Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek normális vagy jó...

Szerintetek normális vagy jó dolog házat venni egy 7 éves gyereknek?

Figyelt kérdés
Azért, hogy mire felnő már legyen egy háza. Vagy azért meg kellene valamilyen szinten dolgoznia érte?
2013. jún. 30. 17:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Nem mivel a gyámügy 18 éves koráig mindent megszab. Felnőtt korába is ráér ráíratni. Életbe annyi mindenért meg kell küzdeni ha egy kicsit könnyebbé tudom tenni a gyerekem életét miért ne tenném meg?
2013. jún. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem,mert bármi történhet 11 év alatt,és csak a gyámügy beleegyezésével adható el,akkor is,ha nem tudod fizetni a rezsit.
2013. jún. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Kondor Judit ***** válasza:
75%
Miért ne vehetnének neki,csak a haszonélvezetet rá kell tenni,én is gyerek voltam amikor a szüleim vettek nekem egy régi házat.Ja és kétkezi munkás vok egy gyárban.Még mielőtt elkezdenének fikázni.Én sajna a gyerekeimnek nem tudok már venni.
2013. jún. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
32%

Meglehet venni nem arról van szó, csak nem ilyen korán. Azt fent kell tartani stb.

Egyszerűbb ha gyűjtötök még és azt a pénzt akár építkezésbe is fektetheti.

Nem utolsó sorban az sem mindegy hogy milyen nemű a gyerek, fiú lány? Ha lány akkor nem kell házban gondolkodni mert úgy szokás hogy a fiúval közösen állják a költséget, vagy jobb helyen a fiúnak már háza van


Ha szülő lennék azt csinálnám hogy mikor dolgozó ember lenne, leültetném és megkérdeznem tőle hogy akarsz saját házat, vagy pedig bővítsük ki a meglévőt 2 generációsra, és ha meghalunk(mi szülők) akkor tiéd minden

Ez a megkell dolgoznia érte a mai Magyarországi viszonylatot nézve elég közhelyes, itt önerőből csak 30 év felett juthat valaki lakáshoz, vagy úgy hogy előtte végig gyűjtögette/spórolta a fiatalkorát, vagy hitelbe verte magát és csak nyögdécsel, én is rakom félre a havi 100e ft-ot hogy 30-31éves koromra azért tudjak venni egy lakást és felújítani meg rendbehozni

Én így gondolom

21/F

2013. jún. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem fölösleges, főleg a gyámügy miatt. Ha mégis akarok, akkor is úgy érdemes, hogy a ti neveteken van és csak később íratjátok át, vagy át sem kell íratni, mert az drágább, mint örökölni. Attól, hogy a ti neveteken van, ő ugyan úgy lakhat benne felnőtt korában.

Ami viszont nagyon ötletes, hogy leteszik az összeget a hitelhez, kiadják lakást és a bérleti díjból fizetik a törlesztőrészletet, vagy a nagy részét. Ha ezt időben elkezded, akkor pont felnőtt korára teljesen a tietek lesz a ház minden teher nélkül.

2013. jún. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Egyrészt ráteheti a gyámügy a mancsát,másrészt mire a gyerek felnő, a házat megeszi a fene, ha nem lakja valaki.Amúgy sem biztos, hogy a gyereknek az a ház kelleni fog.Ismerek én is pár olyan kölyköt, akinek a szülei házat toltak a feneke alá, de a drágának nem tetszett valamiért...

Szerintem jobb, ha a szülő valamilyen megtakarítást csinál a gyermek részére, amit majd ha az felnő, arra fordít, amire szeretné.

Ha lenne annyi pénzem, segítenék a gyermekemnek, hogy megtudja venni azt a házat, amelyikre vágyik és amit képes lesz fenntartani.

2013. jún. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem már 13 évesen volt lakásom, és a fiam most 19 éves, neki is vettünk már 5 éve egy családi házat. Miért is kéne megdolgoznia érte, ha megtehetjük, hogy adunk Neki???Nem is értem.OK., ha hitelre kéne venni, vagy nem érdemelné meg, de ha megtehetem, akkor miért is ne könnyítsem meg az életét?
2013. jún. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nem rossz ötlet, de kicsit korai. Ráadásul sokkal okosabb mostanában ingatlanba fektetni mint a bankba.
2013. jún. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nálunk anyuék saját nevükre vették.
2013. jún. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Csak mire ő odaköltözne, az a ház 13+ éves lesz, szerintem felesleges még neki megvenni, attól függetlenül jó hogy gondoltok erre, csak majd később :)
2013. jún. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!