Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan sértődött meg a...

Jogosan sértődött meg a férjem? Vissza kéne utasítani az ajándékot?

Figyelt kérdés

Apukám nyugdíjas lett, leköltözik a Velencei tóra, ahol van egy nyaralónk. A pesti lakást a gyerekünk nevére szeretné íratni úgy, hogy én legyen a haszonélvező.


A férjem szerint ez pofátlanság vele szemben, mit kezdjen egy 15 éves gyerek egy lakással, mi bezzeg jól járnánk vele. Így inkább ne is fogadjam el.


Mit gondoltok?


2013. júl. 15. 10:16
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
90%

hát, én elfogadnám. bár azt hiszem a férjem egy cseppet értelmesebb...


de ha annyira nem akarja, és te vagy az egyedüli gyereke, akkor ígyis-úgyis tied lesz egyszer. Vagy írjon apád végrendeletet, a gyerek javára.


Mindenesetre elég érdekes a felfogása...

2013. júl. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
42%
És most ti abban laktok amúgy? A férjed ne fosson, hogy kil esz semmizve. Ilyenkor ezen gondolkodik el az ember amúgy. Hogy keres a házra, és végül is nevén nincs semmi. Ez azért pár év után mondjuk 10 év után lehet ám frusztráló, hogy Külön nem akar saját közöst az egyik fél, de keresni, fenntartani mindkettő tartsa fent. Most nem hiszem, hogy a gyerekétől sajnálná. Ebbe így nem gondoltok bele amit leírtam?
2013. júl. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Mi nem ott lakunk, apukám élt eddig ott. Ő azt szeretné, ha majd a fiunk egyetemre megy, akkor oda tudjon költözni ha akar.
2013. júl. 15. 10:36
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor meg tényleg tök mindegy lenne. Ha csak neki szánja apukád akkor nem értem mit izél a férjed, mert ha utána meg lenne még gyerek akkor megoszlana az is köztük.
2013. júl. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
83%
Apukád jól gondolkodik! Egyrészt biztosítja az unokája jövőjét, és biztos lehet benne, hogy nem kótyavetyélitek el a lakását pár nap alatt. A lakás családban marad, és a haszonélvezettel titeket sem ér hátrány, hiszen a fiad se tudja olyan könnyen eladni 3 év múlva (eladhatja ugyan, de a haszonélvezőt-téged- az új tulaj se rakhatja ki, úgy meg ki vesz lakást?). Nem beszélve arról, hogy ha a te nevedre kerülne a lakás, úgy egy esetleges válás esetén fele-fele lenne a férjeddel, így meg köze se lesz hozzá. Na meg a fiad se lesz mindig 15 éves, hipp-hopp eltelik 5-10 év, és nagyon jól fog jönni a saját lakás!
2013. júl. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne a férjeddel szemben rossz? A gyerek közös! Ő kapja a lakást. Igaz, hogy ő sem tulajdonos, sem haszonélvező nem lesz, de ez csak akkor lenne neki hátrány, ha elválnátok.

Nagyon önző a férjed. Eladni pedig nagy ostobaság lenne.

2013. júl. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Apukád azt csinál a lakással, amit akar, ha rád íratja, ha a gyerekre úgy, hogy te haszonélvező leszel, a férjednek semmi beleszólása. Annyival be kell érnie, hogy örül, a gyereketeknek az életben való induláshoz egy dolog kipipálva, és nem neki kell majd nyögnie, hülyére melóznia magát, hogy lakást biztosíthasson neki. Ha ezt nem tudja értékelni, arra nem lehet mint mondani.
2013. júl. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
*mit
2013. júl. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy nagyon kedves dolog édesapád részéről,a fiatoknak nagyon jól fog jönni,a lakás örök érték marad,a pénz fogy,én biztos,hogy elfogadnám ezt a gesztust apukámtól.A férjed enyhén szólva önző.
2013. júl. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
64%

Jogilag nem a legjobb megoldás kiskorú nevére íratni a lakást, mert a későbbiekben sok bonyodalmat tud okozni. Nem feltétlenül szoktuk lebeszélni erről az ügyfeleket, de azért a tájékoztatást meg szoktuk adni.

Haszonélvezettel megterhelni meg már egyenesen butaság szerintem, mert olyan patt-helyzetet lehet ezzel így teremteni, hogy az ajándék könnyen csak nyűggé válhat...


Ettől függetlenül szép gesztus apukádtól, a férjedet nem értem, főleg, mert a kifogásai nem azok, amiket én fentebb említettem (azt még meg is érteném)...

2013. júl. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!