Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyünkben?...

Mit tennétek a helyünkben? Bővebben lent (több aggódó barát kérdése)

Figyelt kérdés
Van egy fiatal nő, és neki van egy 6 éves autista kisfia. Most a nő összejött egy frissen szabadult (2 hónapja) férfivel, akit garázdaság és rablás miatt ítéltek el. Mi szóltunk neki, hogy ezt az embert mellőznie kéne ha másért nem a gyerek fejlődése miatt. A válasza mit szólunk bele az életébe (több mint 10 éve a barátai vagyunk/voltunk!), és elfordult tőlünk. A családja vagy nem tudja vagy nem vesz róla tudomást, hogy mit csinál a lánya (pedig 1 épülettömbben laknak). Mit tehetnénk mi, ha a lányon nem is tudunk de a gyereken segíthessünk?
2013. júl. 17. 16:47
 1/6 anonim ***** válasza:
94%

Figyi, egy egyedülállő anyuka, főleg ha autista a gyerek, elég elenyésző eséllyel indul, ami a normális párválasztást illeti.

Gondolom, nem hülye a nő, és ő is mérlegelt, és úgy döntött, hogy ad a dolognak egy esélyt. Bizonyára neki is könnyebb, hogy van egy társa, és nem egyedül van a gyerekkel.


Nem kell az ördögöt a falra festeni. Ha a pasi tényleg károsnak tűnik a gyerek fejlődésére nézve, akkor biztos dobni fogja. Ha meg nem dobja, na MAJD AKKOR osszátok neki az észt!

2013. júl. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%

Szia


Szerintem ez manapság már nem annyira veszélyes dolog. Ameddig nem ismered az embert ne ítéld el. Garázdaság és rablás= betörte az üveget és a kirakatból elvett valamit...


Úgy gondolom ,hogy meg kellene ismerjétek a srácot is és ,ha nem szimpi akkor hagyjátok őket a francba.

2013. júl. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Már "ismerjük". Nem egyszer jött el velünk grillezni, ahol alpári viselkedés netovábbját művelte (fenekünkre vágott, beszólongatott mindenkinek hogy ő ezt így csinálná, azt ő amúgy csinálná, és mindezt abban a tipikus dölyfös ülő helyzetben, de fel nem állt volna fát cipelni, a párjainkat úgy kellett lefogni, hogy nehogy nekiszaladjanak) anélkül hogy ivott volna! Segítünk neki, ahol csak tudunk az előző párja egy 39 éves férfi volt aki rendes volt a gyerekkel is, és vele is. De megcsalta többszörösen is, amiről csak később szereztünk mi is tudomás. Amikor rajtunk kereste, mert nem tudta elérni, azt mondtuk, hogy a nagyszüleinél/beteg rokonnál van, mert mi is így tudtuk! Amikor egyenesen rákérdeztünk sírva mondta, hogy ő ilyen nem tehet róla(???) Jelen pillanatban 3-an ülünk a gép előtt és figyeljük, hogy Ti hogy reagáltok. Kérlek segítsetek, mert a tudásunk itt elfogyott, a párom azt mondta, hogy számára halott ez a "nőnek nevezett hulladék". Én nem akarom ezt, mert a gyerekkel amúgy semmi baj nincs csak néha elmerül a saját kis világában.
2013. júl. 17. 17:27
 4/6 Archy Bácsi válasza:
Hmm, szinte teljesen ismerős a sztori, annyi hogy a férfi 1-1,5 hónapja szabadult, hogy miért azt nem tudjuk. A kisfia 8 éves, a volt párja 45, és a jelenlegije, erdei sütésnél nem viselkedett így. A "mi" nőnk, nálam csak a hazudozások miatt kapálta el magát. De amúgy igen válaszok jók, ha nem jön rá magától így járt, sajnálom én is a gyereket de ha nem tudunk mit csinálni akkor ez van... Amúgy nem tudom, de túl sok a hasonlóság, csak rosszabbítva, remélem nem. Hanem más "történetről" van szól.
2013. júl. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 dani900 ***** válasza:

Az az igazság, hogy gyakorlatilag semmit sem tehettek, azon kívül, hogy elmondjátok a véleményeteket, és eközben tiszteletben tartjátok az ő döntését, és ha tényleg a barátai vagytok, akkor éreztetitek vele, hogy nem vagytok ellene.


Nálam pl közeli rokonom teszi tönkre a jelenlegi életét, én nyugodtan elmondtam mi a véleményem, és mi lesz a következménye, ha nem változtat, persze teljesen nyugodtan, a végén hozzátettem, hogy a te életed, te tudod, én csak elmondtam, hogy mit gondolok, és a viszonyunk nem romlott egy kicsit sem, mert tudja, hogy a többivel ellentétben nem megmondani akartam, hogy mit csináljon, és nem is irányítani, csak őszinte voltam vele.

2013. júl. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönjük a válaszaitokat! Igaz most már egyedül ülök itt, és elgondolkodva talán túl agresszívan mondtuk meg a véleményünket, félreértés ne essék nem leordítottuk. Mivel Négyen vagyunk/voltunk nagy barátnők, és csak neki van egy kisgyereke, amit mi is szeretnénk csak hát nálam pénz hiány miatt nem merünk belevágni, a többiek meg ahogy tudom szintúgy a pénz és a félelem, hogy vajon képesek lennének-e mindent megadni, amire szüksége lehet egy gyereknek. Még egyszer nagyon köszönöm, főleg az utolsónak, hogy hátha helyre tudom hozni a barátságunkat, úgy ahogy írta.
2013. júl. 17. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!