Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor éreztétek azt, hogy Ti...

Mikor éreztétek azt, hogy Ti már "egy család vagytok"?

Figyelt kérdés
Mikor összeköltötztetek, vagy mikor összeházasodtatok, vagy mikor gyereketek született? Mikor? Írjatok róla, ha van kedvetek!
2013. júl. 1. 10:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
65%

Összeköltözés után (elég hamar ideköltözött a férjem), amikor már látszott, hogy tényleg hosszútávra tervezünk egymással.

A házasságnak soha nem láttam értelmét, szerintem egy egyszerű polgárjogi szerződés. Ezért ellenemre se volt, de nélküle is meglettem volna.


Talán akkor éreztem igazán, amikor már közösen terveztünk. Akár anyagilag, akár azt, hogy majd szeretnénk közös gyereket - ezek jelezték, hogy nem csak a mának élünk, komolyan gondoljuk. Akkor kezdtük el a jogilag is elismerni egymást, észrevétlenül egyre több helyre írtunk meghatalmazást a másiknak, különböző pénztári befizetéseknél örökösként jelöltük meg a másikat (illetve ő osztva engem és a lányát, én meg osztva őt és a szüleimet)

2013. júl. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
47%

3 évig együttjártunk, majd 6 éve együtt lakunk, van egy 3 éves lányunk, most házasodunk össze.

Akkor lettünk család, mikor megszületett a gyerek. Szerintem elég furán hangzik, ha valaki családnak mondja magát, mikor még nincs gyerek, legyen szó akár házaspárról.

De nem akarok senkit megsérteni, ez csak az én véleményem.

2013. júl. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
74%

Utolsó , szerintem ez hülyeség. Ha valaki több 10 évet együtt él és nem akar gyereket az sohasem lesz család?

Szerintem mikor valaki külön költözik és együtt képzelik el a jövőjüket, közösen fen tartják magukat, akkor az már család.

2013. júl. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
70%
#2. válaszoló. Akkor azok a párok, akiknek sosem lehet gyerekük, már nem is lehetnek család? Badarságot írsz.
2013. júl. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
50%
Eljegyzés, összeköltözés után már tudtuk, hogy együtt tervezzük a jövőnket. Akkor már mindent közösen döntöttünk el.
2013. júl. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
81%

"Akkor lettünk család, mikor megszületett a gyerek. Szerintem elég furán hangzik, ha valaki családnak mondja magát, mikor még nincs gyerek, legyen szó akár házaspárról."


Szóval szerinted az nem tekintheti családnak magát, akiknél pl. nem lehet gyerek, rajtuk kívül álló okokból? Vagy akik nem szeretnének? Vagy ahol neadj' isten elvesztették? Akkor visszaminősülnek "párrá"?


Szerintem onnantól "család" a család, hogy komolyan gondolják az összetartozást és elsődlegesek egymásnak - már nem az eredeti családjukhoz tartoznak, nem a szüleik/testvéreik a legfontosabbak nekik onnantól, hanem az új, maguk által alapított család.


És ez független attól, hogy összeköltözéstől, eljegyzéstől, házasságtól vagy épp gyerekvállalástól számítjuk - mert az pont annyira nem család, ahol a férj az anyós kívánalmait a gyerekei és a felesége érdekei elé helyezi, mint ahol két tizenéves járogat...gyerektől függetlenül.

2013. júl. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Salx Narval ***** válasza:
41%
Amikor későn értem haza és nem kaptam vacsorát, anyukám bármilyen mérges volt, vacsi azért ott várt a hűtőben.:D A viccet félretéve én is a kislányunk születésétől éreztem családnak magunkat, addig csak házastársak voltunk, bármilyen szoros is volt a kapcsolatunk.
2013. júl. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Megtaláltátok a kérdésem lényegét! Mi a párommal lassan 6 éve vagyunk együtt, kb. 4 éve teljesen együtt döntünk, tervezzük az életünket. 1 éve élünk együtt. De még nem érzem, hogy család lennénk. Még valami hiányzik hozzá... ...nem a gyerek, csak egy kis valami!

Én is elsőre azt gondoltam, hogy akkor lesz egy család,CSALÁD, ha van gyerek is már. Aztán eszembe jutott, hogy mi van azokkal a 60 év külöli házaspárokkal akiknek nincs gyerekük, és mégis egy család!?

Továbbra is várom a válaszokat, mert nagyon érdekel ez a téma!

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2013. júl. 1. 10:53
 9/17 anonim ***** válasza:
46%
Hat nekem a házaspár az meg nem család: az egy házaspár. Nyilván az élettársánal élettárs. Család az nekem anya, apa, gyerek. A tágabb család az összes tobbi rokon. En pl magamat sem tartottam családnak egyedülálló anyaként.
2013. júl. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
53%
Attól fogva, hogy összejöttünk. Azóta együtt is élünk, már 2 éve. De a legjobban azóta érzem mióta megszületett a kislányunk, 8 hónapja. A legeslegjobb pedig az lesz amikor végre saját házunk lesz. De sajnos ez még kicsit odébb van.
2013. júl. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!