Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg túlzásba viszem?

Tényleg túlzásba viszem?

Figyelt kérdés

A napokban anyósom meglátogatott és mivel nem szólt, hát pont a takarítás kelős-közepébe csöppent. Teljesen el volt képedve, hogy nálunk pl. a kuka két-három hetente fertőtlenítve van ("Minek, elég azt sima vízzel kimosni havonta?"), és havonta végzek a konyhában egy fertőtlenítést (pult, mikró, és általában ott, ahová ételmaradék kerülhet, száradhat).

Szerinte, ez már túlzás. Szerintem nem. Nálunk viccesen fogalmazva "öröm kidobni" bármit, nem ragadsz oda a kukához, nem terjeng a házban kukaszag.

Mindezek ellenére húzta a száját, hogy a portalanítást nem én csinálom, hanem a párom (a fia), mert én porallergiában szenvedek és egy átlagos napon is van ebből kellemetlenségem elég, nem még ha a porolást is én csinálnám. De ebben a párommal meg is állapodtunk, ő ezt fel sem hozza.

Mindazonáltal minden ilyen higiéniai dolognál csodálkozott, kötekedett, amikor beszélgettünk, mint például, hetente fertőtlenítés wc-ben, és még sorolhatnám. Szerintem, ezek teljesen ésszerű dolgok, hiszen a konyha és a fürdőszoba az, aminek a legtisztábbnak kéne lennie, hiszen innen kaphatunk el mindenféle fertőzést. Anyós szerint ez már kifejezetten sok, fertőtlenítőből is csak pazarlás és nem tesz jót az egészségnek amit művelek.

Ti hogy csináljátok? Valóban túl sok a tisztogatásból?

Kíváncsi vagyok mások véleményére is (nyugodtan cáfoljatok meg, ha rosszul gondolom!!), háziasszonyokéra és nem háziasszonyokéra egyaránt!


Előre is köszönöm a válaszaitokat!


2009. okt. 21. 11:40
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Még nincsenek gyerkőceink, a későbbiek folyamán viszont szeretnénk. Ez az egyik oka, hogy ennyire érdekelt a kérdés. De köszönöm a válaszokat.

A probléma az, hogy én elég allergiás természet vagyok (fém, por, laktóz...), emiatt igyekszem jobban figyelni.

2009. nov. 9. 09:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!