Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apa az ilyen? Vagy csak én...

Apa az ilyen? Vagy csak én vagyok túlérzékeny?

Figyelt kérdés
Apám állandóan azt veri a fejemhez, hogy egy idióta majom vagyok, szó szerint, mert nem tettem le minden vizsgámat. Hogy egy nulla vagyok, úgy én, ahogy az egyetemem, és soha, soha nem fogom befejezni. Apa az ilyen? Állandóan azzal manipulál, hogy nem muszáj, hogy támogasson, meg, hogy nyugodtan kirakhat at utcára. És állandóan ezt kapom tőle, nem most fordult el először, fűnek-fának lehord, soha nem vagyok jó neki semmiben sem. Hogy belőlem soha nem lesz semmi... (finom mondva, ő ennél sokkal-sokkal durvábban fogalmaz, meg folyton elküld a f...ra, szó szerint)
2011. febr. 15. 18:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%

szerintem szánalmas amit csinál..

nem vagy túl érzékeny, igazad van :S

2011. febr. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%

Talán mert látja rajtad hogy nem készülsz és rossz jegyeid vannak ezért úgy érzi hogy nincs értelme támogatni a tanulmányaidat. Ha nem így van akkor sajnálom hogy ilyen apukád van.

Csak úgy tudsz neki visszavágni ha készülsz rendesen és leteszed a vizsgákat. Ha jó jegyeket kapsz és megvannak a vizsgák vidd neki büszkén megmutatni hogy nem vagy olyan hül_e mint amilyennek gondol.

2011. febr. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
27%
Gondolj csak bele: édesapád pénzéből tanulsz, ezért joggal várja el, hogy tanulj és ne maradj el a vizsgáiddal. Ő sem tud a munkahelyén egy dolgot kétszerre-háromszorra megcsinálni, mert nincs rá lehetősége. Legfeljebb lecserélnék olyannal, aki elsőre flottul elvégzi a munkát.
2011. febr. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
35%

Ugye Ő tart el??? Ugye nem tanulsz??? Ugye nem dolgozol???

Mennyi pénzt is fektetett Apád a tanulmányaidba az elmúlt huszon év alatt?? Lesz diplomád?? Jól fogsz keresni??? Ha szüksége lesz rá,akkor fogod tudni támogatni???

Bocsi,de ezek a kérdések jutottak eszembe.

2011. febr. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%
et mind oké, de AKKOR SEM KELLENE VELE ILYEN CSÚNYÁN BESZÉLNIE, elvégre a gyereke nem???
2011. febr. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%

amíg kijártam az egyetemet n+1-szer hallottam, hogy süket vagyok, nem vagyok képes semmire, hogy ha nem vigyázok mehetek juhokat őrizni (lány létemre :))) és abban az időben nagyon rosszul esett, mikor közeledett a vizsgaidőszak már frászom volt, pedig nem laktam otthon, de így utólag én azt mondom az én apámnak igaza volt, mert én nemigazán tettem le a hátsóm tanulni, fájt nekem valahol, hogy mi lesz, de amikor b@sztatott valamiért mindig meg akartam neki mutatni, hogy IGENEEEE, na akkor nézd meg, hogy még azért is :)) szerintem ha nem eszi az agyam soha be nem fejeztem volna az egyetemet


lehet, hogy csak te sem állsz a dolgok mellé úgy istenigazából?

2011. febr. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 poiu ***** válasza:
89%

Lány vagy vagy fiú?

Sok dolog lehet a háttérben, de valószínűleg szorong. Megpróbálhatsz vele becsületese üzletet kötni. Kérd meg, hogy támogasson még x évig, és te mindent megteszel, hogy utána állásod legyen. Ajánld föl neki, hogy tanulás mellett pénzt keresel, cserébe mittudomén. A konkrét helyzet ismerete nélkül azt javaslom, ígérj neki valami konkrét eredményt, cserébe mondjon le a mindig, soha, semmi, úgyse szavak használatáról. Ha mondja, szavanként fizessen ezer Ft-ot, ilyesmi :-)

2011. febr. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Emberek! Tanulok! Csak egy vizsgát nem tettem le, a legnehezebbet nem rakta, azt, amivel mindenki szenved! Lány vagyok.
2011. febr. 15. 19:33
 9/11 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem így akar tanulásra motiválni és nem bántani akar és nem is a pénz miatt aggódik.


Aki pedig ezt a szülőtámogatást írta. Egy gyereknek sosem lesz kötelessége támogatni a szülőjét. Megtenném szívességből, de amikor így valaki felhozza mindig felmegy bennem a pumpa, mert akarva akaratlanul is arra következtet az ember,hogy vannak olyan emberek, akik a gyerekükkel akarják eltartatni magukat, hánynom kell ettől. Az én szüleim sosem kérnének tőlem sem bérleti díjat, és soha nem tartatnák el magukat velem!

2011. febr. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az én apám mindig azt mondja, ha megköszönök valamit, hogy neki ez a dolga. Nekem pedig az, hogy mindazt amit tőlük kaptam, majd az én gyerekeimnek adjam meg, Ez a világ rendje. Egyébként pedig sztem igenis kell támogatnia, gondoznia, ápolnia a gyereknek a szülőt ha már idős, beteg, rászorul stb.

A másik, szerintem senkinek nincs joga megalázni, megütni, se kézzel, se szóval egy másik embert. Mondom, SENKINEK! Se szülőnek, se gyereknek, se nőnek, se férfinak!!!! Undorítónak tartom, amikor egy apa így viselkedik. Megkérdezném, hogy neki van e diplomája, nyelvvizsgája stb. Mert ebben a viselkedésben sztem van némi komplexus is...

Ugyanígy gusztustalan, ha megüt egy szülő egy gyereket. Mert kissebb, védtelenebb st. A gyerek nem tulajdon, nem box-zsák, és nem az ő feladata a mi álmaink beteljesítése. Igen, feladata a saját képességeihez mérten elvégezni a saját feladatait. Mondom mindezt két gyermek édesanyjaként, és diplomás szülőként.

2011. febr. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!