Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám be akar fogadni egy...

Anyám be akar fogadni egy hajléktalant, hiába mondom neki, hogy ne tegye. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2013. jún. 27. 11:18
1 2 3
 1/21 ~zsozso~ válasza:
22%
Mindent nézz pozitívan! Lehet jó fej és kedves...
2013. jún. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
én ilyent még nem is hallottam,
2013. jún. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
93%
indokold meg hogy miért ne tegye. akár neki, vagy éppen itt nekünk, hogy miért nem szeretnéd.
2013. jún. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
miért akarja?
2013. jún. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Ti megbíznátok egy hajléktalanban?
2013. jún. 27. 11:27
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
hát ez nem jó ötlet. Inkább ne fogadja be,hacsk nem akarja őt is eltartani,meg vállalni a kockázatot,h lelép az értékeitekkel.
2013. jún. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
55%
Megbíznék-e benne? Attól függ.
2013. jún. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem dolgozik, akkor anyagi terhet is vállaltok. Ha van valami melója, akkor más a helyzet, de anyádnak figyelembe kéne venni a tiltakozásodat. Lehet, hogy szimpatikus neki a pasas.
2013. jún. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Nekem sincs a pasival semmi bajom csak nem tudom hol aludna.
2013. jún. 27. 11:38
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen ember, honnan ismerem, mennyire ismerem és kiaz.

A nagymamám egy református otthonban él, sajnos a távolság miatt a felügyeletét máshogy nem tudtuk megoldani. Jár oda egy hajléktalan, felvették egyfajta "mindenesnek", valami jelképes összeget kap cserébe és napi 3 étkezést, de a szállása nem volt megoldott, éjszakára mennie kellett. Nagymamám összebarátkozott vele és kitalálta a frankót, az ő háza úgy is ott áll üresen, hát menjen oda lakni. A hajam égnek állt, amikor előállt az ötlettel, de megismertük a férfit és végül belementünk. A ház mellett áll egy "vendégház" féle. Szoba-konyha egyben, illetve fürdőszoba. Kulcsot kapott hozzá, mostmár jó fél éve ott él. Mi két-három hetente járunk el körbenézni a házban, illetve látogatóba a nagymamámhoz és az ég világon semmi panasz rá! Rendben tartja a ház környékét, gazol, füvet nyír, söpröget, mindent rendbe tesz, mindent megcsinál, rendet tart maga után is és így legalább nem áll üresen ott az a nagy ház betörőkre várva... Olyan apróságokra is figyel, mint pl. leszedte a meggyet a fáról kérés nélkül, amikor az megérett és ahelyett hogy eladta volna egy kis pénzért, felhívott és megkérdezte mikor megyünk, elvisszük-e, ha kérnek, adhat e belőle unokatesóméknak (a ház jogilag az enyém), stb.

Én nem mondom, hogy jó dolog minden szedett-vedett embert befogadni, mert rosszul is elsülhet, nagyon. Mi viszont nem bánjuk, hogy így alakult, mert egy tenni akaró, jóindulatú, rendes emberről van szó, csak sz*rul alakult az élete sajnos. A mi vállunkról viszont hatalmas terhet vesz le az, hogy azért cserében hogy ott lakhat, gondozza az udvart, a házat. Ennyivel is több időt tölthetünk a nagyimmal, amikor ott vagyunk, mert nem nekünk kell ezt is megcsinálni.

2013. jún. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!