Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet egy vendég...

Hogyan lehet egy vendég ennyire bunkó? Nálatok voltak bunkó vendégek?

Figyelt kérdés

Nemrég voltak nálunk távolabbi rokonék. Amikor mi voltunk náluk, ők mindenért szóltak. "Cipőt levetni kötelező [jó, az nálunk is bár nem teszem szóvá], remélem nem nyúlkálsz sehol, ide meg oda ülhetsz, amoda nem" stb.


De amikor itt voltak, mintha nem is ők lettek volna. Sáros cipővel az egész lakáson végig. Én nem vettetem le a cipőt, csak akkor, ha nem kérdezi meg az illető, h le kell-e vetni.

Benyitogattak mindenhova, kritizálták a főztöt, meg hogy ők mennyire jobban tudják ezt az ételt elkészíteni. Akkor besokalltam, amikor a kedvenc vázámat "véletlenül" eltörték, akkor mondtam, hogy hamarosan el kell mennünk, legyenek szívesek távozni.



Én nem értem. Valaki vendégségben hogyan lehet ekkora tahó?

Ugyan ez volt a barátnőmnél is, akinek kisgyerekes rokona van. A gyerek szétdöntött mindent, összetört sokmindent, és a szülők voltak felháborodva, hogy a barátnőm kitessékelte őket.



Vagy csak én reagálom túl?


Nektek voltak bunkó vendégeitek?


Hogyan reagáltatok rá?



2013. júl. 9. 22:10
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:

30-as: Én is ezt akartam válaszolni. És neked tökéletesen igazad van. Vendégként azért nem akartam szólni, mert féltem, hogy bunkónak tartanak engem. Rajtam kívül másoknak sem tetszett, hogy a két gyerek meghívatlanul ment át hozzájuk.

Ha nálunk vannak vendégségben, akkor rájuk merünk szólni. Egyszer ugráltak a kanapén, de kedvesen rájuk szóltam, hogy nem lehet, mert tönkreteszik a bútort, vagy leesnek róla és megüthetik magukat.


26-os válaszadó

2013. júl. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
100%
Pedig nem ártana egy cseppnyi jó modort csöpögtetni azokba a gyerekekbe...
2013. júl. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyukámnak a főztjét úgy szokták kritizálni,hogy ez meg az nem való bele. Szerencsére, nem minden vendégünk bunkó. Volt, aki nagyon dicsérte az ő főztjét,volt amelyik udvariasan megkérdezte, hogy készítette el, hogy ilyen ízletes legyen :)


Viszont az unokatesóm...! Sokszor kérdezés nélkül kapcsolja be a számítógépünket, amikor nálunk van. Sokszor mondtunk neki szépen és kedvesen, hogy szóljon, de sosem tette. Még a saját anyjára sem hallgat.


A barátnőmnél is az volt a helyzet, hogy amikor beköltözött a lakásba, én segítettem neki a költözésben a berendezésben. Ő egyáltalán nem tervezte azt, hogy bemutassa a rokonoknak a lakását, mert azok imádnak kritizálni. Mégis eljött az egyik rokona a hülyegyerekével, aki köszönés nélkül rohant be a házba cipőstül. Ugrált a kanapén (cipő nélkül). Amikor rászólt, hogy nem szabad. Az anyuka meg azt mondta, hogy hadd ugráljon, az a gyerek dolga. Kérdezi a barátnőm, hogy ő is ezt megengedi otthon? Azt felelte, hogy nem, mert alacsony a plafon, beverheti a fejét. A barátnőm titokban hívott fel engem, és megkért engem, hogy terveljek ki valamit, amivel elzavarhatom a vendégeket. Azt feleltem, hogy szóljon nekik, hogy elnézést, de menniük kell, mert elintéznivaló ügye van.

Be is vették. 2 óra múlva nyugodtan mehettem hozzá beszélgetni és segíteni neki.

2013. júl. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
100%
26-ost ne bántsátok. Nekem van olyan rokonom, akit ritkán látok (évente egyszer), nem örülnék, ha csak úgy tudnék vele beszélgetni, hogy közben ott ül két számomra ismeretlen gyerek, akik jöttek az ingyen tortáért. Előbb-utóbb a gyerekeknek is meg kell tanulniuk, hogy ne másszanak bele mások családi életébe ingyen kajáért se.
2013. júl. 14. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
100%

34-es: amit elmeséltél, nagyon meglepődtem! Nem gondoltam volna, hogy a gyerekek csak a torta miatt mentek hozzád...! Mikor kicsi voltam, az egyik ismerősünk sokszor jött hozzánk vendégségbe, magával hozta a kislányát is. Mivel még kicsi volt, nem tudta, hogy illetlenség megkérdezni a házigazdát úgy, hogy "van torta vagy fagyi itthon?" Akkor az anyja kedvesen mondta neki, hogy ezt vendégségben nem szokás kérdezni. Akkor a kislány elnézést kért anyukámtól. Ez szép volt tőle. Azóta sokat tanult az illemtanból :)


A mai gyerekeket is így kéne megnevelni.



26-os.

2013. júl. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 A kérdező kommentje:

Én mindenesetre (lehet hogy bunkó vagyok, elnézést) szóltam volna a 2 gyereknek, hogy semmi keresnivalójuk ott.

Én sem szeretek úgy beszélgetni egy rokonnal (volt már rá precedens) hogy a szomszéd gyerekei ott kéregetnek.

2013. júl. 14. 10:09
 37/39 anonim ***** válasza:
100%
aki azt írta, hogy el kell fogadni, hogy jöhetnek bejelentés nélkül közeli rokonok barátok: ok, de akkor fogadják már el, hogy esetleg elküldöm őket, mert rosszkor jöttek.
2013. aug. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:

"Aztan a harmincadik probalkozasra sikerult a gyereknek kiakasztania a hattamlat a helyerol,igy a nagy erolkodes hatasara el is tort az egyik illeszto resz"


Itt nem kellett volna megvárni a harmincadik próbálkozást, hanem már a második után rácsapni a kezére, és ha a szülőnek nem tetszik, akkor haza lehet vinni a gyereket. Nem érdekes, hogy "a fiunk otthon is tör-zúz", te se mész át hozzájuk kidobálni a szekrényből a tányérokat azzal, hogy otthon is ezt szoktad.

2013. szept. 2. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
Nekem anno "haverjaim" (12-14 éves kor főleg) voltak bunkók vendégségben. Mivel nem volt túl sok barátom, nagyon hepciáskodni nem mertem, de többet egyiket sem hívtam meg. Az, hogy vki a haverom, barátom, még tinikorban sem jogosít fel arra, hogy engedély nélkül nézegesse a telefonomban a számaimat, dokumentumaimat, engedély nélkül leüljön a gép elé, turkáljon a szekrényben... meg ha kölcsönkéri az mp3-amat, és én odaadom neki, akkor ne fikázza már a rajta levő dalokat. A kedvencem az volt... érdekes módon az már egy kb. 20éves leányzó volt... hogy fogja a távirányítót a tv-hez később, hogy "most kezdődik a Barátok Közt, azt meg kell néznem". Tudta, hogy én nem nézem és nem érdekel. De attól neki meg KELL néznie, ugye.
2016. aug. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!