Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ahol egy pár két tagja ugyanan...

Ahol egy pár két tagja ugyanannyit dolgozik napközben, kb ugyanannyira megterhelő munkakörben, ugyanolyan keményen, de a férfi többet keres, ott elvárja hogy a nő otthon több házimunkát végezzen?

Figyelt kérdés
Van valaki ilyen helyzetben? Volt már, hogy beszólt a párotok, hogy ti csináljatok valamit helyette, mert ő többet keres?
2012. szept. 6. 16:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem nem volt, mi egy helyen dolgozunk,ugyanabban a munkakörben, teljesítményre , én többet kapok mégse parancsolom meg ezzel az indokkal a páromnak, hogy mivel én többet keresek ezért te ezt meg ezt csinálod. A rezsibe/kajába ugyanannyit teszünk bele, fele -fele alapon,a házimunkát is megosztjuk, ami pénzt meg többletbe kapunk a rezsi-és kaja pénzen kívül az marad magunknál költőpénznek.
2012. szept. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%
Az én párom úgy gondolja, ha a nők már kiharcolták maguknak azt, hogy elmehessenek dolgozni, akkor csinálják meg munka után ugyanúgy a házimunkát, mint régen, főzzenek, stb. Azt mondta, majd elvárja tőlem ezt, akkor is ha dolgozok, akár többet is mint ő. Én meg mondtam neki, hogy ha beül TV-t nézni, nem segít munka után, akkor én is odaülök mellé és szendvicset vacsizunk.
2012. szept. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
2. válaszoló: és téged ez nem zavar?
2012. szept. 6. 17:38
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Elég undorító hozzáállás én legalábbis így gondolom, ha meg egy nő "élősködik" akkor meg ribanc meg ingyenélő, akkor döntsük már el végre...azok a pasik gondolkodnak így akik beülnek a jó meleg panelbe és azt hogy házfenntartás messziről se ismerik...
2012. szept. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%
Én azt birom, amikor a pasik a mellüket döngetik, hogy dehát nekik ott a "férfimunka",mintha a főzéssel, mosással, takarítással,gyerekneveléssel, kertészkedéssel teljesen egyenértékű lenne a heti egyszeri fűnyírás meg a villanykörték cseréje...
2012. szept. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
26%

A párom jelenleg ötször annyit keres, mint én, és jó eséllyel rövidesen hatszor annyit fog. De ez azzal is jár, hogy munka után még egy-két órát legalább rászán arra, hogy tájékozódik az újdonságokról és képzi magát. Én ezt a plusz időt fordítom a házimunkára. Ezt ő el is várja, és tulajdonképpen jogosan. Nekem pedig nem esik nehezemre megcsinálni.

Mondjuk az is benne van a pakliban, hogy ha ez a különbség még tovább nő - amire bőven van esély -, akkor ha gyereket vállalunk, utána nem is dolgoznék tovább, hogy mire hazaér, minden rendben legyen, és a családi életünk lehetőleg ne abból álljon, hogy nyolc óra munka után hullafáradtan hazaesünk és azt a kis szabadidőnket, ami van, házimunkával töltjük.

2012. szept. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
97%
Csak azok állnak így ehhez a témához,akiknek az érzelmi intelligenciája a béke feneke alatt van.
2012. szept. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
84%

Nem volt.Ha egyenlö munka idö van akkor otthon is kiveheti a részét akkor is ha többet kereses.

Általában a férfiak többet keresnek.Viszont a nönek füzetés nélkül,mosni,fözni,vasalni, takarítani,és stb.kell.

Ha felszámolod neki menyit füzetne azért ha ezt egy bejáronö csinálná akkor mindjárt félre állna a szája és valoszinuleg a te kereseted jönne ki többre.

2012. szept. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
92%
az én párom repülne is, ha ilyet kitalálna, hogy több házimunkát végezzek... mondjuk egyformán keresünk, de akkor is egyenlően osztanánk be a munkát, ha valamelyikünk kevesebbet keresne.
2012. szept. 7. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
86%

Voltam ilyen férfival.Amig nem laktunk együtt,nem tűnt fel.

Ő normál melóval 200nettó,én egyetem mellett minimálbér.Összeköltözés után közölte hogy mivel ő jól keres,én végzem a házimunkát,ugyis én vagyok a nő,az én dolgom.

Miután kifejtettem neki nem épp szép hangnemben hogy attól hogy többet keres,nekem egy szemernyi hasznom nincs,mert fizetem én is a rezsi felét,kaja felét,neki marad több költőpénze,rám nem költ,igy vagy ő is csinálja ugyanugy,vagy mehet amerre akar,nekem nincs időm meló és suli mellett még rá is főzni mosni takaritani mikor magamra ha egyedül vagyok,ez minimális idő,főzzön ő magára naponta főtt kaját ha akar.

Szenvedtünk igy 1 évig,hadakoztunk,végül kitettem a szűrét.

Azóta jó állásom van,végeztem a sulival,van párom,és neki pl eszébe nem jut hogy ne végezzen házimunkát,sőt...

2012. szept. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!