Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy közöljem anyámékkal,...

Hogy közöljem anyámékkal, hogy ne sértődjenek meg?

Figyelt kérdés

Mindenbe beleszólnak, hogy miért nem ezt csinálom, miért nem azt csinálom, miért nem így vagy úgy....???

Még abba is beleszólnak, hogy miért szendvicset eszek, amikor ott van az ebéd, neked nem jó az ebéd????

37 éves 2 gyerekes


2012. szept. 25. 11:18
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
Kérdés: 37 évesen 2 gyerekkel ott élsz a szüleiddel??
2012. szept. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
72%
Nem mindenki teheti meg, hogy külön költözzön...barátnőmék 7 év után költöztek vissza a szülőkhöz 2 gyerekkel (megemelkedett törlesző + feleség munkanélkülivé vált..gyerekek miatt nem tudott elhelyezkedni stb) most van munkája, a nagyszülők tudnak menni a gyerekért oviba, bölcsibe, így könnyebben el tud vállalni bármilyen munkát.
2012. szept. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
29%

Cselezd ki.

tudod, mivel lehet "manipulálni"?

Hogy a hangos szó, vagy a sírás hat rá??

Mert akkor pl. sírd el, hogy felnőtt nő vagy, neked úgy kényelmesebb, attól hogy neki más a jó, neked nem biztos, hogy ugyanaz.

De mindezt abban a hangnemben tedd, ahogy ő tett, tesz veled anno, ha valamit el akart érni.

2012. szept. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

jó, akkor elmondom, hogyan


SEHOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOGY


mindegy, mit , hogyan mondasz, egy időre meg fog sértődni, ne mondj semmit és tűrj tovább, akkor nem bántod meg

2012. szept. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Oké, hogy nem akarom megbántani, de valahogy tudomására kell hoznom, hogy nem szólhat bele mindenbe, csak azért mert most itt lakunk.
2012. szept. 25. 12:13
 6/10 anonim ***** válasza:
71%
Mondd meg neki szépen, hogy de te azt kívánod, az esik jól, magyarázd meg neki, mint egy kisgyereknek, türelmesen. Te ismered...
2012. szept. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én szüleim a szomszédunkban laknak. Felnőtt gyerekeim vannak, lassan 50 éves leszek, de a szüleim a mai napig megpróbálnak szinte mindenbe beleszólni, nemcsak nekem, a férjemnek és a gyerekeimnek is.

Igazából nem tudsz teljesen jó megoldást találni. Ha szépen mondod, hatástalan; ha nem szépen mondod, megsértődnek.

Nálunk mindegyikünk más módszerrel "védekezik"

Én egy darabig tűrök és hallgatok, azután szépen próbálok ellentmondani, azután ellentmondok és kész. Ekkor megsértődnek, azután megbékélnek és egy ideig nyugi van. Aztán kezdődik minden elölről.

A férjem (neki szólnak be a legritkábban) nem vesz tudomást róla.

A nagyobbik gyerekem rögtön megmondja a véleményét (kicsi korától kezdve makacs gyerek volt)

A fiatalabb gyerekem besértődik (ő mindig is sértődős volt)

Érdekes módon a többiek sokkal "keményebbek", mint én, mégis arra sértődnek meg a legjobban a szüleim, ha én nem engedem meg, hogy beleszóljanak valamibe. Mondjuk az is igaz, hogy a többiek szerint birka türelmem van, ők nem tűrnének ennyire.

2012. szept. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ott laksz náluk. A gyereke vagy. és attól hogy nagy lettél még mindig a gyereke vagy, és úgy is kezel. Ezen igazán nem kell csodálkozni. Az lenne a fura ha idegenként kezelne, mert az idegenek dolgaiba nem szoktunk beleszólni. Ettől még lehet hogy néha idegesítő. Én attól szoktam falnak menni, ha még el is kezdi anyukám ragozni, hogy mit miért gondol hogy csinálnom kéne. Elég egyszer is elmondani, nem akarom ezt hallgatni. De mondjuk ezzel apukámat is kikergeti a világból. De ilyen típus. Ekkor én elkezdek oázni, mint egy kisbaba. Akkor veszi a lapot és elhallgat. Max kicsit megsértődik, de kb egy percre. De legalább abba marad a mese. Ettől függetlenül ha nem mondogatná a magáét, hiányozna. mert ő az anyukám és egy anya mindig gondoskodni akar a gyerekéről, akkor is ha az már nem igényli.


34/N

2012. szept. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 kovpet ***** válasza:
41%

Hadd mondja, azért van a szája :)

Ha azt mondja, hogy egyél rendes kaját és ne szendvicset, akkor mosolyogj szépen és mondd, hogy igaza van. És legyen szíves adni még egy kis felvágottat a szendvicsedhez, mert ő van közelebb a hűtőhöz, te meg pont eszel :)

2012. szept. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Igazatok van."

Ha folytatja, akkor "igen".

Hamarabb befejezi, mintha meg akarnád magadat értetni.

Te sem eszed magadat utána olyan sokáig rajta, engedd meg nekik, hogy legyenek olyanok, amilyenek.

2012. szept. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!