Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom fiatalabb korában...

A párom fiatalabb korában nagyon ivott, aztán 15 évig egy csepp alkoholt sem fogyasztott, de most megint kezdi az ivást. Az ital eszélyes számára. Mit tegyek, hogyan beszéljem le az ivásról?

Figyelt kérdés
2013. júl. 2. 07:57
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

1. Mennyit iszik most és milyen rendszerességgel.

2. Az, hogy sokat ivott, mit jelent? Alkoholista volt, vagy csak nem tudott 1-1 buli alkalmával mértéket tartani?


Ha csak a mértéktartással volt gond, akkor azóta eltelt 15 év, már másként gondolkozik, nyugodtan ihat néha. Nem szólnék bele.

Ha látom, hogy annyit iszik, hogy már árt magának, leülnék vele elbeszélgetni. Válaszút elé állítanám, vagy én vagy a pia. És ha a piát választja, úgy legyen, akkor nem veszítek semmit.

2013. júl. 2. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
13%

Hadd igyon ha szomjas!

Napi 2-3 liter folyadék kell a szervezetnek (főleg nyáron).

2013. júl. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

Régen ha volt pénze az összeset el itta pl három liter bor.. Ha akkor hazajött tört zúzott nem egyszer ki kelett zárjam a lakásból.


Pénteken megivott két liter bort mert csak annyira volt pénze de félek, hogy nem áll meg ennyinél.

2013. júl. 2. 08:11
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Akkor viszont, ha ez még egyszer előfordulna, vagy kiraknám a lakásból, hogy majd akkor jöjjön vissza, ha kijózanodott, és nem csinál több hülyeséget, vagy én költöznék el, és csak akkor mennék hozzá vissza, ha megígéri, többet ilyent nem csinál.


Csodálom, hogy a múltban kitartottál mellette. Én valószínűleg a legelső agresszívabb magatartásánál elhagytam volna.

2013. júl. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos saját tapasztalatból mondom, hogy vannak emberek, akik nem tudnak mértéket tartani és nagyon könnyen válnak függővé, legyen az alkohol, cigaretta, kábítószer, gyógyszer stb. Sajnos náluk soha nem fog működni az, hogy megiszik 1-2 sört, vagy pár pohár bort és akkor mi van. Mert ahogy elkezd inni, nem bírja abbahagyni, ha valaki ebben próbálja meggátolni (ember, vagy pénzhiány), akkor meg agresszív lesz. Náluk csak egy megoldás van: nulla alkohol.

Nagyon nehéz ilyen emberrel együtt élni, mivel ő maga is szenved és minden nap megküzd az érzéssel, hogy igyon, vagy ne. Hiába nem alkoholista, de szerintem sokat segíthetne neki, ha elmennétek együtt egy ilyen közösségbe, ahol sokan megosztják a tapasztalatukat. Az anonim alkoholisták biztos, hogy tudnak segíteni.

2013. júl. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Ha nem iszik akkor kenyérre lehetne kenni de ha egy kicsit részeg... Most még nem csinál hülyeséget de félek, hogy újra fog. Amúgy szerintem egy üveg bór még nem a világ csak ne csináljon belőle rendszert.
2013. júl. 2. 08:29
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, hogy aki valaha keményen ivott, annak 1 üveg bor csak a kezdet... szóval pont ezért nem szabad egy kortyot sem innia, mert az agya adja ki a parancsot, ez jó, még még még. Aki nem volt függő, annak fogalma sincs róla, milyen érzés, amikor folyton csak azon jár az agyad, hogy bármi áron, de piához kell jutni.
2013. júl. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Az az ember aki valaha függött valamitől az élete nehezebb időszakában visszaeshet.

Gondolkozz el, mi lehet most az a nehezebb időszak háttere ami miatt ujra inni kezdett.

Ha ezt sikerül orvosolni abbahagyhatja az éppen elkezdett ivást.

Ha nem sikerült ezt az okot megtalálni akkor vesztett ügy.


Érdemes lenne még olyan szenvedélyt találni neki ami elfoglalja de nem káros, esetleg még hasznos is.

2013. júl. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Az, hogy iszik önmagában még nem is baj, csak az ital hatása alatt nehogy megint hülyeséget csináljon. Ha mondom neki az a felelet ne agódjak, nem lesz baj.
2013. júl. 2. 08:44
 10/31 anonim ***** válasza:
90%

Én összecuccolnék az első ilyen alkalomnál, és ha majd összeszedte magát, akkor visszamennék.

Kapjon egy második esélyt, de ha azt is eljátssza, akkor kalap kabát. Végleg,

2013. júl. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!