen kapcsolatban éljen, köztük Te sem. A saját életed is megkönnyíted, illetve az övéket is, ha lelépsz.

2013. jún. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!