Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Árthat a gyermeknek és az...

Árthat a gyermeknek és az anyának, ha a szülő túlszereti a gyermeket?

Figyelt kérdés
Üdv. Nem rólam van szó...van egy barátnőm ( szinte testvérem) 26 éves és van egy 2 éves kislánya. A párjával szakított 1,5 éve... nem is szerették igazán egymást... a lényeg,hogy annyira óvja a kisgyermeket mindentől,hogy az hihetetlen... most már elmúlt 2 éves a kislány de nem akarja leszoktatni a ciciről... azt mondja,hogy nem hagyja "szenvedi"... és mindent elkövet annak érdekében,hogy a gyermek ne sírjon... pl.: múltkor meglátta a pendrájvomat és addig hisztizett mig az anyja szólt nekem, hogy adjam már oda neki, nem tesz kárt benne... hát megúsztatta egy pohár kakaóban... ami nem is érdekelt de egyszerűen mindent oda ad neki... olyan dolgot is ami másé... és most a barátnőm haragszik rám mert tegnap sétálás közben épp a papucsom kellett volna neki... én meg nem adtam mert azért álljon meg a menet... hazakísértem őket és végig ordított a gyerek... meg ami még probléma,hogy nem bízza senkire sem a gyereket még az apjára sem és így ismerkedni sem tud mert csak a játszótérig megy... tudom nem az én dolgom de a programokat amit leszervezek mindig visszamondja vagy hozza a gyereket... azzal meg nehéz ismerkedni mivel futkosni kell utána... meg stb... A szomorú ebben az,hogy többközös ismerősünk is eltávolodott tőle és a gyermektől is mert mindent tönkre tesz... mert oké értem, hogy a gyerek még nem tudja és nem hibás de az ordítás meg minden.... azon gondolkozom, hogy nem keresem őket ezentúl csak nagyon ritkán mert kikészít :D holott semmi közöm hozzá.. :D ...
2013. júl. 17. 00:40
 1/9 acelsziv ***** válasza:
100%

Árthat -e? Épp most írtad le a következményeket. És még csak 2 éves. Te mit gondolsz? Ha ez így megy tovább, mi lesz a vége?

Mert szerintem az, hogy a gyerek egy hisztis és nyámnyila ember lesz, ráadásul egy olyan anyával, aki 12-14 év múlva őt fogja hibáztatni a saját elcseszett életéért.

2013. júl. 17. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
de én segíteni szeretnék nekik... de ha a legkisebb igazságot is meg mondom neki kiakad .. mondván,hogy nincs gyerekem nem érthetem... és már mások is szóltak neki mert tényleg nem normális,hogy hogy elkényezteti... segíteni is akarok neki viszont nem is akarok szólni mert nem az én dolgom és veszekedés lenne csak... valami ötlet????
2013. júl. 17. 00:58
 3/9 acelsziv ***** válasza:
100%

Nézd... csak annak lehet segíteni, aki hagyja is.

Ha tiltakozik kézzel lábbal, akkor minden próbálkozásod kudarc lesz és iszonyúan fogod magad érezni.

Amit tehetsz, hogy kivársz és amikor visszaüt rá a dolog és már nem bír a gyerekkel, akkor megpróbálhatsz segíteni.

De addig ne tégy semmit. Magadnak ártanál vele.

2013. júl. 17. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A szeretet és a kényszeresség között hatalmas különbség van! Szerintem ez nagyon beteges, mi lesz később, amikor majd a kislánynak kacsalábon forgó kastély kell??? Valahogy belátásra kell kényszeríteni a barátnődet, mert ez nem normális!!!
2013. júl. 17. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen, rengeteget! Soha nem tanulja meg, hogyan legyen önálló, mindig mindnekiben vakon megbízik, mert nem kapta meg a kellő negatív oldalt: a bizalmatlanságot, a megvonást, az egyedüllétet.


Mindenben az arany középút a jó.

2013. júl. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hasonló helyzetben voltam, mint a barátnőd. Az én lányom már 10 éves, van egy új párom, együtt lakunk, és van mit csinálnom rendbe hozni a károkat. A párom mutat rá sokszor, hogy nagyon gyenge vagyok, és az én hibám, hogy olyan tulajdonságai vannak a gyereknek, ami nekem nem tetszik. Akkor döbbentem rá igazán, hogy baj van, mikor láttam, hogy a páromat a szigora ellenére is nagyon tiszteli és szereti, és velem szemben meg szinte mindent megenged magának. Már az óvodába sokszor behívtak, hogy a kislány nem fogadja el az utasításokat. Ott "megnevelték", szerencsém volt, hogy türelmes volt a tanító néni. Iskola első osztályban is nem győztem beszaladni a panaszok miatt. Jól tanult, csak a viselkedéssel, beilleszkedéssel voltak gondok. Esetleg annyit mondhatsz a barátnődnek, hogy ha kis hercegnőt nevel a lányából, vele cseszik ki, mert később nehézségei lesznek a beilleszkedéssel, és sok könny fogja kísérni az életüket.
2013. júl. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyet értek az előttem szólókkal! Annyit tennék hozzá, hogy ne legyél hajlandó ehhez asszisztálni, ne legyél ennek a helyzetnek az áldozata! Ha pl. megint valami olyasmit akar a kicsinek odaadni, ami a tiéd, akkor határozottan, de kedvesen mondd, hogy ezt te semmiképpen nem adod a kicsinek, ha a saját gyereked lenne, akkor neki sem adnád, és tedd el nem látható helyre, aztán kínálj fel a kicsinek valami mást, ami eltereli a figyelmét. Talán ebből tanul az anyuka is. Ha nem a te dolgaidat adja neki, akkor viszont ne szólj bele, de magadért állj ki.
2013. júl. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen. Le is írtad, hogy mik a következmények. De ő ezekre majd csak évekkel később fog rájönni.
2013. júl. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Elkényezteti,következetlen és egy kicsit buta a kedves barátnőd.
2013. júl. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!