Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom hetente 2 hetente...

A párom hetente 2 hetente elmegy kaszinózni már 1 éve, igaz nem sokkal játszik 3-5 ezer ft-ot visz magával többet soha. Van aggódni valóm?

Figyelt kérdés
Cigaretázott,már leszokott róla,azt mondta azzal a pénzel szerencsét probál inkább amit cigire költött.Megszabta magának hogy havonta 10ezer ft-ot szán erre 2-3 hetre eloasztva ha elmegy,ha elmegy akkor is 3-4 ezret visz magával.Van hogy elbukja,de volt olyan is hogy 20 ezerrel jött haza.Soha nem vett el a reszi pénzből semmiből,úgy látom jól kontrolálja magát és nem ment vissza soha hogy vissza nyerje amit elbukott.De még sem nézem jó szemmel,nem hiszem hogy függő,mert akkor már nem bírta volna ki hogy ha bukik akkor ne menjen vissza.Ő úgy fogja fel,amit cigire költött azt inkább elszórakozza és ha nyer,akkor legalább haszna is van.Vélemény?
2013. júl. 11. 13:59
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt hozzá tenném,hogy ha elfgogy a keret amit erre szánt,akkor nem játszik és elfogadja hogy elfogyott amit erre szánt.Eddig nem volt gond ebből,de az ördög soha nem alszik ugye,ahogy tartja a mondás.
2013. júl. 11. 14:02
 2/10 anonim ***** válasza:
Csöbörből vödörbe. Egyik függőségből a másikba, mert ebből könnyen az lehet. Kár volt leszoknia. Én is így jártam, leszoktam és jól meghíztam, úgyhogy kösz, én inkább cigizek, minthogy csúf kövér legyek, aki nem bírja a meleget. És még van egy ismerősöm, aki letette, de alkoholista lett. Ennyi, nem a cigiben, hanem a mi készülékünkben van a hiba sajna bajna...Amúgy nekem is van annyi akaraterőm, hogy vissza fogjam a cigit, viszont a leszokáshoz már nincs és nem is lesz, amég meg nem oldódik a problémám, ami miatt cigizek és ami lelki eredetű.:)
2013. júl. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Amíg tudja tartani a mértéket, addig szerintem nincsen gond. Viszont az első rossz lépésénél (pl. visszamegy, hogy visszanyerje a pénzt, több pénzt költ stb.), azonnal közbelépnék.

Persze, nem a legjobb módja a szórakozásnak ,de legalább az egészségét nem károsítja cigivel.

2013. júl. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet leszokni sem a cigiről sem az alkoholról sem a drogról. Azt mondja a szakirodalom, hogy felcserélik a függőséget. van aki takarít mániákusan, van aki eszik, van aki elkezd valami hobbit, akármit. Behelyettesít.Ő úgy tűnik ezzel helyettesíti a cigit. Szerintem ne aggódj amíg nem lépi át a saját maga által meghatározott keretet, viszont figyelj oda rá a háttérből, csendben. Ha megtiltod ezt neki keresni fog mást vagy visszatér a cigire.
2013. júl. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom hogy nem vészes a helyzet,mert tényleg betartja,tehát nincs hiszti vagy rosszkedv,teljesen higgadtan kezeli ha veszít esetleg.De ha veszít,volt olyan hogy következő alkalommal amikor ment akkor plusz 25 ezerrel jött haza,ilyen már többször is volt,igaz nem sok plusz mondjuk 1 évre lebontva,de számolgatott és minuszba sem ment lényegében,mert amit elbukott az vissza is nyerte a következő 2 hét múlva amikor ment.Azt sem mondahtom hogy sok időt tőlt ott,mert kb 1 órát tartozokodik ott.Szerintem amennyit oda visz,annyit talán egy átlag ember is elkölt lottóra havonta.
2013. júl. 11. 14:28
 6/10 anonim ***** válasza:
Egy órát kaszinózni? :-O Ezt nem igazán hiszem el. Akkor valószínűleg nem kártyázik, nem rulettezik, hanem a félkarú rablót püföli. :)
2013. júl. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Amig egy általa megszabott hatát betart szerintem sincs gond. Akkor kell aggódnod ha ez a határ tul nagyra nyulik. Vagy ha magát a határt átlépi.

Valóban ez így egy enyhe szenvedély. A cigi a szesz stb sokkal rosszabb. S ha marad mellette másra pénz akkor oké. ha pedig az van hogy kb egában van...

Nos ingyen munkának is felfoghatjuk.

Pótcselekvés.

Van aki pedikürösre költ ennyit, van aki ingyen lerágra a saját körmét.

Monjuk én havi 12 000-ért Airsofotozni megyek el a 16 éves fiammal. Sose nyerek vissza belőle semmit (nem erről szól) s közben gépfegyverrel lövünk egymásra. Viszont a fiammal is játszom nem csak idegenekkel. Ez elgondolkoztató.

2013. júl. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

ma 14:31


Nem tudom mivel,nem is érdekel különösképpen.Azt hiszem Black Jackezni és rulettozni szokott.Rulettet itthon gépen szokta probálgatni és amit itthon begyakorol azt oda beülteti.Nem tudom csak néha látom hogy ruletten gyakorol ilyen játék pénzes hülyeséggel online.Nem értek hozzá nem tudom.Azt mondta nem akar nagyot nyeerni soha,ha nyer 5-10 ezret azt mondja sokszor feláll és eljön haza.De van hogy 2000 ft pluszal,szóval úgy látom okossan kezeli és a kicsit is becsüli.Talán nem lesz gond...

2013. júl. 11. 14:43
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Amig kontrol alatt tartja,addig nincs baj.


Az öcsém pókerezik,havi 10ezer,amit rászán,ezt fizukor leveszi,külön boritékba teszi.Kitarta ameddig kitart.Egy másik boritékban a nyert pénzt tárolja,ha nagyobb összeg összegyűlik,elkölti.Így vett majd 1 millióért kocsit.

Ügyesen játszik,de a 10ezret nem haladja meg,amit eljátszhat.A menyasszonyával igy egyeztek meg,amint bármi negativum van belőle,onnantól nincs játék.De már 3 éve játszik havi 3-4 alkalommal pár órát,és még nem hallottam semmi rosszat (pedig a menyasszonya rögtön nekem panaszkodik az öcsire).

2013. júl. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

ma 14:43


Pokerezni én is szoktam:))Azt azért én is tudom hogy aki jól pokerezik az nyer és nem olyan szerencsejáték mint a rulett vagy a Black Jack.Szóval még annak is jobban örülnék ha csinálná.Természetesen én csak játék pénzben szoktam játszani:))

2013. júl. 11. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!