Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményed arról, hogy...

Mi a véleményed arról, hogy első az én kényelmem aztán a család?

Figyelt kérdés

Nekem apukám ilyen, a lehető legtöbb pénz magára fordítja és csak második a család, aztán panaszkodik,hogy nincs pénzünk és ezért rajtunk spórol.(Pontosan olyan mint egy politikus)

Többször vettünk már fel 500 e alatti kölcsönt, mindannyiszor magának vásárolt luxuscikkeket (tv,számítógép,lejátszók,fényképező,kamera) és ezeket csak ő használja. (A tv-jét nézhetjük, a fényképezőt mi is használhatjuk, a többi csak az övé és senki nem nyúlhat hozzá)

Ugyanakkor rendszeresen panaszkodik az elmaradt számlák miatt és a közelgő anyagi csőd miatt amit ő okoz.(a családnak is panaszkodik és a rokonoknak is -mind nagyon unjuk)

20 éves vagyok és még csak arra sincs remény,hogy albérletbe költözzek, 4 évem van még az iskolából, ha sikerült befejeznem akkor biztos lesz munkám, de 4 év az elég sok...)

Ha keresek pénzt azt is lenyúlja, hogy nem lesz mit ennünk ,nincs befizetve ez meg az, és ennyi.(az elkért pénzt valóban számlákra fizeti, mert amit a számlákra kéne fizetni azt magára költi)

Ha nem adom oda a pénzt, akkor pedig azt nem fizeti be amire nekem szükségem van (pl. internet, ő nem használja, nekem kell, így ez az első amit nem fizet be)


2013. júl. 16. 17:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is első a kényelmem, DE pont ezért nem alapítok családot, és első, hogy a számlák be legyenek fizetve, és legyen egészséges étel. Ez mind biztonságot nyújt, ami pedig a legnagyobb kényelem.


Szerintem apukád nem a kényelmet szereti, egyszerűen önző és felelőtlen.

2013. júl. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem csak elege van abból, hogy neki kell gondolkodnia rólatok, és úgy van vele, hogy nem azért dolgozik, hogy mást finanszírozzon belőle. Vannak ilyenek, mint ahogy olyanok is, akik az utolsó falatukat is inkább a gyereknek adnák. Inkább állapodnátok meg abban, hogy hányan laktok otthon, azzal a számmal osszátok el a költségeket, és mindenki fizesse a maga rézét. Te is felnőtt ember vagy, látod, hogy nem akar eltartani. Nem az apák gyöngye, az biztos, de már nem kötelezheted őt arra, hogy téged is tartson.
2013. júl. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szedd össze anyukádat, tesóidat ha vannak, sőt azokat a rokonokat is, akiknek panaszkodik és közösen ültessétek le és beszéljétek meg vele, hogy ez így nem mehet tovább és vállaljon felelősséget értetek.
2013. júl. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem,hogy ő közel 10 éve nem dolgozik,a hiteleket is anyukám vette fel, ő meg elköltötte.
2013. júl. 16. 18:14
 5/10 A kérdező kommentje:
Számtalanszor elmonduk neki,hogy mi a helyzet, mire ő kiakad, emgsértőpdik és elmagyarázza hogy mi semmit sem tudunk mert csak ő van tisztában az árakkal,elvégre ő jár számlákat befizetni és ő vásárol is, így ő tud mindent.
2013. júl. 16. 18:15
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de én ezt nem értem.

Ha még csak nem is ő keresi meg a pénzt, akkor mégis mi a francért adjátok oda neki? Nem csak Te, Édesanyád is. Járjatok Ti bevásárolni és számlákat befizetni, ezek legyenek az elsők és meg lehet neki mondani: hogy Apus, az dönti el a sorrendet aki a pénzt keresi, majd ha a kötelezők után marad, abból ESETLEG lehet venni tv-t meg miegymást.

Azt meg végképp nem fogom fel ép ésszel, hogy ha egyszer tudjátok hogy ilyen, akkor mi a jó fenéért kellett még hitelt is felvenni helyette, neki...

2013. júl. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogyhogy lenyúlja a pénzedet???Az internetpénzt meg oda ne add neki,fizesd be te.
2013. júl. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nagyfokú önzésnek hívják. Nekem ilyen harámbasa típus volt az apám. Sok más ocsmány húzása mellett a tohonyaság és a először én jövök, aztán mindneki más-önzés volt az, amit a legjobban utáltam benne.
2013. júl. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát ne haragudj, de ha ennyi eszetek van, akkor nincs mit mondani.

Nem kell neki pénzt adni, ilyen egyszerű. A számlákat szépen beállítjátok online utalásra vagy csoportos beszedésre, akkor még azzal sem érvelhet, hogy ő az, aki ráér elmenni befizetni, hiszen fél perc az egész.

Hitelt meg pláne nem kell neki felvenni.

2013. júl. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Minek vette fel anyád a hitelt? Te meg engeded, hogy elvegye a pénzed?

Költözzetek el anyáddal és váljon el ettől a sz@rházitól!

2013. júl. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!