Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segitségeteket kérem mert...

Segitségeteket kérem mert kilátástalan a helyzetem. Van ebből kiút?

Figyelt kérdés

Apukám alkoholista és fél éve hajléktalan.Mikor uccára került anyukkámmal befogadtuk hogy segithessünk neki talpra állni.Sajnos nem volt elég akaratereje egyikönknek se,apám nem élt a lehetősséggel és nem hagyta abba az ivást, igy anyukám sem birta,mert sokszor nekiment és kikészült idegileg!Annyira meggyülölte hogy elnézi azt is hogy az erdőben él egy sátorban.Rendszeresen látogtatom,rajtam kivül nincs senkije én támogatom egyedül,csak rám számithat.Körülbelül 5 éve iszik,azelött nagyon jó módú ember volt jó állás,család,megvolt mindene.Próbáltam rájönni miért kezdett el inni,de én úgy gondolom hogy nincs olyan élethelyzet amiből ne lehetne kilábalni,a világ nem dől össze az élet megy tovább.Anyukám azt mondta hogy nem birta már a sok csalódást,(mert anya után 3 szor nősült és mindegyiknek válás lett a vége)és a fájdalmat amikor meghallt a nagymamán(az anyukája)és ez mind egyszerre jött össze neki.Elvált,a mamámhoz költözött aki kis időre rá meghallt.Megérteni nem tudom,csak sajnálom és beleszakad a szivem mikor találkozok vele és látom azt a környezetet amibe és akikkel él.Nem tudom elfogadni és nem is fogom,mindent elkövetek hogy normális életet éljen!Minden alkalommal meghalok egy kicsit mikor találkozunk.

Nagyon várok minden tanácsot,csak egy kis erőre van szükségem,sajos nemm fordulhatok senkihez!Köszönöm hogy elolvastad és meghallgattál!


2009. okt. 18. 17:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Bárcsak segíthetnék, de nem tudok.


Az én apám is alkoholista volt legalább 27 évig. Végig együtt éltünk vele, és maga volt a pokol, az állandó szülői vitában felnőni, undorodni attól a férfitól, akire fel kellett volna néznem... Az ő problémája az volt, hogy az anyja utálta anyámat, anyám utálta az anyósát (joggal, mert a lagzijukon minden vendég előtt nyilvánosan lek.urvázta, noha szűz volt), és akárhová ment, az egyik nő a másikat szidta. Apám meg az alkoholba menekült, mert amíg bódult volt, legalább nem fájt neki semmi, és nem kellett választania az anyja és a felesége között.


Aztán súlyos gyomorvérzéssel, májkárosodással, delirium tremens állapotban kórházba került, és megmondták neki az orvosok, hogy vagy abbahagyja az ivást végleg, vagy meghal. Apunak volt elég ereje a kezébe venni a sorsa irányítását, és a kórházban volt annyi ideig józan, hogy elgondolkodhasson, mit is akar. Döntött, és kitartott mellette. Többé nem iszik egy kortyot sem, és imádnivaló apa lett belőle, akire felnézhetek és akire mindenben számíthatok.


Nekem ő az egyetlen közeli minta az alkoholizmusból, de azt tamultam belőle, hogy a legtöbb alkoholista menekül valami elől, amivel nem tud vagy nem akar szembenézni, menekjül az alkohol bódulatába. Csak akkor tud leállni, ha tényleg le akar állni, ehhez viszont elég kevesüknek van elegendő akaratereje. Te sajnos nem akarhatsz helyette.


A másik, hogy legyen MIÉRT, KIÉRT leállni az itallal. Ebben nagyon sokat segíthetsz neki, hiszen abból, hogy látogatod, tudhatja: van még a világon emberi lény, akinek ő fontos, akiért esetleg érdemes lenne felgyógyulni, kitisztulni.


Nem tudom, segített-e ez neked valamit...

2009. okt. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod sokat segitettél!Ő azért iszik mert felejteni akar és igy nem fáj neki semmi!De igazából a legszomorúbb hogy hajléktalan és én nem tudok segiteni nem tudok mit csinálni,ennél nincs a világon fájdalmasabb dolog!még csak 21 éves vagyok!Mégegyszer köszönöm hogy irtál ezek szerint semmi sem lehetetlen.:)
2009. okt. 18. 18:29
 3/8 anonim ***** válasza:
Nehéz és szomorú helyzet! Sok függ attól, hogy hány éves, van-e szaktudása. Tehát van-e MIÉRT fordítania a szekerén. Ha nincs, mert nem tud hol lakni, nem tud állást szerezni, jövedelemhez jutni...akkor nem sok a remény. Nem írtad, hány éves vagy. Ha lenne pl egy unokája, akiért érdemes volna háta mögé dobni minden rosszat, hogy felnézhessen rá a kicsi, akkor talán. Sok embert a kilátástalanság húz lefelé: kinek, minek javuljak meg. És ilyen embert nem tud az pátyolgatni, aki esetleg maga is gondokkal küzd. Hát, nehéz lehet.
2009. okt. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj az önkormányzathoz fordulni,vagy családsegítőhöz, vagy valami hajléktalanokat segítő alapítványhoz.Szoktak lenni nyugdíjas napköziotthonok, ahol délelőtt lehet, esetleg elvonókúra,kórház. Nincs jobb ötletem, de próbáld meg.

Az én Apám is alkoholista volt, Ha saját maga nem akarja,nagyon nehéz segíteni.És ne szégyeld,nem a Te hibád.de próbálj segíteni.

2009. okt. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg tőle, hogy miért iszik. Ezt mindenképpen meg kell szüntetni. Próbálj beszélni vele. Az én apukám is ivott, én 15 voltam, amikor meghalt. Mai fejjel (25) mindent, de mindent megtennék érte, hogy segítsek. Januárba szülök, és a szivem szakad meg hogy nem láthatja (a nagymamámék élnek, el tudom képzelni ők mit érezhetnek-apu is én is egykék vagyunk).

Szóval sajna a hogyanban annyira nem tudok segíteni, csak így messziről szorítok hogy neked sikerüljön.

2009. okt. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2009. okt. 18. 18:41
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem a te felelősséged. Ha ő nem látja be, hogy az élete csak rajta múlik, akkor adhatsz neki 10millió forintot és luxuslakást, akkor sem fog a lehetőséggel élni. Lásd el élelemmel és meleg holmival, és próbáld meg jobb belátásra buzdítani. Soha ne mondj le róla. Ennyit tehetsz, többet nem.

A másik a Te saját lelkiismereted. Azon meg jómagadnak kell túllépni. Ne hagyd, hogy a rossz gondolatok magukkal sodorjanak.

2009. okt. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szia!


Nem a te hibád!


De van kiút:


nekem a párom alkoholista, aki gyógyul. Tudatosan gyógyul.

Én is gyógyulok, mert az alkoholbetegség berántja az egész családot.


Ez egy rettenetes betegség, nem gyengeség, nem morál kérdés.


Ma a leghatásosabb alkoholizmus ellen az Al-Anon Családi Csoportok és az Anonim Alkoholisták önsegítő csoportja.


Ez egy speciális betegség, ami Magyarországon még sajnos nem köztudott. Sokan mindenféle előítéletet, lealázó véleményt hangoztatnak róla.


A hozzáállást, megértést, és igazi segítést egy hozztartozó az Al-Anonban találhatja meg.

Nincs tagdíj, nem szekta, egy baráti társaság, ahol megértenek, reményt nyújtanak, vígasztalnak, erőt adnak, és megtanítanak vele bánni. Ez az egy módja van a kilábalásnak.


Nézd meg ahonlapon, melyik gyűlést tudnád meglátogatni, mi esik hozzád legközelebb: www.al-anon.hu


Nekem az életem fordult meg vele.


Szeretettel!

2010. jan. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!