Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom "apróbb" hazugságai...

Párom "apróbb" hazugságai nagyon zavaróak. V. csak én vagyok túlérzékeny?

Figyelt kérdés

Nagyon jó kapcsolatunk van, szeret, tisztel, de vannak kisebb füllentései (utólag azért kiderülnek), amivel állítólag engem akar megkímélni, de én mondtam neki,h. ilyenkor inkább ne mondjon semmit, mint hazudjon, mert ez rosszabb. Általában a kislányával és a válóperével kapcsolatosak (most zajlik), nem akarja,h. bárki belefollyon az ügybe, ő magát is eléggé bántja és várja a végét, a gyerekről meg azért nem beszél sokat, mert tudja mennyire szeretnék már én is saját babát.

Másnak is vannak ilyen tapasztalatai? Ti hogy vagytok ezzel?


2009. okt. 19. 10:08
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk soha nem volt ebből probléma. Alap dolog a kapcsolatunkban az őszinteség. Úgy ismerjük egymást, mint a rossz pénzt, tehát rögtön lebukna az, aki lódít. Annak ellenére, hogy színészetet tanulok, a párom rögtön észreveszi ha lódítok (pedig eddig csak szülinapi ajándék kérdésében lódítottam, mivel kitalálta, tagadtam, mint a vádlott a bíróságon!).

Szóval mi meg sem próbálunk lódítani a másiknak. Minek? Úgyis kiderül... (hazug embert előbb utolérni-elv...), minek eljátszani a másik bizalmát?

2009. okt. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
90%

Egy jól működő kapcsolat egyik fő alapja az őszinteség bizalom,mindig minden körülményben!!!Ha már most füllentget annak nem lesz jó vége.Mindig lesz majd kifogás mentség a hazugságaira.Ezt meg,hogy a Te megkímélésedre teszi,ezt a süket dumát sose vedd be.Nem elég,hogy megaláz a bizalmatlanságával a hazugságával,még hülyének is néz.Ha valóban tisztelne nem hazudna!!"Nem akarja,hogy bárki belefollyon az ügybe"Miért,Te bárki vagy neki???Nem a kedvese a társa aki hozzá tartozik?

Ülj le vele elbeszélgetni ha komoly kapcsolatot terveztek egymással,mert ebből még sok bajotok lehet.

2009. okt. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 A kérdező kommentje:

Igen, kifogás mindig van a füllentésekre, de elég nevetséges szerintem is, ez a "megkímélni akarlak" szöveg.

Hisz hagy döntsem már el én magam, mi a jó és rossz nekem, ne akarja helyettem tudni.

De ezt nem érti meg.

2009. okt. 19. 10:19
 4/51 anonim ***** válasza:
84%

Milyen apróbb hazugságok?

Én pl azért szoktam elhallgatni részleteket, vagy füllenteni, mert tudom, hogy a párom kiveri a balhét a legapróbb dolog miatt is. Nekem arra nincs szükségem, ergo magamat védem így. Itt nem olyan dolgokra kell gondolni, hogy hullát rejtegetek, hanem pl olyanra, hogy tegnapelőtt találtam egy üveg bontatlan női parfümöt, a jobb fajtából. A páromnak adtam, de azt nem mondtam el neki, hogy az valószínűleg egy exemé volt. Miért nem? Mert akkor nem fogja használni és dobhatom ki a 8000 Ft-os parfümöt, plusz mellé kapok egy adag hisztirohamot is 4 napig.

Na ilyenkor füllentek én.

2009. okt. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
96%
És vajon az neki mennyire jó, ha nem tudja kibeszélni a problémát, és belülről örlődik??? Azt se kéne hagyni szerintem egy jó kapcsolatban.A brutális őszintesg és a megátalkodott hazugságok között jó lenne megtalálni a mindenkinek egyaránt megfelelő középutat.
2009. okt. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 A kérdező kommentje:

Jó lenne a középút, de túl büszke és rettentő makacs ember.

Pedig ha ettől eltekintünk valóban boldoggá tesz, de ezek mindig elszomorítanak.

Pl. többször kérdeztem mikorra van kitűzve a békéltető tárgyalás ideje, mindig azt felelte nem tudja.

Erre tegnap kibökte,h. már rég megjött a papír a dátummal, de nem akarja,h. tudjam a napot, nehogy elmenjek, maradjak ki belőle. Pedig nem szándékozom elmenni, csak gondoltam aznap szüksége lesz esetleg a lelki támogatásomra, de ezután sem mondta meg.

2009. okt. 19. 10:32
 7/51 anonim ***** válasza:
96%

Ha ezek a füllentések a válóperét érintik, akkor hagyd.

Meg tudom érteni, hogy teljesen ki akar hagyni belőle.

Ha nem akarja, akkor ne kérdezgest a tárgyalás napját, igazából nem sok közöd van hozzá.

A tudod, hogy ő kíméletből, mert te babát akarsz nem mesél dokat a gyerekéről (pedig joga lenne hozzá, nem kéne ebben rád tekintettel lenni) akkor legyél te is rá tekintettel és hagyd rá a válásának a részleteit. Gondolom van elég téma amiről beszélhettek, ez az ő ügye.

2009. okt. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
96%

Nem feltétlenül célravezető mindig minden helyzetben ez a fene nagy őszínteségi őrület, meg "beszéljük ki töviről helyire" történet. Ezzel ált. csak mi, nők vagyunk így, a férfiak totál másképp működnek. Akkor nyomasd ezt neki, ha azt akarod, hogy mégjobban elárkózzon... Nem bírják a férfiak ezt a nyomulást, ez terhes nekik. Ha hagyod őket békében, és rájuk bízod, mikor mit és hogy mondanak el, lassan, de menni fog.

Csak nehogy ilyenkor ezzel a tipikus dologgal gyere elő, hogy "Miért nem mondtad korábban??", meg hasonlók, mert ezt lecseszésnek veszi. És ahogy ezt az előbb meg is jegyezték, nem kell a hiszti, hiszen az elől menekülnek.

Egyerűen EL KELL FOGADNI, hogy másképp működünk. Ne mindig csak papoljunk az elfogadásról, a tetteinkben is legyen ott!

2009. okt. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
92%

szia!


Ez a pasi valamit titkol, az én szimatom meg azt súgja. Félt megmondani az időpontot, mert azt gondolta, hogy akkor elmégy?? Gondolom minden álmod, hogy egy ilyen tárgyaláson ott legyél és beleszólj olyan dolgokba, ami tulképp a bíróság ügye. Már előtte 1 héttel akkor bejelentkezel fodrászhoz , meg kozmetikushoz , hogy tökéletes legyen megjelenésed , ha a (volt) feleséggel összetalálkozol...Érted ezzel mit akarok írni? Mi a francnak mennél el egy tárgyalásra, még akkor is ha percre, napra pontosan tudod, hogy ekkor meg ekkor lesz....?Á-á. Vigyázz vele! Először ezek az apró hazugságok jönnek, utána "elfelejti" megmondani, hogy... Egy kapcsolat alapja csakis az őszinteség lehet.

2009. okt. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 A kérdező kommentje:

Gondolom az utolsó 2 választ férfi írta. Ebből is látszik mennyire másként működnek a nők és férfiak :)

Épp ezért próbálom beleélni magam a helyzetébe és elfogadni, hogy mint erős férfi, maga akarja megoldani a problémáit, de nekem, mint "gondoskodó női szerepben lévőnek" néha nehéz ezt belátni.

És mondom, meg is értem én, csak akkor inkább ne mondana semmit, vagy felelje azt, hogy nem akarja elmondani, csak ne hazudjon a szemembe!

2009. okt. 19. 11:03
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!