Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy legyen egy...

Mit tegyek, hogy legyen egy kis nyugalmam otthon?

Figyelt kérdés
Egy bérházi kis 2 szobás lakásba lakunk 3an. Anya, tesóm(28/F) és én.Tesómmal 2en vagyunk a kisebbik szobában.Ez nagyon nem jó mert sose hagy tanulni.Nézi a tv-t és nem halkítja le, vagy gépezik,folyton mondogatja hogy nézd már, nézd már..meg ugráltat.Egy idő után letolom hogy hagyjon, de...semmi eredménye. Ha anyának elmondom, csak tesómat védi. Anya is folyton piszkálni szokott, meg van azzal ádlva hogy szerinte nekem minden nap kb 11ig tanulnom kell, mert sok a lecke. De ő is berohangál mindenért, ő is folyton zavar...Meg mindig elpakolja a cuccaimat,aztán nem találom.Megkérdezem hogy hova tettte, és le vagyok tolva...Meg folyton mindent úgy kell eltennem hogy anyának jó legyen...nagyon elegem van már..egy pici fiókom nincs ahova eltehetném a cuccaimat, hogy ne túrják fel...nincs előttük rejtegetni valóm de na...minden héten legalább egyszer észreveszem hogy kerestek valamit a cuccaim közt... Kitaláltam hogy el kéne választani a nagyobbik szobát, és akkor lenne egy kis nyugim. De anya nem engedi, szerinte hülyeség, nincs rá szükség stb. Igaz, pénzbe kerülne, mert le kéne festeni a falat (bár most az se érdekel ha fehér marad csak el legyen választva), parkettát kéne letenni, mert az a szőnyeg már ezer éves és szörnyen koszos...meg ugye kéne fal. Dolgozni nem tudok elmenni, max nyáron, de az se biztos, mert ha anyának nem fog tetszeni, akkor csak balhé lesz meg ilyenek. Meg a pénzemet is elszedik/elszednék. Ezerszer beszéltem már velük, de semmi eredménye nem volt. Segítsetek!
2009. okt. 18. 12:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2009. okt. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
16 tehát nem költözhetek el :/
2009. okt. 18. 14:05
 3/12 anonim ***** válasza:
kollégium,vagy szorgalmazd hogy tesód 28 évesen már elég nagyfiu,igazán élhetné a saját életét
2009. okt. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
tőlem kb 10percre van a sulim, meg kolit nem tudnánk fizetni. :S tesó meg...egy hónapja van barátnője...nem fog elköltözni, meg nem is tudna.
2009. okt. 18. 20:21
 5/12 anonim ***** válasza:
73%
milyen férfi már az, aki a 16 éves húga nyakán él egy szobában? ez gáz.
2009. okt. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%
Nem tudnál pl. könyvtárban tanulni és csak este menni haza, ha a tanulással végeztél?
2009. okt. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szervez tanuló csoportott és minden nap menyetek máshoz tanulni. Hozzátok is és addig dobd ki a családot.
2009. okt. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
hát a családomat nem dobhatom ki...épp ez a baj..ezt már rég megoldottam volna...amúgy a sulinkban vagy kolisok vannak, vagy nem egy városban lakunk, vagy nem mennek ilyen tanulócsoportosdiba bele..már próbáltam. és tesóm meg nem a nyakamon él, csak nincs pénze elköltözni. arról meg nem tehet hogy nincs még egy szobánk. :/
2009. okt. 20. 22:25
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Válts iskolát és költözz másik városba kollégiumba. Hidd el, van rá pénzetek, egy középiskolai kollégiumban nagyon olcsón tudsz lakni (nem tudom a mai árakat, de ha tényleg rossz helyzetben vagytok, akkor körülbelül egy menzai ebéd árát fizeted ki egy napért (600-700Ft), és akkor ott alszol, eszel háromszor, fürdesz, égeted a villanyt, használod a számítógépet, stb.). Plusz van külön tanulószoba meg tanárok, akik segítenek, ha kéred.

Nálam ez a módszer vált be, annyi csak, hogy ki kell találnod valami indokot, ami miatt legnagyobb sajnálatodra kénytelen vagy másik városba költözni. Pl speciális iskola (én zeneibe mentem) vagy erős gimnázium (húgom ezt választotta, mondván segít a továbbtanulásban), esetleg ha keresztény vagy, akkor egyházi iskola. Nálunk még boldogok is voltak a szüleink, hogy ennyire akarunk tanulni (a mai napig nem tudják, hogy belőlük volt elegünk :) )

2009. okt. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
igen...de én ilyen suliba járok...művészeti..és még pestről is jöttek ide diákok tanulni. más ilyen suli nincs. :S meg anya nem is engedné meg hogy kolis legyek....:S volt már erről szó hogy lehet tatabányára költözik, akkor modtam neki hogy nem hagyom itt ezt a sulit, de nem enedte hogy kolis legyek....végül strono lett az ügy..:S
2009. okt. 21. 16:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!