Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet egy vendég...

Hogyan lehet egy vendég ennyire bunkó? Nálatok voltak bunkó vendégek?

Figyelt kérdés

Nemrég voltak nálunk távolabbi rokonék. Amikor mi voltunk náluk, ők mindenért szóltak. "Cipőt levetni kötelező [jó, az nálunk is bár nem teszem szóvá], remélem nem nyúlkálsz sehol, ide meg oda ülhetsz, amoda nem" stb.


De amikor itt voltak, mintha nem is ők lettek volna. Sáros cipővel az egész lakáson végig. Én nem vettetem le a cipőt, csak akkor, ha nem kérdezi meg az illető, h le kell-e vetni.

Benyitogattak mindenhova, kritizálták a főztöt, meg hogy ők mennyire jobban tudják ezt az ételt elkészíteni. Akkor besokalltam, amikor a kedvenc vázámat "véletlenül" eltörték, akkor mondtam, hogy hamarosan el kell mennünk, legyenek szívesek távozni.



Én nem értem. Valaki vendégségben hogyan lehet ekkora tahó?

Ugyan ez volt a barátnőmnél is, akinek kisgyerekes rokona van. A gyerek szétdöntött mindent, összetört sokmindent, és a szülők voltak felháborodva, hogy a barátnőm kitessékelte őket.



Vagy csak én reagálom túl?


Nektek voltak bunkó vendégeitek?


Hogyan reagáltatok rá?



2013. júl. 9. 22:10
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%

Igen, voltak. Egyszer. Többet soha nem lesznek.


Aki beteszi a lábát hozzám, az biztosan vigyázni fog mindenre, különben kettő percen belül kipenderítem. Nálam nincs pardon: vagy viseledik és tisztel engem és az otthonomat, vagy azonnal hazat.karodik.

2013. júl. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, nálunk is volt ilyen.

Az első történetem: tavaly a nagyim hozzánk költözött egy kis időre, mert eltörte a lábát és szigorú pihenést javasoltak nekik a dokik. A szüleimmel úgy oldottunk meg, hogy legyen nálunk, hogy ne kelljen ide-oda rohannunk. Nagyon sokat segítettünk neki. Nagyon hálás volt, hogy mennyit fáradoztunk érte. Még a villanyt is kifizette.

Ezzel nem volt semmi baj, csak az, hogy egy-két rokon bejelentés nélkül jött el hozzánk, mondván, hogy ők is segíteni akarnak. Az nem baj, hogy segítettek, de sokszor akartak hozzánk jönni. Még az egyik unokatesóm is el akarta hozni a két hülyegyerekét, akiket a nagyim nem szeret, mert tényleg nagyon neveletlenek. Végül ő megmondta a magáét! Udvariasan és határozottan közölte, hogy szüksége van a pihenésre, csak akkor vár vendégeket, ha otthon lesz. Na, nem is jöttek el többet :)


A másik az, hogy érdekes módon a családban kevesen veszik figyelembe a ház szabályait: leveszik a cipőt, kezet mosnak (főleg WC után), megkérdezik, hogy ezt meg azt szabad-e. A többiek nem csinálják ezt, sajnos. Az unokatesóm felesége pl. meg se kérdezte, hogy előveheti-e a borospoharat. A nagyim észrevette és rászólt, hogy a házigazda dolga azokat a poharakat elővenni! Igaza is van, mert ez valóban illetlenség volt. Bezzeg, amikor mi megyünk vendégségbe a rokonokhoz, ott MINDIG levesszük a cipőnket, de ők mondják, hogy nyugodtan menjünk be a házba cipőstül, de nekünk eszünk ágában sincs! Mi erre lettünk megnevelve.

Ami a hülyegyereket illeti: manapság sokan nem nevelik meg a gyereküket, mert "nincs rá idejük" és, mert "ez a gyerek dolga". Az unokatesómék az utóbbi nevelési módszert használják. Nyár elején családi látogatás volt nálunk (sajnos), az öcsém az asztalon hagyta a fényképezőgépét, mert segített anyumnak valamiben. Én meg pont akkor jöttem ki a mosdóból, amikor megláttam, hogy az egyik gyerek hozzányúlt a géphez. Én szelíden elkértem tőle, és mondtam neki, hogy nem szabad hozzányúlni ilyen értékes dolgokhoz. Erre a gyerek rögtön az anyjához rohant panaszkodni. Ő meg a gyerekkel együtt jött hozzám azzal a szöveggel, hogy lehetek ilyen önző? Hadd játsszon a gyerek ezzel a géppel! A tesóm megvédett engem. Aztán a bácsikám is mellénk állt (mivel ő utálja a fia feleségét). Végül én közöltem a nővel, hogyha nem neveli meg a gyerekeit, NE jöjjön ide hozzánk többet! Ha mégis megteszi bejelentés nélkül, akkor mi is ezt fogjuk csinálni és összetörjük örömmel a dolgait. Úgy megsértődött, hogy fogta a gyerekeit és ráparancsolt a férjére, hogy vigye őket haza. Az egész család meg röhögött rajtuk!!! xD

2013. júl. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még az szokott furcsa lenni, mikor venném le a cipőm vendégségben, és a házigazda mondja, hogy nem kell, ők sem veszik le, stb.Kissé kínos. Ennek ellenére leveszem, mert én is elvárom. Ez alap. Bár megjegyzem, volt olyan, hogy másik, kedvezőbb hitelt szerettünk volna kérni a banktól, ki is küldték az értékbecslőt, aki valami tanyáról jöhetett retkes cipővel. Én meg közöltem vele, hogy most takarítottam, és a hálószobákba,pláne a gyerekszobákba be nem megy ilyen cipővel. Levette, de annyira leértékelte a házat, hogy nem kaptuk meg a hitelt.
2013. júl. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
100%
Hozzánk jöttek "vendégségbe",(vagyis nem volt hova menniük)a férjem fia és a felesége.Takarítottam ők meg simán bejárkáltak cipővel pedig megkértem hogy ne tegyék..a számítógépet úgy ahogy van elfoglalták és nekem órákig kellett kunyiznom hogy légyszi dolgoznom kell...A gyerekem kekszét,csokiját kivették a szekrényből és felzabálták,a babám fürdetőjét használták,pedig volt ott másik is,és kijelentették hogy az ő ruháikat ne mossuk mosógépbe csak kézzel(mert magukra mosni már derogált volna)elvették ami éppen eszükbe jutott,kizabálták a hűtőt pedig volt reggeli,ebéd vacsora..de ha ők vettek maguknak valamit azt még gyorsan az ajtó előtt betömték nehogy meg kelljen kínálni valakit is..Óriási kuplerájt hagytak,az orrukat a takaróba fújták..és még mesélhetnék..na ehhez mit szóltok??
2013. júl. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
100%

Engem egy szomszed gyerek keszitett ki,aki a fiammal egyidos,de olyan mint egy bulfozer,mindent megsemmisit ami az utjaba kerul.

3 eve koltoztunk uj lakasba,mindent ujonnan vettunk a butoroktol es elektronikai cikkektol kezdve az utolso villaig,friss festes,minden csillogott villogott.

Egyszer csak atjottek a szomszedok ismerkedni.Miutan kuplerajt csinalt a gyerek a lakasbol es nehany jatekot osszetort,azt vettem eszre,hogy a gyerek az irodaszeken porog,mikozben a szek hataval a falat kaparja.Szep fekete csikokat hagyott a frissen festett falon.Ezutan teljes sullyaval racsimpaszkodott az egyebkent allithato hattamlara.Ezt tobbszor ismetelte.Persze raszoltam,hogy nem tetszik amit csinal.Anyuka csak szepen mosolygott,viccesnek talalta a gyerek produkcioit.

Aztan a harmincadik probalkozasra sikerult a gyereknek kiakasztania a hattamlat a helyerol,igy a nagy erolkodes hatasara el is tort az egyik illeszto resz.A szeket 2 hettel elotte vettuk 48000 Ft- ert,felteve,hogy tartos lesz.

Persze a szulok meg csak bocsanatot sem kertek,nemhogy karpotoljanak erte,vagy legalabb megjavitsak.

2013. júl. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
100%

25-ös válaszadó: a történeted nagyon felháborított engem. Olyan érzésem volt, hogy az anyuka szándékosan hagyta, hogy a gyerek kárt okozzon más lakásában!! A rokonomék (akiknek két hülyegyerekük van) olyan társasházban laknak, hogy mindenkinek van saját udvara, kerítéssel elválasztva. Ők a szomszéddal közösen megegyeztek abban, hogy közös udvaruk legyen. Lebontották a kerítést. Így a gyerekek együtt játszhattak a szomszéd gyerekeivel. A családomban sokan kiakadtak ezen, mert a szomszéd gyerekei akkor jöhetnek át, amikor akarnak; még fagyit vagy tortát is kunyerálhatnak, még ha nincsenek meghívva egy partira. Mikor ott voltam náluk az unokatesóm 45. szülinapját megünnepelni. Épp tortát fogyasztottunk, amikor idejött a két gyerek meghívatlanul, kaptak ők is a a tortából.

És ez rohadt idegesítő volt a többi családtag számára. Már alig vártunk, hogy hazamehessünk 6-kor.

2013. júl. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
0%
most nem azért, de aki sajnál 2 szelet tortát két kisgyerektől, az ássa el magát....
2013. júl. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:

25-ös: ez azért pofátlanság,miért nem tetted szóvá?


26-os: Hogy hogy nem szóltatok? :S

2013. júl. 11. 23:13
 29/39 anonim ***** válasza:
100%

25-os vagyok,persze,hogy szova tettem,de nem akartam nagy pataliat csapni,hiszen nem akartunk rogton ellensegeket magunknak.A szulok annyit mondtak,hogy igen,a fiuk otthon is tor- zuz.Erre mi meg mondtuk,hogy az addig rendben van,hogyha ok szeretnek 2 hetente uj butorokat vasarolni maguknak,de hozzank nem teheti be megegyeszer a labat ha nem tud viselkedni.Azota a szulokkel egesz jol kijovunk,mert nagyon sok gyerek van a szomszedsagban,igy gyakran jatszanak egyutt,de kint,vagy naluk.Legutobb amikor beengedtem ezt a gyereket 1 percre a szunyoghalot kezdte el sulyprobaval tesztelni,mint ahogy a szekkel csinalta akkor.Ezt ugy kell elkepzelni,hogy ugy csinalt, mintha a bezart szunyoghalon szeretne kimenni( ami toloajto),vagyis tesztelte,hogy milyen erovel kellene nekidulni,hogy az ellentetes iranyba is kinyiljon.Hozzateszem,hogy jo sulyban van a gyerek.

En ilyen gyereket meg komolyan nem lattam.Barmit kepes tonkretenni merettol es sulytol fuggetlenul.

A szulok viszont segitokesz,jo emberek,csak gyereket nevelni nem tudnak,mindent rahagynak,foleg az anyuka.Nagyon zavar ez a viselkedes,de nem tudom vele megerttetni,hogy ez nem helyes.Mivel meg nehany evig nem szeretnenk elkoltozni,megprobalunk a lehetosegekhez merten baratsagosan viselkedni,csak mint irtam,lakason kivul.

2013. júl. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
17%

26osnak miért kellett volna szólni?? Ő egy vendég volt ott...


a rokona bontotta le a kerítést, a rokona gyerekei játszanak az udvarban, a rokona szülinapja volt...


neki meg nem tetszik, hogy odament két kisgyerek tortáért??? Amúgyis mi a bánatos .... köze van ahhoz, hogy a rokona a SAJÁT házában mit csinál????


kicsit átestetek a ló túloldalára szerintem...

2013. júl. 12. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!