Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti milyen szempontok alapján...

Ti milyen szempontok alapján választottatok nevet a babátoknak? Mi lett a neve?

Figyelt kérdés
Nagypapa, nagymama, apuka, anyuka neve stb.
2013. júl. 14. 12:27
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
41%

Még nem..

De nagyon tetszik a Kordélia...páromnaknis, de önmagában nem lehet, nert béna a Vezetéknév mellé, így Délia, a becenév ez lett volna amúgy is...tetszik még a Vivien, de van a családban. ,apja (enyémet sem)nevét nem adnám, nálunk szokás, de szerintem rossz, hogy van 3 generáció totál ugyanabból a névből, mindenkinek legyen saját neve. Esetleg tiszteletből 2. Névnek adnám.

Fiúnak Áron tetszik, de már Dunát lehet rekeszteni, pedig amikor kitaláltam (kisiskolásként) még akig volt, árpád is tetszik, de a becézése nem...ezen kívül a Domonkos tetszik.

De szerencsére nem ragaszkodom foggal körömmel egyikhez sem...

Zerintem össze fogjuk írni, hogy mi tetszik, közeli családban ne legyen, ne legyen idiótán " eredeti" név, azán összevetjük, lesz egy közös kupac, amiből ha nem tudunk dönteni, húzunk...

Én így lettem én is amúgy Orsolya:)

2013. júl. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
51%

A nagyfiamnak olyan nevet szerettünk volna adni ami nem olyan gyakori mint a Bence, Gergő, Péter, Balázs stb, így lett Zente. Van aki nem is hallott még ilyen névről :)

Amúgy is tetszettek nekünk ezek a z betűs fiú nevek és a vezetéknévhez is illik, a férjemnek tetszik a Zalán név szóval Zalán lett.


Kicsit később szeretnénk egy harmadik gyereket is és remélem, hogy lány leszk. Volt egy Emília nevű osztálytársam és nagyon megtetszett az a név. Tetszik az Eszter is, de az Eszti nem.

2013. júl. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
55%

Utolsó


Unokatesómék:

Zétény

Zente

Zalán

Zoé


:):)

2013. júl. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
52%
#12 vagyok, bocsi a hibákért. Lehet, hogy nem kivehető, szóval a második fiam Zalán :)
2013. júl. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
52%
Zétényen mi is gondolkoztunk, de nem annyira tetszett.
2013. júl. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim válasza:
60%
Én úgy gondolom hogy a gyermek választja ki odafönn a szüleit.Ezért végig vártam a megérzésemre, hátha ő megsúgja nekem.Szülés elött két héttel lettem bizonyos a Zsófi névben. Nem bántuk meg.Sőt.
2013. júl. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Úristem! Mennyi ezer éves név.
2013. júl. 14. 13:53
 18/27 anonim ***** válasza:
52%
Én csak azt kívánom a lepontozónak, hogy legyen gyönyörű szép napja!! :) :)
2013. júl. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
52%
Csatlakozom!!!!!
2013. júl. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
71%
Kedves kérdező akkor miért kérdezget ha úgy is megvannak ,az előitéletei?
2013. júl. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!