Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudom, hogy nem kene megis...

Tudom, hogy nem kene megis allandoan sirok, mi segithet?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 19 eves vagyok, a párom húsz...két éve vagyunk együtt illetve több...egyetem miatt külön városba mentünk és ez engem nagyon megvisel...sajnos váltani nem lehet, mert nincs olyan szak amin én vagyok és olyan amin Ő van egy városban...Nehéz döntés volt, de igy láttuk a legjobbnak, mindkettőnk szempontjából...Olyan szempontból nehéz, hogy állandóan sirok, pedig tudom, hogy hülyeség mert 2-3 hét s találkozunk...a nemlátott idő alatt "megszokom" a hiányát nincs baj, de a talalkozásokkor mindig rájövök, hogy borzasztóan hiányzik és nem akarok nélküle élni...ilyenkor nem is ismerek magamra órákat sirok...úgy érzem mélyebbé tette a kapcsolatunkat a távolság, ugyanakkor félek, hogy a páromra hogyan hatnak ezek a "siró görcseim"...már ha tudom, hogy másnap ismét elválunk csak ölelem, és ölelem...könnyebb ez valamikor?

Ne röhögjetek ki tényleg szeretnék változni, csak a sirás jön belülről és alig tudom kontrollálni...


2009. okt. 21. 14:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Emlékszem rád,már írtam neked máskor is. Most is csak azt tudom mondani,mint akkor. De ha így folytatod mindketten ki fogtok készülni,és lássuk be ezt hosszú távon se te se ő nem fogja bírni. Próbálj arra gondolni,hogy most a jövőtöket építetek és ha minden jól megy,akkor a közös életetek alapjait. Mások van,hogy hónapokig nem találkozhatnak. Vesd magad bele az egyetemi életbe,tanulj és bulizz. Bíztasd erre a párodat is. Ha netán van rá lehetőség és mondjuk egyikőtöknek úgy jön ki tanításmentes nap,akkor utazzatok el a másikhoz. A mi egyetemünkön gyakori volt,hogy a koliban ott aludt valakinek a bartja/barátnője aki más városban tanult és együtt mentünk bulizni. Így megismerhetted a barátait is. Gondolom ott is lesznek bálok meg van valami hely ahova az egyetemisták járnak. Mikor nem vagy vele és nem kell tanulni,menj el tornázni vagy ilyesmi, a lényeg,hogy kösd le magad. Az egyik srácnak nálunk ugyanezt csinálta a barátnője, aztán jött a féltékenykedés,pedig semmi oka nem volt rá. A srác végül otthagyta a mi egyetemünket és átmet oda ahol a lány is tanult. Olyat tanult,amit nem szeretett,aztán szét is mentek.
2009. okt. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Gondolj a következő találkozásotokra, hogy az milyen jó lesz és mindjárt könnyebb lesz. Ne sírjál, hiszen nem örökre váltatok el legutóbb. Gondolom, a fényképét is magadnál tartod :-) Tervezgetném, legközelebbi talikor mit fogtok együtt csinálni, milyen jól fogjátok eltölteni az időtöket együtt.
2009. okt. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de a hétvégéket mivel töltiteeek????
2009. okt. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

idővel könnyebb lesz :)

aranyos

2009. okt. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia! Szegény...


Annak idején én is így voltam vele egyetem alatt, hiába mondta, és mondták, hogy ez így nem jó, foglaljam el magam, menjek társaságba stb, még tanulni sem volt erőm, se kedvem hétfőtől szerdáig. Csütörtöktől meg már a hétvégére készültem, hogy akkor majd miket csinálunk, meg minden...Akkor meg azért.

Egy idő után annyira elhatalmasodott ez, hogy már pénteken rettegtem, hogy vasárnap este elmegy, és megint egyedül leszek, és ez már elrontotta az egész hétvégi kedvemet. Egyre súlyosbodott az ügy.

Már depressziós voltam.


Későn jöttem rá, hogy mennyire nagy gondom van/volt/. Ezt úgy nevezik, hogy társfüggőség. Egyedül elveszettnek érezzük magunkat, és azt érezzük, hogy attól függ a jókedvünk, vagy a rosszkedvünk, hogy az imádatunk tárgya velünk van, vagy nincsen. Két külön ember akkor is élhet saját életet, ha együtt élnek, és akkor is élhet együtt, ha több száz kilométer van köztük. És mindkettőre szükség is van.


Sajnos nekem az együttélésünk második évében kellett rájönnöm, hogy az az ember nem szeretett soha igazán. Tehát feleslegesen gyötörtem magam majd négy évig.

De tudod, ha nem történt volna meg, ma nem tudnám, hogy társfüggő voltam, és nem mondhattam volna el Neked a tapasztalataimat. Minden valamiért történik.


Ja, és ha egyedül nem tudsz úrrá lenni ezen a gyötrő érzésen, és úgy érzed, már az életminőségedet rongálja, akkor ne habozz felkeresni egy szakembert, egy pszichológust. Segíteni fog!


Sok sikert, önálló ember vagy, önálló élettel, ezt ne feledd!

(Bocs, ha hosszú volt... üdv s.)

2009. okt. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

15:10

Előszőr Neked válaszolok:) hm...nem hinném, hogy tarsfüggőségről lenne szó...bár bizonyos értelemben talán:)

Ha itt vagyok a városban egyetemen akkor lefoglalom magam, annyi mindent olvasok, tanulok, tornázom, hogy nincs baj, azok a napok gyötrőek amikor "elválni" kell(egyik baratnőm azt javasolta ne talalkozzunk akkor nem kell búcsúzni:P)...Ő is hasonlóan van, mert mikor utoljára ott voltam, nem ment haza egy darabig, mert "üresnek" érezte a lakást...

15.o5

minden hétvégén se pénz se idő utazni...messze vagyunk es oraink vannak penteken is....

15.o1

koszi szepen igen, emlekszem Rad, és köszi:)

Nincs szó féltékenységről és ismerem a barátait (közös barátainkal lakik)...csak néha nehéz nélküle...


Köszi Mindenkinek aki irt:) kedvesek vagytok:)

igyekszem helyrejönni:)

2009. okt. 21. 15:27
 7/9 anonim ***** válasza:

15:10-es vagyok


Okés, ha menni fog, Te tudod!!!


Gondolj arra, mennyien sírtak az állomásokon annak idején hétvégente, mert a fiúnak vissza kellett menni a laktanyába... :) de tényleg az jutott eszembe. És ők nem is tudták, mikor találkoznak legközelebb.


Ja, és komolyan annak idején nekem is mondták, hogy ne találkozzak vele, és majd jobb lesz. pfff...jah :))))))


Minden jót Nektek!

2009. okt. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nagyon kedves vagy:) köszönöm szépen hogy a tapasztalataidat megosztottad velem. azt hiszem sokat segitett:)

tudod ugyanakkor boldog vagyok, mert van egy masikfelem a vilagban aki ugyanugy szeret, es ez nem sok embernek adatik meg. tudom, hogy ez egy atmeneti allapot, es majd egyutt is elhetunk...de az a "majd" meg eleg messze van...es ez az ami elkeserit:(

koszi megegyszer, remelem mostmar Te is jobban vagy:)

2009. okt. 21. 21:03
 9/9 anonim válasza:
bárcsak az én barátnőm is ennyire szeretne engem, mint ahogy te őtet...
2009. okt. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!