Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Meg szeretnék kérni a kezem,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meg szeretnék kérni a kezem, de nem tudok dönteni, Ti hogyan döntöttetek a házasság ellen vagy mellett?

Figyelt kérdés
3 éve együtt élünk.
2011. nov. 24. 11:55
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
81%
Attól függ, hogyan teszi fel a kérdést. Ha azt kérdezi, hogy leszel e a jegyese, szereted és szeretnél az lenni, akkor fogadd el. Viszont ha úgy teszi fel a kérdést, hogy hozzá mész e feleségül, akkor csak akkor fogadd el, ha biztos vagy az érzéseidben, hosszú távon is el tudod vele képzelni a jövőt, hajlandó vagy hozzámenni majd esetleg gyereket is szülni. Ezt mind neked kell eldönteni, ebben senki nem tud segíteni.
2011. nov. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Ha nem vagyok biztos magamban és az érzéseimben, akkor veszett fejsze nyele? Lehet, hogy csak a "Tökéletesre" várok, és az nem is létezik. Ti megtaláltátok?
2011. nov. 24. 12:05
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Ez valóban csak rajtatok múlik, hogy mennyire vagytok szerelmesek, egymással képzelitek-e a jövőtöket, harmonikusan éltek-e együtt stb. Meg persze, hogy van-e minimális anyagi biztonság, ezt úgy értem, hogy nem kell pl saját lakás, ház, de van-e munkátok, akár jó albérleti lehetőség. Én amúgy házasság párti vagyok, de persze csak akkor, ha mindketten biztosak vagytok benne. Ha valamiért korainak érzed, akkor kérj tőle kis haladékot.
2011. nov. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 wartburg353s ***** válasza:
100%
Magával a házasság intézményével kapcsolatban vagy bizonytalan, vagy a pároddal kapcsolatban? Ha a kapcsolatotokkal minden rendben, és amúgy is vele szeretnéd leélni az életed, akkor a házasság nem sokat változtat a dolgokon, csak néhány dolgot egyszerűbbé tesz. PL. gyerekek (nem kell apasági nyilatkozat, stb.) Viszont úgy nem érdemes összeházasodni, ha nem vagy 100 %-ig biztos, hogy vele akarsz maradni. Ha meg akarja kérni a kezedet, gondolom, ő ezt akarja, de ne mondj igent, ha benned kétségek vannak vele kapcsolatban.
2011. nov. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Több mint 4 év után már nem vagyok valami nagyon szerelmes. De azt hallottam, hogy normális, ha pár év után alábbhagy a lángolás, és nincs az a bizsergés. Tényleg így van? Nálatok is elmúlt?
2011. nov. 24. 12:10
 6/23 anonim ***** válasza:
72%

Nehéz kérdés volt ez nálam is. Nem vagyok nagy házasság párti, de csak a templomi felhajtást nem szeretem viszont a párom ahhoz ragaszkodik elvileg.

Na most ő ezt a kérdést tette fel nekem: " Leélnéd velem az életed?" Erre bátran igent mondtam. Így érzem.


Tényleg minden attól függ, hogy mit kérdez pontosan. Ha neked nem az esküvő ellen van kifogásod hanem az ő személye ellen ( mivel még gondolsz arra, hogy jöhet valaki más is) inkább mondj nemet bármit kérdez.

2011. nov. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Az én kezemet amikor megkérte a párom, azonnal - minden gondolkodás nélkül - igent mondtam. Nagyon szeretem a vőlegényemet, vele képzelem el a jövőmet és a családalapítást is.

Először is tisztázni kellene az okot, hogy miért nem tudsz dönteni, miért és mi/ki miatt vagy bizonytalan. Ne hamarkodd el a döntést addig, míg nem vagy biztos a dolgodban!

2011. nov. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
4 év járás hosszú idő, főleg, h ebből 3 együtt élés. Szerintem már eléggé ismerem Őt. Azért nem tudok dönteni, mert nem lelki társam, nem szeret beszélgetni. DE irtó rendes és aranyos, és segítőkész, lehet rá számítani, nincsenek káros szenvedélyei, hűséges, szereti a gyerekeket, azonosak az erkölcsi normáink. Ahhoz kevés a rossz, hogy szakítsak, ahhoz nem elég a jó, hogy házasodjak. Az a baj, hogy ez a felemás állapot egyre jobban felőröl.
2011. nov. 24. 12:29
 9/23 anonim ***** válasza:
62%

Ezért mondom mindig, hogy nem kéne éveket várni a házassággal. Ha az első évben kérte volna meg a kezed, akkor bolodgan hozzámentél volna, ugye? És most eszedbe se jutna elválni.

4 év után kihűl valamennyire egy kapcsolat, természetes, hogy nincs bizergés. De emiatt az emberek nagyrészének nem jut eszébe elválni, de azt, hogy hozzámenjen-e bizony megfontolja.

A te döntésed, én csak egyet mondok: a bizsergés, lángolás mindenkivel el fog múlni egy idő után. Namármost dönthetsz, hogy egy rendes férfi mellett élj nyugodtan, vagy esetlegesen egy szemétláda mellett, aki megcsal, megver, semmibe vesz. Mert az is előfordulhat, hány esetet olvasunk csak itt?

2011. nov. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Az első év után még nem kérte meg a kezem. Hát tehetek én róla? :))
2011. nov. 24. 13:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!