Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet egy vendég...

Hogyan lehet egy vendég ennyire bunkó? Nálatok voltak bunkó vendégek?

Figyelt kérdés

Nemrég voltak nálunk távolabbi rokonék. Amikor mi voltunk náluk, ők mindenért szóltak. "Cipőt levetni kötelező [jó, az nálunk is bár nem teszem szóvá], remélem nem nyúlkálsz sehol, ide meg oda ülhetsz, amoda nem" stb.


De amikor itt voltak, mintha nem is ők lettek volna. Sáros cipővel az egész lakáson végig. Én nem vettetem le a cipőt, csak akkor, ha nem kérdezi meg az illető, h le kell-e vetni.

Benyitogattak mindenhova, kritizálták a főztöt, meg hogy ők mennyire jobban tudják ezt az ételt elkészíteni. Akkor besokalltam, amikor a kedvenc vázámat "véletlenül" eltörték, akkor mondtam, hogy hamarosan el kell mennünk, legyenek szívesek távozni.



Én nem értem. Valaki vendégségben hogyan lehet ekkora tahó?

Ugyan ez volt a barátnőmnél is, akinek kisgyerekes rokona van. A gyerek szétdöntött mindent, összetört sokmindent, és a szülők voltak felháborodva, hogy a barátnőm kitessékelte őket.



Vagy csak én reagálom túl?


Nektek voltak bunkó vendégeitek?


Hogyan reagáltatok rá?



2013. júl. 9. 22:10
1 2 3 4
 1/39 A kérdező kommentje:
Vagy volt h úgy jöttek, hogy be sem jelentették.
2013. júl. 9. 22:14
 2/39 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a dohányzással volt gondom. Tudták, hogy nem szeretem a cigifüstöt, asztmás is vagyok. Jöttek, kérték a hamutálat. Mondtam, olyan nekem nincs. Akkor hozzak egy tányért, vagy alufóliát, hogy belehamuzzanak. Mondtam, hogy nem, engem zavar a füst, utána egész éjjel köhögök, meg a bútoraimon sem szeretném érezni a bűzt...

De nyissuk ki az ablakot...

Nem engedtem, nem is jöttek többet.

2013. júl. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:
Mondjuk az bunkóság, ha nem értik meg, hogy nem szereted ha cigiznek.
2013. júl. 9. 22:17
 4/39 anonim válasza:
100%

Igen, sajnos ez elég ismerõs.

Van a családunknak egy ismerõse, aki egy független, felnõtt férfi.Nagyon ránk akaszkodik már egy éve, kb kéthetente jön, és kérdés nélkül nálunk alszik. Annyira otthon érzi magát már nálunk, hogy borzasztó pofátlanságokat és illetlenségeket csinál. Rengetegszer el lett küldve, de valahogy mindig visszajön. A szüleimnek nagyobb gondjaik vannak, minthogy vele foglalkozzanak, mi meg nem küldhetjük el. Beleszól a nevelésünkbe, piszkálgat minket, mivel mind lányok vagyunk. Szóval igen, ez borzasztó tud lenni. :/ :)

2013. júl. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:
Nagyimnál, amíg még élt, volt olyan, hogy voltak dísz italai, amiket mindig kapott ünnepek alkalmából. A faluban volt egy nő, aki mindig hozzá járt, eleinte beszélgetni, majd mamám mindig megkínálta valamelyik italból. Aztán teltek múltak az idők (nem telt el sok idő), de már konkrétan csak a pia miatt jött. Amikor meg már elkért 1 üveget is, akkor mamám a sarkára állt, kidobta, és mondta, hogy ne nézze őket házi kocsmának. Azután soha többé a ház közelébe sem jött.
2013. júl. 9. 22:20
 6/39 anonim ***** válasza:
77%

Először is,amit jobb,ha tisztázol önmagadban:nem mindig kötelező bejelentkezni,főleg,ha közeli rokonokról van szó.

Az viszont,hogy sáros cipővel beront,a gyerek meg tönkretesz mindent,meg hülyén viselkedik aze gész család,az úgy ahogy van tűrhetetlen.

De fontos észben tartani valamit..ilyenkor finoman le kell ülni megbeszélni,felnőttek módjára,hogy hát elnézést,de azért a te lakásod sem disznóól..stb.


Igen,amúgy nálunk is előfordultak hasonló dolgok.A két unokatestvéremnek összesen van 3 gyereke.Az egyiknek kettő,a másiknak egy.Az 1 gyerekes apuka egy elvált apuka és a kisfia sokkal jobban viselkedik,pedig az anyja tényleg(!) sosem nevelte,hanem elment esténként aerobikot tartani,meg kangaroo-t.De a másik két gyerek olyan szinten rosszul nevelt,hogy az hihetetlen,pedig ott mindkét szülő tanult,bár nem mondanám,hogy otthon is így viselkednek.A gyerekek előtt kiabálnak,a gyerekeket nem tanítják rendre.A falakon rengeteg firka,az asztal összekarcolva..stb.(hozzátenném,hogy most lesz minden újracsináltatva,de tök feleslegesen,mert a gyerekek rommá teszik az új bútorokat is majd).Na most nálunk is ugyanezt csinálták..na meg a cirkusz,az nagyon megy nekik.:S Dehát gyerekek!Modhatnánk ezt akkor,ha csak néha lennének rosszak..de ezek a gyerekek kezelhetetlenek.

2013. júl. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
100%
Engem az tud idegesíteni amikor bejelentés nélkül jönnek. Van olyan ismerősöm akinek remek érzéke van hozzá hogy mindig akkor toppanjon be váratlanul mikor épp négykézláb súrolom a kádat. Aztán persze fel van háborodva hogy nem nyitottam ajtót (mire kimosakodtam a tisztítószerből és kiértem már nem volt ott).
2013. júl. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
91%
Az egyik haverom csinálta azt, hogy az esti iszogatásra hozott 5 sört, abból hármat ittunk meg, a többi mind rövid volt meg pezsgő(tőlem). Másnap reggel fogta a megmaradt 2 sört és hazavitte.
2013. júl. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:

"Nem mindig kötelező bejelentkezni,főleg,ha közeli rokonokról van szó. "


Ez igaz, de szerintem alap illem bejelenteni, hogy jön vagy nem. Hozzám is már beállított úgy valaki, hogy éppen szaladt a lakás, nagytakarítás volt, nyakig a mosószerekben.

2013. júl. 9. 22:40
 10/39 anonim ***** válasza:
100%

6:"Először is,amit jobb,ha tisztázol önmagadban:nem mindig kötelező bejelentkezni,főleg,ha közeli rokonokról van szó."


Szerintem viszont kifejezetten tiszteletlenség a másikkal szemben, ha valaki bejelentés nélkül beállít bárhová. Ma, a mobiltelefonok korában ne mondja nekem senki, hogy nem tud legalább fél órával előtte odatelefonálni, hogy ráérsz, beugorhatok, nem zavarok? Sosem lehet tudni, hogy otthon vagyok-e, épp vendéget fogadok és nem a rokonommal jópofiznék, vagy a párommal romantikus estét tervezünk kettesben.

2013. júl. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!