Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti milyen szempontok alapján...

Ti milyen szempontok alapján választottatok nevet a babátoknak? Mi lett a neve?

Figyelt kérdés
Nagypapa, nagymama, apuka, anyuka neve stb.
2013. júl. 14. 12:27
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
83%
Nórát akartunk, de a családban már 2 kislány is van ezzel a névvel, így Norina lett:)
2013. júl. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
71%
Tudtam, hogy ha egyszer kislányom lesz, Borbála lesz a neve. Az egyetemen volt egy csoporttársam, akit Hites Borbálának hívtak és én rajongtam a nevéért. 2 fiú után lett kislányom: Borbála.
2013. júl. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
75%
Jaj, de szégyellem magam: a fiaimról nem is írtam, persze, mert ők már nem babák és a kérdésből valahogyan csak ez az egy szó maradt meg: nos, ők Márton (az édesapja választotta) és Hunor (én választottam). Ők a mi Borikánk bátyjai.
2013. júl. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
69%

Az óvónénimet hívták így (én is az vagyok)... így lett egy Jankánk. :)

Mi egyébként abban egyeztünk meg, hogy a lányokat én választom ki, a fiúkat a férjem. Eddig csak egy kislányunk van. A nemet direkt nem akartuk, akarjuk tudni a terhesség alatt, így mind a ketten (és a család is) izgulhattunk, hogy ki van a pocakban. :)

2013. júl. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
75%
Még nincs gyerekem, de ha lesz, akkor szeretném, hogy az első fiam az apja nevét kapja. Nálunk a családunkban ez a szokás és én szeretem a hagyományokat. Lánynál meg van pár olyan név, ami nagyon tetszik, azok közül választok/választunk.
2013. júl. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
62%
Tuti, hogy nem az ősök neve alapján. György 1000%, hogy nem lesz, akkor se, ha fizetnek érte, mert a fél családot így hívják és tök unalmas lenne még egy Gyuri. Tele vagyunk már velük. Nekem a Hanna név tetszik. Fiúba meg a Milán::D
2013. júl. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
52%
Mi nevünk, közeli családi nevek ne legyenek. Aztán kinyomtattuk az összes anyakönyvezhető nevet és elkezdtük kihúzkodni, ami nem tetszik.
2013. júl. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
65%
Az első babát mindenképpen magam vagy a férjem után akartuk.Kislány lett ezért az én nevemet kapta.A másodiknál reméltük hogy fiú lesz de megint kislány lett.Tetszett a Rózméri és az Izabella.Izabella lett mert a másik nem tetszett a férjemnek. De a férjem Bellának nevezi.A család meg Izának.
2013. júl. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
58%

A lányom Vanessza Virág lett,

A Vanesszat én választottam,igazaból olyan nevet kerestem amit nem igazan lehet csúfolni,erre hazajött az iskolából,és mondta hogy egy fiú azt mondta neki hogy vanessz@r!

na mondom jól van...

a Viragot meg az apjatól kapta.

Szvetlánát akartam eredetileg,de lebeszéltek róla.

2013. júl. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim válasza:
50%
Mi kulon felirtuk egy papirra a nekunk tetszo neveket,es kozos megegyezes alapjan a vezeteknevhez is passzolo nevet valasztottunk Nekik.. :) Igy lett Noel es Eduard a kislany pedig Zina.. :)
2013. júl. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!