Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg öröklődik az ivászatra...

Tényleg öröklődik az ivászatra, alkoholizmusra való hajlam? Nektek mi a tapasztalatotok?

Figyelt kérdés
2013. jún. 27. 14:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
apai ágon mindenki az. ha elengedném magam én is azzá válnék. de szándékosan nem az alkoholba menekülök!
2013. jún. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, ez döntés kérdése.
2013. jún. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Párom apja alkoholista, volt, vagyis még mindig az, ha úgy vesszük, ha összevesznek kicsit anyóssal, már egyből iszik. A nagypapa szintén az volt, ahogy mesélik, csak durvábban. Párom is annak vallja magát, bár szerintem ez még nem az, vagy csak nagyon enyhe fokon, és próbál is lábalni belőle kifelé.


Az exemnél ugyanígy volt, dédapától apukáig mindenki alkoholista, az exem meg jó úton haladt felé, azóta ahogy hallom, már ő is benne van.


Nálunk az anyai nagypapámat az ital vitte el, vagyis az ital által okozott májkárosodás. Letette, évekig nem ivott a haláláig, de a máját már nem lehetett helyrehozni. Anyukám nagyon ritkán iszik, nagyon picit, és nagyon gyengét, de már attól is szédeleg :) Nagybátyám és nagynéném viszont adagolják erősen... Apám váltig állítja, hogy nem iszik, meg nem is ivott, de hallottam róla ezt-azt, mostanság meg nem tudom, mi van vele, de nem is érdekel, mert még a fejét is elcsapja az utcán.

Az apai nagyapám nem ivott. Én szintén nem vagyok veszélyeztetett, bár ha bulizunk, én is megiszom a magamét, de az maximum havonta egyszer van, és elég kevés mennyiségtől már erősen jól érzem magam, és le is állok azon a ponton. Kényszert nem érzek rá, szerintem rá sem tudnék szokni, ahogy a cigire sem sikerült. Évekig szívtam menőzésből, sose hiányzott. Egyik napról a másik napra letettem.

2013. jún. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nagypapám felől volt az összes férfi és női felmenő alkoholista egyaránt sajnos. Nem tudom hogy öröklődik-e a hajlam, avagy a rossz példa miatt alakult ez ki, amiben felnőttek, de így lett. Anyu sem veti meg az alkoholt, bár ő legalább bánatában nem fordul ehhez, így alkoholistának nem nevezhető. Nem a megoldást keresi az alkoholban.

Én őszintén remélem, hogy nem öröklődik a hajlam, mert akkor én is nagy gondban vagyok! :)

Mindenesetre a nagymamám a múltkor tartott kisebb előadást arról, hogy a mi családunkban mennyire vigyázni kell az olyanokkal, hogy "vacsora után MEGKÍVÁNUNK egy üveg bort". Nevettünk rajta, de van benne igazság. Amilyen sorsok voltak a felmenők között, jobb ha mi tudatosan kerüljük az alkoholt a hétköznapokban.

2013. jún. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Okos tudósok megállapították, hogy az alkoholizmusra való HAJLAM genetikailag öröklődik.

Akinek a felmenői között volt, van ilyen, az óvatosabban igyon, mert könnyebben válhat belőle alkoholista.

2013. jún. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Genetikailag nem. Szocializációs kérdés. A viselkedésminta hat a gyermek fejlődésere.
2013. jún. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem, mint minden ez is elhatározás kérdése. Persze ha valakit tönkretesznek a szülei gyerekkorukban, akkor ő is labilisabb lesz, ezáltal könnyebben menekül az alkoholhoz. Apám is ivott egész életében, az ő apja is. Mindkettő egy hülye volt. Sem én, sem a bátyáim nem váltunk alkoholistává, mert nem akarunk. Ennyi.
2013. jún. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Szerintem is közrejátszhat a genetikailag örökölt hajlam, is de az is fontos szempont, hogy mit láttunk gyerekkorunkban, mi volt a példa. Egy osztálytársamnak a nagyapja, és az apja is mindennap részeg volt (anyja nem élt), és ő is masszív alkoholista lett, már gimis korában is, és azóta nem találkoztam vele még józan állapotban. Az én családfámban is volt 1-2 alkoholista, egyik dédapám, nagyapám sem vetette meg az italt, bár ők azért "normális" mértékkel ittak. Sajnos én is mikor elhagyott életem párja, az italba menekültem, most meg munkám sincs, így észrevettem, hogy lecsúszik minden nap pár pohár bor. Amíg minden sínen volt az életemben, akkor viszont nem is gondoltam italra. Remélem nem süllyedek le, igyekszem helyre jönni, mint magánéletileg, mint munkaügyileg.
2013. jún. 27. 14:32
 9/18 anonim ***** válasza:

Mondjuk én nem vagyok tudós, de nem hiszek abban, hogy genetikailag öröklődne az alkoholizmus. Vegyünk egy alkoholista apát, akitől elvesszük a fél éves gyerekét és másnak adjuk. Ha igaza lenne a tudósoknak, akkor bármely életbeni nehézséget az alkoholon keresztül vezetne le. De ez nem így van.

Ott szokott a gyerek is alkesz lenni, ahol a közeli családtag (apa, anya) is az.

Ennyi erővel öröklődhetne az én könyvmániám is. Még nincs gyerekem, de csak remélem, hogy öröklődni fog! :)

2013. jún. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Hát igen, inkább az! :)
2013. jún. 27. 16:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!