Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem érti meg ezt édesany...

Miért nem érti meg ezt édesanyám? Vagy szerintetek lett volna más választásom?

Figyelt kérdés

Két hete volt egy abortuszom. Nem egy megesett kislány vagyok, hanem feleség és családanya. Sajnos sikerült elrontanom a gyomrom, hasmenésem volt, és nem szívódott fel rendesen a fogamzásgátlóm.

Két és fél éves a lányunk, három hónapja óvodás, nekem most járt le a próbaidőm a munkahelyemen.

Örülhetek, hogy pályakezdőként, null tapasztalattal kaptam állást, tudom, hogy még egy ekkora szerencsém nem lenne.

A férjemmel megrágtuk a kérdést minden oldalról, és sajnos arra a következtetésre jutottunk, hogy nincs más lehetőség, nem tudjuk megtartani.

Édesanyám levágta a jeleket, az első terhességemet is előbb tudta mint én.

Miután elmondtam, hogy nem tartjuk meg a babát, fojamatosan ostromoz, hogy biztos volt más lehetőség, meg hogy ők segítettek volna stb...

Így is volt egy elég durva egy évünk, mikor a férjem fizetését 140-ről minimálbérre csökkentették, muszáj, hogy dolgozzam, mert nem lesz nyugdíjjam, már rég nincs olyan, mint régen a téesz, hogy bármikor visszamehetett dolgozni.



2013. ápr. 24. 15:36
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
*folyamatosan
2013. ápr. 24. 15:42
 2/33 anonim válasza:
73%

Nagyon sajnálom a dolgot...

De lásd azt hogy ezt te is megtetted volna ha te lettél volna édesanyád helyében, persze most azt mondod hogy nem de ez szerintem ugyan így lett volna.

És ezen ne idegesítsd magad, ami megtortént az megtortént nem tehetsz már semmit.

De próbálj megbékélni a helyzettel, és sok szerencsét.

2013. ápr. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
18%
Aki szerint gyilkosság az abortusz (én is közéjük tartozom), annak soha nem fogod tudni megmagyarázni, hogy indokolt volt. Igen, lett volna más választásod. Legrosszabb esetben örökbe adni. De mint írtad, segítettek volna anyukádék. Valószínűleg nem haltatok volna éhen.
2013. ápr. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
90%
Anyukád nem az a korosztály, ami a mostani 30-asoktól lefelé van. Mi értjük, mennyire sz.r a szociális háló, és hogy nem elég csak reménykedni. Tudjuk, milyen az, amikor egyik napról a másikra megugrik a devizahitel, kirúgnak a munkahelyről, elönt az árvíz (és nincs miből újjáépíteni) stb... Szerintem ne keresd a miértet. Majd megbékél.
2013. ápr. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

Fizikai munkát végzek, ami nem ment volna terhesen. Nemcsak a babát nem tudtuk volna megtartani, hanem konkrétan a hátralévő 32 hetet nem tudnam volna vállalni a terhességből.

Szörnyen hangzik, de egyszerűen nem volt időm várandósnak lenni.

2013. ápr. 24. 15:49
 6/33 anonim ***** válasza:
30%

Az embernek mindig van más választása. Én nem tudtam volna megtenni azt, hogy abortuszra megyek ilyen miatt. Nem is tudom megérteni, hogy miért tesz valaki ilyet. Szerintem anyukád is hasonlóan gondolkodhat.


Ha ebből indulok ki, akkor ne azt kérd, hogy megértse, amit tettetek, mert nem fogja. Kérd azt, hogy fogadja el, és ne nehezítse meg még jobban a helyzeted. Ezt szerintem megteszi, ha kéred.

2013. ápr. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
20%
Ha tényleg felnőtt nő lennél és nem "megesett kislány" (mintha szégyen lenne teherbe esni), akkor nem félnél, hogy anyu vajon mit fog mondani. Ez a te életed, nem azöl övé. Nem értem mit kell ezen rágódni. Most már nem oszt vagy szoroz, hogy anyukád vagy bárki más mit mond.
2013. ápr. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
77%
Teljesen mindegy, hogy ő vagy bármelyik abortusz ellenes fanatikus megérti-e. Nem az ő életük, nem az ő döntésük, nem az ő felelősségük. Mindig azok vannak a legjobban felháborodva, akiknek a legkisebb a felelősségük az ügyben.
2013. ápr. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 Missi_Key ***** válasza:
65%

mondd meg nekik hogy örülhetnek hogy kaptál munkát, és van miből etetni a már meglévőt.

különben is, a te életed, a te tested, ha valaki ilyenért szid, az nem is szeret igazán.

2013. ápr. 25. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim válasza:
28%

A te életed, de valaki más teste és lehet a 'nagymama' szerette volna az unokát, ugyanannyira, ahogy a lányát is szereti és nem képes elfogadni, hogy nem születhetett meg az a baba, aki szegény semmiről sem tehet.

Ha én anya lennék, én sem tudnám felfogni ésszel, hogy a férjezett, szintén anya lányom miért csak ezt az egy utat lássa...


Amúgy meg szerintem nagyon szomorú, hogy mindenki, aki ellene van a magzatgyilkolásnak, kb. nullára van pontozva. Itt már a véleményünket sem lehet elmondani? Ha szerintünk egy "emberkezdeményt" kikapartatni nem épp a jó döntés, álszent banyák vagyunk vagy mi?

Mi lett ezzel a világgal, hol az emberség? Nem értem.

2013. ápr. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!