Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A 15 éves lányom egy hét...

A 15 éves lányom egy hét szobafogságot kapott, jogos ez? Ti mit tettetek volna a mi (szülők) helyünkben? (részletesebben lent)

Figyelt kérdés

A lányommal jó kapcsolatban vagyok,mindent megbeszélünk és ennek örvendek. Az utobbi napokban a barátjával és a többi barátaival ült kint 22.00-23.00 óráig,a hazajövetelel nem volt gond,mert haza kisérték,egészen a kapuig. Csak nem ennyi volt beszélve,azt mondtuk neki(a férjemmel),hogy 21.00-22.00-kor legyen a házban! Megsokaltuk,hogy nem jött pontosan. Utolsó este éjfélre jött,ami véglegesen kiverte a biztosítékot. A férjem egy hét szobafogságott szabott ki,megérdemelte? Illetve ti,a vele egykorú gyereketeket meddig engednétek ki?

A barátai szerint,nagy a szigor nálunk és az már súlyos dolog,hogy nyáron nem engedjük ki 23.00-00.00 oráig. Helyes ez így? 43/N



2013. júl. 1. 00:10
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
94%

Csak hogy lásd egy tini hogy gondolkodik: Engem d.u 6 után fiú létemre nem engednek el sehova, d.e is csak nehezen. De megoldom. Ha nem engeded el, majd ellóg. Tudom, mert én is ezt csinálom.

Az, hogy kinek mi a "nagy szigor", relatív, én pl. annak örülnék ha 21:00-ig ellehetnék... A szobafogság pedig így, tini fejjel is jogos, mert nem ért haza időben. Ha egyszer véletlenül elengednek, tartom magam a megbeszéltekhez...


15/f

2013. júl. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
44%
Nagyon szigorúak vagytok vele...
2013. júl. 1. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
76%
Jogos.
2013. júl. 1. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 BTzone509 válasza:
100%
Engem anyám alíg akar ki engedni max 22:00-ig de ha annyi van megbeszélve akkor abban az idõben megyek haza . Nem vagy szigorù pl engem ùgy büntetnek ha nem engednek internetezni rosszabb mint a szobafogsàg 15/f
2013. júl. 1. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
77%

Nekem annak idején azt mondta az anyukám:"Nem mehetsz diszkóba,amíg 14 éves el nem múltál!"-->És nem mentem diszkóba.Ennek az lett a következménye,hogy a hamis barátaim eltűntek mellőlem és maradt egypár igazi barátnőm,aki nem azért volt velem,hogy járjak diszkóba.Meg is lett az eredménye,mert nem k*rvultam el.Szóval nem festegetek magamra naponta 20-szor 40 kiló alapozót meg 10 kiló egyéb festéket,és még tetoválásom sincs.Az agyamat sem ittam el,nem is szívtam el,meg drogozni se drogoztam.De elmondom neked,hogy mik lettek ennek a szülői módszernek a hátrányai:én egy rendkívül bezárkózott lány vagyok,önálló elveim vannak,jobban érdekelnek a titkos társaságok meg az,hogy hogyan manipulálnak bennünket,embereket..stb.,mint az,hogy bárhova is menjek.Ebbe az ember előbb-utóbb beleőrül.Azt gondolom(és ezt most nagyon nem egoizmusból mondom),hogyha többet mentem és mehettem volna szórakozni,akkor msot nem tudnék ennyi mindent a világ működéséről.És istenemre mondom,hogy jobban tettem volna,ha szórakozni mentem volna.Persze nem jó ha az emebr iszik,drogozik meg cigizik.Ezek nélkül is el lehet szórakozni.

Aztán amikor elmúltam 14 éves,akkor mehettem volna,de inkább nem tettem jó sokáig.Aztán egypárszor a barátnőmmel elmentünk a falusi bulikra,meg ilyenek..:) azok tetszenek,ott a tó mellett,tök jó.:D Nem olyan durva,mint a város,bár ez is kezd bedurvulni.

Viszont annak köszönhetően,hogy kevesebbet jártam el bulizni,így jobban megismertem önmagam,jobban kinyílt a világ.Hasznosabban telt az időm,de sok mindent láttam így is.Nem éltem ki magam még.De kiakarok törni egy kicsit.

Mondjuk anyám még durvább,mint te,úgyhogy összetenném a két kezem,hogyha ilyen anyám lenne,mint te.


Szerintem nem súlyos dolog,ha nem engeded ki 11-ig vagy éjfélig..ezeken túl kell esnie neki is.Mondjuk azért a 11 óra,fél 12 azért már megengedhető lenne..:) Persze nem ismerem a helyet,ahol laktok.


17/L

2013. júl. 1. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nyár van és 9-ig még világos van azt mondanám h a 10 óra még okés, de többet nem engednék meg mivel még csak 15 éves. Azért viszont büntetés jár mert nem a megbeszéltek szerint jött haza, ilyenért az én szüleim is idegesek voltak és most már tisztán látom h miért, én is az lettem volna a helyükben.

Ha nem tartottam be akkor hívtak telefonon h hol vagyok, és még kellemetlenül éreztem magam h nekem kell menni de mások meg maradhatnak, nekik nincs megszabva. Még közel sem vagyok illetve érzem magam felnőttnek de már most látom h az nem dicsőség h az ő szüleik "kevésbé törődtek" velük e téren. A szigor sztem nem itt kezdődik.. Az h mi az egészséges határ azt meg nem könnyű eldönteni de sztem nem hibáztatok. (talán sok az egy hét..)

22/f

2013. júl. 1. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
Sok függ a körülményektől (gyerek, barátok megbízhatósága, környék...), de lényeg a következetesség. Megbeszéltétek, ő meg próbálta mindig kitolni a határokat egy picivel. Szerintem is sok lesz az egy hét a nyárból, de most már ne változtassatok. A szigorúság meg relatív, a leírásodból - hogy őszintén tudtok beszélgetni és sokat jár bulizni -, azért nem tűntök vasfegyelmező szülőknek. Próbáld meg ezt is empátiával megbeszélni vele (pl. hogy megbízol benne és nagyon sajnálod őt, de féltitek és izgultok, és így ti sem alszotok, amíg ő haza nem ér).
2013. júl. 1. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

anno 18 évesen max 22:00-re otthon kellet lennem

16 évesen 21:00-re pedig akkor még nem volt ennyire "veszélyes" az éjszakai élet :-)


am jogos, nem az időpont miatt, hanem h meg lett beszélve valami és nem tartotta be azért.

én is dühös lennék ha megbeszélem vele h ekkorra legyen itthon és csak órákkal később ér haza....

2013. júl. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
74%
Teljesen korrekt, hogy 15 évesen ne legyen kint az éjfélig. 15 éves, nem felnőtt. Semmi keresnivalója éjjel kint. A büntetést is korrektnek tartom, ha megbeszélünk valamit, tartsa magát hozzá. Ha nem teszi, én sem teszem. Hasonlóan gondolkodunk. Bár a "tömeg" nem így gondolkodik, meg is látszik a fiatalokon, sajnos.
2013. júl. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem helyesen jártatok el, a következetesség fontos.

Megegyeztetek valamiben, ő nem tartotta be, nehogy már neki álljon feljebb:)

2013. júl. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!