Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jó napot! Kinek jár? A fiammal...

Jó napot! Kinek jár? A fiammal együtt élek, közös háztartásba kinek jár az árvaellátás mikor ő tanul, és én fizettem mindent? T. Szabóné

Figyelt kérdés
2013. júl. 21. 10:54
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
Alapból a szulo kapja. A gyerek igényelheti saját jogon.
2013. júl. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az a pénz a gyereket illeti meg, ő kapja, az ellátására, rezsi, kaja, ruha stb. Tehát nem bulira...

Az a gyerek problémája, hogy nem adod neki oda a pénzt?

ha külön él teljesen (saját albérlet, ruházkodás és te egy fillért sem adsz neki akkor az a pénz az övé, ha veled él akkor az ellátására megy el, ergo te kezeled.

2013. júl. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak van igaza. Az árvaellátásnak ugyanaz a célja, mint a gyerektartásnak, hogy a gyereket nevelő szülő kiadásaihoz hozzájáruljon. Rezsi, ruha, étel, lakbér....

Utánam is kapta anyu, és én is kapom...

2013. júl. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek. Ha a gyerek veled él,akkor te kezeled azt a pénzt.Értem ezalatt,hogy fizeted belőle a rezsit,kaját,ruhát,esetleg gyógyszereket stb.
2013. júl. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
79%

Ha betölti a 18-at, kérheti a saját nevére vagy számlaszámára, függetlenül attól, hogy együtt éltek és te tartod el. Általában a Nyugdíjfolyósító küld is ki erre vonatkozóan nyomtatványt.

Ha már az elhalálozáskor nagykorú volt, alapból neki fogják utalni, kivéve, ha gondnokolt.

2013. júl. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!