Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A páromat teljesen kihasználjá...

A páromat teljesen kihasználják. Annyira idegesít, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Valakinek van kedve beszélgetni? Mert örülnék, ha valakivel ezt megbeszélhetném és kiadhatnám magamból ezt a düht.. :S
2013. jún. 26. 22:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
írd le miről van szó , fiú vagy lány?
2013. jún. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A barátommal több mint 5éve vagyunk már együtt és már tervezzük, hogy majd amint dolgozni fogok összeköltözünk(mivel még tanulok).

3-an vannak testvérek, sajnos a szüleiket elvesztették 1 évvel ezelőtt(balesetben).

Azóta nagyon nehéz a helyzetük, napról napra élnek szinte.

Párom nővére mondhatni jól keres(legalábbis nem keveset), a húga meg diákmunkán van. Párom keres a legtöbbet(kb. 10-20 ezerrel többet).

A problémám az, hogy a két testvér teljesen kihasználja a páromat.

Mindent ő fizet, ők csak magukra költenek minden pénzt, semmit nem adnak bele a "közös"költségbe.

Ha valami elromlik a párom csináltatja meg a saját fizetéséből, ha valamit venni kell ő veszi meg, ő fizeti a számlákat. Nem is tudom, hogy eddig hogy bírta(csoda).

SZóvá tettem neki ezt többször is, hogy nem állapot ami most van. Teljesen kihasználják. Az bosszant a legjobban, hogy még ők vannak felháborodva ha valamit nem kapnak meg pl. ha valamit kérnek szülinapjukra,karácsonyra stb.

Annyira önzőek, hihetetlen és az a legrosszabb hogy engem bosszant a legjobban.

A páromnak soha semmije nem lesz így. Hogy kezdi majd el az önálló életet később? Semmit nem tud félrerakni, az összes fizetése oda van minden hónapban.

Komolyan annyira idegesít :( már elegem van.

AKárhányszor mondom neki, azt mondja hogy nem tud mit csinálni, ha ő is úgy állna hozzá hogy magára költené a pénzt, akkor már nem lenne áram meg semmi...

De akkor sem megoldás. Nem tudom mit tehetnék

2013. jún. 26. 22:50
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Te semmit. A párod viszont megbeszélhetné a nővérével a közös fizetést. fele-fele arányban. Gondolom a legkisebb testvér tanul, tőle nem várható el még akkor ilyesmi.
2013. jún. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%
A legjobb haverom is ugyan ez volt. Ő úgy oldotta meg hogy megmondta a testvereiknek hogy a kovi 3 honapot nekik kell kifizetni. Raadasul ott nővére jobban keresett mint ő. Nem lett fizetve es kikapcsoltak a villanyt elzartak a vizet. Akkor röhögtem amikor a nővére vitte haza a drága 26e ftos hajvasalot csak áram nem volt hozzá.
2013. jún. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

De a nővére egy önző..... nem akarok csúnyát írni. Csak magával van elfoglalva, semmi más nem érdekli. Ráadásul elég határozott jellem, mindenért üvölt, ha valami nem úgy van ahogy ő azt elvárja, vele nem lehet beszélni. Mindent leszar. Csak magával van elfoglalva és más véleményét nem hallgatja meg. Nem tudom mi legyen, mert ez így nem jó.

Barátomat is bántja a dolog, de tehetetlen...Csendben tűri.

2013. jún. 26. 23:16
 6/9 anonim ***** válasza:

Ennyi. Nem fizet rezsit és kész (titokban azért tegye félre, de tényleg végszükség esetére). Ha kikapcsolják az áramot, majd őrjönghet a nővére. Se telefon, se sz.gép, se tv, se hajszárító, és ha még a melegvizet is áram biztosítja, az se lesz. És én a legkisebbtől is kérnék a közösbe, jövedelméhez viszonyítva: 3-20ezer ft-ot (és ha nincs rá szüksége a párodnak, akkor is elkérném tőle, és külön félretenném neki, és amikor pl. férjhez megy, vagy külön költözik vagy ha babája születik, akkor adnám oda).

Vagy költözzön el a párod, és akkor semmi nem kötelezi őt. A "kicsi" még lehet árvaságit is kap, az sem neves pénz.

2013. jún. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
neves=kevés
2013. jún. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sürgősen költözzön el, vagy keményítsen be, a számlákat illetően. Mi pontosan így jártunk. A férjem nagyon hosszú ideig az családjával lakott, pontosabban az anyukájával és a nővérével. Az apukája meghalt, és mivel a férjem jól keresett, mindenki rátámaszkodott. Ő vett mindent a fizetéséből, TV. Mosógép, stb. Sőt segített a nővérének, hogy saját háza legyen. Totálisan kihasználták.

Most, hogy megnősült itt vagyunk két kicsi gyerekkel, albérletben. Házat szeretnénk venni, de a család azt mondja, hogy nem tudnak segíteni, mert nincs miből. Vehetjük fel a banki kölcsönt, ha azt akarjuk, hogy legyen saját lakásunk. Mert csak magunkra számíthatunk. :(

2013. jún. 27. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Elhiszem,hogy zavar,de ha a párod nem tesz semmit azért,hogy ez változzon,Te hiába fogod ölni magad.Ha én ilyen helyzetben lennék,nem is tudom mit tennék...Mivel a közös jövőnkről is szó van,akkor bizony választás elé állítanám.Szép dolog,hogy segít meg minden,de azért mindennek van határa!

Vagy a párod nem is akar veled összeköltözni?Megvárja,amig lesz munkád és aztán?Csak a Te fizudból fogtok élni,mert félő,hogy a párod továbbá is teljesen ki lesz használva.

2013. jún. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!