Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vállalnak el egyes nők...

Miért vállalnak el egyes nők minden házimunkát? És aztán miért szenvedtek emiatt? Szerintetek a házimunka a nő dolga? Vagy cselédnek, alsóbbrendűnek érzitek magatokat?

Figyelt kérdés
2009. okt. 14. 16:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kifejezetten a nő dolga.Nálunk a párom porszívózik és porttöröl(azt utálok).

Régen,amikor még a nő nem dolgozott,akkor normális és természetes dolog volt,hogy a nőé minden házimunka,de manapság a nő is dolgozik így én úgy gondolom,az a fer ha megosztoznak.

2009. okt. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%
Nem érzem alsóbbrendűnek magam, pedig mindent én csinálok. a férjem, ha itthon van max. segít kiteregetni, mert azt nagyon szépen meg tudja csinálni.amúgy lehet nálam nincs rendben valami odabent, de azt szeretem, ha úgy van megcsinálva minden, ahogy én szoktam.
2009. okt. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%
Én nagyon szeretek a lakásban tevékenykedni, és azt is nagyon szeretem, ha a világ felé lehetőleg a párom képvisel: tárgyal a hentessel, a vízszerelővel, és elmegy a postára.És több pénzt keres - amiben ugye jól elfárad, mert sokkal több idő neki mint nekem.
2009. okt. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi megosztozunk. A férjemé a porszívó, enyém a portörlés. A felmosást általában én csinálom, de ismeri a felmosót. Főzni nem tud csak rántották (mindig ő csinálja), de mosogatni szokott. Nem érzem magam alsóbb rendűnek, nálunk ez a normális. Így alakult a szokásunk.
2009. okt. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%

Én nem vállaltam el!


De valahogy úgy tűnik, mintha csak az én szememet bántaná a mosatlan edény, a sáros járólap, a poros polc, az üres hűtő és így tovább.


Cselédnek nem, azonban fáradtnak sokszor érzem magam, ezért egyre többször "romlik el a látásom":)

2009. okt. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%
Úgy fogalmaznék, hogy a házimunka inkább a nő dolga, de nem kizárólag. Ha az a felállás, hogy apu keres, anyu meg max. 4 órában dolgozik, akkor igenis csillogjon a lakás anyu kezétől. De ha elvárás, hogy anyu ugyanúgy dolgozzon napi 8-10 órában, plusz ezen felül még csillogjon a lakás is és legyen mindig friss meleg vacsora, akkor igenis apu álljon oda utána mosogatni legalább... Azért szenvedünk leginkább, hogy sokszor még egy köszönöm sem hangzik el, vagy legalább annyi, hogy "jé, látszik, hogy sokat dolgoztál itthon". A házimunka is munka, ugyanúgy fárasztó és időigényes.
2009. okt. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk mindenki kiveszi a reszet a hazimunkabol. Mindenkinek meg van a sajat feladata, meg a 12 eves lanyomnak is. :)

32/N

2009. okt. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nincs kiosztva hogy kinek mi a feladata. Munkánkból adódóan nehezen kiszámítható hogy ki-mikor ér haza. Aki nyeri a befutót hétköznap, az készíti a vacsit. A párom többnyire lecsót...hol jobban, hol kevésbé égeti le:)

A mosógépet is ügyesen kezeli, vasalni pedig kizárólag ő szokott. Igaz viszont hogy én is elviszem akár az ő autóját szervízbe, kerékcserére vagy a kézimosóba. Ahogy alakul.

Hétvégén a pasik (4 fiú+ a párom) nagy hancúrozással kitakarítanak, én pedig sütök-főzök. Ilyenkor bizony szivesen kiszolgálom, kényeztetem őket. Azt hiszem, senki nem szenved a házimunkától, és szerintem sok családban alakult ki a miénkhez hasonló rendszer.

2009. okt. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk kezdettől fogva én csinálok minden házimunkát. Most itthon vagyok a lányainkkal, de ez akkor is így volt amikor dolgoztam. Ő napi 12-15 órát dolgozik, gyakran hétvégén és ünnepnapokon is, csakhogy semmiben ne szenvedjünk hiányt. Úg gondolom, hogy az a legkevesebb, ha meleg étellel és tiszta ruhával várom haza.
2009. okt. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
88%
Ebben a világban ahol a nőknek is dolgoznia kell,egyértelmű hogy a férfinek is ki kell vennie a részét a házimunkában és a gyereknevelésben.Így fair!
2009. okt. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!