Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez normális dolog? (Hosszú)

Ez normális dolog? (Hosszú)

Figyelt kérdés

Elsőként leszögezném, hogy átlagos anyagi helyzetű családból származom (meg van minden, de azért gazdagok nem vagyunk).

A drágább dolgaimat(laptop,cipő,ruhák) a saját gyűjtött, illetve diákmunkából összejött pénzemből vettem mindig is.


Idén érettségiztem, összesen kaptam a családtól 40 ezer Forintot. Régóta szerettem volna egy Playstation 3-at, mivel a laptopom nem viszi el a normálisabb játékokat. Sajnos ez a 40 ezer nem volt elég a gépre, apámék régóta tudták, hogy ilyet szeretnék. Természetesen nem akartam kérni tőlük, nem szeretek tartozni. Mondtam, hogy inkább hagyom, nem létfontosságú.


Na és ilyenkor csinálják azt, mikor már nagyon vágyom valamire, hogy felajánlják, hogy adnak kölcsönt. Mondtam nekik, hogy nem, semmiképp nem szeretném ezt, mert akkor minden bejövő pénzem törlesztésre megy el. Erre anyám azt mondta, hogy kiegészítik nekem, nem kell kifizetni. Természetesen ki utasította volna el ezt az ajánlatot, megköszöntem, elmentünk megvenni, örültem neki.


Na ekkor jött derült égből a villámcsapás, beszart a monitorom amin játszottam volna... (áramszünettől kiégett)

Persze ki voltam bukva, de megjegyeztem, hogy addig használom a nappaliban, azt mondták ott nem zavar senkit. Persze akkor meg esténként nem tudok játszani, mikor hazaérek edzésről, munkából, stb, dehát ez van. Ennyi áldozat bőven belefér, felnőtt embernek ne ez legyen a legnagyobb baja.


Erre hallom aznap este, hogy apámék azt beszélik, hogy vesznek nekem hozzá egy új monitort, hogy tudjam használni, meg hogy örüljek. Egyből mentem is mondani, hogy erre tényleg nincs szükség ( meg elég szűk volt az a hónap anyagilag ), jó nekem így monitor nélkül is, majd gyűjtök. (persze normális hangnemben)


Másnap apám megvette nekem a monitort, örültem neki megint persze, mit csináltam volna...


Ez volt úgy 3 hete.

Erre most az előbb nézegettem a headseteket, erre megszólal apám, hogy ne nézegessem őket, még úgyis van 65 ezer hitelem. (PS3+monitor ára)


Gondolhatod mit érzek. Nem szoktam panaszkodni ilyenért, tényleg nem én kértem, utálok tartozni, elkényeztetve se voltam soha.


De most ez mégis mi az isten fa sza??!


2013. júl. 9. 17:09
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Ezt már egyszer telefonnal is eljátszották, természetesen azt már letörlesztettem. Éppen ezért nem akartam ebbe a csapdába esni, a pofám leszakad...
2013. júl. 9. 17:10
 2/17 anonim ***** válasza:
91%
Miért nem mondod el, hogy végül nem így beszéltétek meg és csak azért fogadtad el, mert nem kölcsönről volt szó?
2013. júl. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%
Add vissza nekik a cuccokat, problem solved.
2013. júl. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Mert apám egy érzéketlen ember, ezt a kört már lejátszottuk a telefonnál is anno.


Nem gondolom, hogy ennyi pénzt fognak a szaromra kidobni. Én akartam ennyire.. - ez a reakció kb.


Pedig nem vagyok már kisgyerek, 20 éves vagyok ( 5 éves középiskola), nagy részben állandósultam, dolgozom is...

2013. júl. 9. 17:19
 5/17 A kérdező kommentje:
Nem oldja mg a problémát ha visszaadom, szarnak rá. Ezért rossz a viszonyunk mostanában. Költözni nem tudok még.
2013. júl. 9. 17:20
 6/17 A kérdező kommentje:
Ráadásul ha visszaadom, buktam a 40 ezremet is, amit másra is el tudtam volna így költeni...
2013. júl. 9. 17:21
 7/17 anonim ***** válasza:
Valoban nem oldja meg a problemat, de nem lesz tartozasod felejuk. A problemat legfeljebb ugy lehet megoldani, ha megbeszelitek. En is ki lennek akadva nyilvan, mert ez igy mi.
2013. júl. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Ha eladni meg ugye nem akarod,ami ugye itt természetes,akkor most törleszthetsz,vagy észheztérítheted őket,mivel ők a szüleid,hiába vagy már 20 éves,felnőtt.
2013. júl. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Sajnos apám a főkolompos itthon, kb. egy évig nem is beszéltem vele, mert lenéző, rosszindulatú, nagyon ritkán vannak jó pillanatai, akkor jól el lehet lenni vele. Anyám meg ráhagy mindent, hagyja hogy lelki terrorban legyen tartva, egyszer bántotta anyámat, én meg majdnem megvertem, aztán még én voltam a tiszteletlen bunkó gyerek.
2013. júl. 9. 17:28
 10/17 A kérdező kommentje:
hiába adom el, onnantól felét se éri a cucc, hogy kihoztam a boltból. Meg akkor elúszik a 40k is.
2013. júl. 9. 17:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!