Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hova mehetek érettségi után...

Hova mehetek érettségi után itthonról?

Figyelt kérdés
már nagyon várom hogy ne függjek a szüleimtől,stb. legjobb az lenne ha saját magam el tudnám tartani, de tanulni is szeretnék. hova mehetnék? albérlet,stb? mi a legjobb megoldás? nem tudom hogy mennyire támogatnának, bár a mostani kapcsolatunkból itélve nem hinném hogy túlzottan. de mégis, ők üldöznek el szinte itthonról, de ha mondom, hogy el fogok menni, akkor állandóan mondják hogy úgyse fogsz, stb... de én emiatt még jobban elakarok. nem bírnék ki velük többet annál mint ami feltétlenül szükséges
2009. okt. 19. 20:19
 1/4 anonim ***** válasza:

érettségivel enm sok melót kaphatsz, ill csak gyenguszokat, olyanokat amik nem biztosak, stb. Albérlet ha nem egyedül laksz, akkor fejenként egy 20-40ezer Ft között hullámzik, attól függ, hogy egy saját szobád van ott, vagy egy szobán osztoztok 3man, stb, hányan fizetitek.


Viszont munka mellett tanulni szakmát szerezni nagyon nehéz, plussz a papír szart se ér önmagában, kéne gyakorolni azt a szakmát, tapasztalatokat szerezni, stb, végigjárható út, de nehéz borzasztóan. Gondold át. Lehet jobb ha otthon maradsz még egy 1-2évet míg szakmát szerzel.

2009. okt. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Külföldre
2009. okt. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
csakis külföldre. itthon én is megpróbáltam különválni, de nem sikerült, nem kerestem annyit.
2009. okt. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mit akarsz továbbtanulni?

Mert ha egy "ruhatáras"szakra mész,akkor még 24 évesen se tudsz elköltözni otthonról,mert nem fogsz munkát találni,illetve olyant,amiből megélni nem tudsz.A diploma nem azt jelenti,hogy dőlni fog a pénz.

keres olyan szakmát(1-2 év alatt elvégezheted)ami piacképes.

Éhező fodrászt mondjuk még nem láttam.

Ha fiú vagy villanyszerelő,asztalos,ács.(az egyik haverom hegesztő,csalogatják egyik munkahelyről a másikra)

2009. okt. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!