Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi baj van velem? Bonyolult a...

Mi baj van velem? Bonyolult a többi lent

Figyelt kérdés
26 éves vagyok, van egy 4 éves és egy 1,5 éves gyerekem. 9 éve vagyunk együtt a párommal. Ő volt az első szerelmem és én is neki. Sok mindenen keresztül mentünk már együtt és jól meg vagyunk. De egyszerűen nem találom a helyem. Úgy érzem hogy ha kimondom a nevem akkor mintha semmit sem mondtam volna. Mintha nem is lennék. Nem lenne életem, nem lenne szeméyliségem. Nem tudok magamról beszélni. a párom nem egy bókolós fajta a szeretlek szót is lassan egy éve mondta utoljára. Nincs önbizalmam 160cm 60kg, egyedül a hasamon látszik hogy szültem, engem nem zavar de a párom néha szóvá teszi hogy nagy a hasam. Nálunk az őszinteség a fontos, szóval nem is sértődök meg, és el is várom hogy elmondja a véleményét, de idegesít hogy nem tudok megfelelni az elvárásainak. Arra már rájöttem hogy amibe belekezdek azt csak tökéletesen hajthatom végre. maximalista vagyok. De akkor is nagy feszültség van bennem mert pl barátkozni sem tudok. nem tudom hogy mikor mit kéne mondanom másoknak azért hogy megkedveljenek. mert hát az őszinteséget nem igazán kedvelik az emberek. nem vagyok túl vicces sem. EGyetlen dolog amihez értek az a gyerekek. Imádom őket és ők is engem. az oviban a legtöbb gyerek leáll velem beszélgetni mikor az enyémért megyek. Mégis az anyukákkal nem tudok leállni beszélgetni. nem szoktam panaszkodni sőt nem is tudok, valahogy letilt benne mvalami ilyenkor. ha más elkezdi szidni a gyerekét pl akkor én nem tudok rosszat mondani az enyémre. így nincs is közös téma. mert azt hiszik hogy nálunk biztos minden rendben. de nem szeretem így kiadni magam bárkinek. sokszor magányosnak érzem magam, mert a párom dolgozik, szereti is a munkáját jóban van a munkatársaival, volt is hogy voltunk náluk iszogatni, de akkor is inkább csak hallgatóság voltam. a férfiakkal még úgy ahogy el tudok beszélgetni de nőkkel nem. nem értem miért van ez? szeretnék egy olyan barátnőt akinek mondjuk szintén van gyereke, aki szintén otthon van, de már annyi mindenkiben csalódtam mert kétszínűek az emberek. velem van és mosolyog két nap múlva meg kibeszél valakivel a hátam mögött. velem van a baj? Én vagyok ilyen hülye hogy nem értek az emberekhez? Mért vagyok ennyire magányos? miért nincs önbizalmam? hogyan szedhetném össze magam? el vagyok keseredve. Segítsetek!

2013. júl. 22. 13:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ugy néz ki, hogy az õszinte emberek a mai világban magányosak lesznek. Akik nem tudnak jópofizni, nincsenek hatással senkire sem. Ma az a divat, ha kibeszélünk mindent és mindenkit a háta mögött. Ne keseredjél,biztosan sokan vagyunk igy, de biztosan lesz,aki hatással lesz rád és forditva is.
2013. júl. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amíg otthon vagy többet kéne kimozdulnod. Eljárhatnál például konditerembe, egy kis mozgás jót tenne a közérzetednek és a testednek is. Emellett csinálhatnál közös programokat a gyerekekkel is, mint például játszóházba vagy állatkertbe menés. A játszóházban még meg is tudnál ismerkedni néhány anyukával. Ha pedig már a második gyerek is nagyobb lesz, lehet, hogy a munka, mint kimozdulás jót fog tenni.
2013. júl. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Sajnos most anyagilag nem engedhetjük meg magunknak hgoy elmenjünk állatkertbe vagy játszóházba. (építkezés közepén tartunk.) max a játszótérre. de ott sem tudok barátkozni anyukákkal mert állandóan arra panaszkodnak hogy a gyes semmire sem elég. mi meg meg vagyunk elégedve mert pont minden hónapban a két gyerek utaán járó összeget tudjuk félretenni. Most panaszkodjam én is? ááá :(
2013. júl. 22. 13:39
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Meg tudlak érteni. Én is utálom, amikor valaki csak állandóan panaszkodik, képtelen meglátni a jót is az életben. Szerintem nem veled van a baj, hanem az emberek mentalitásával. Szerintem, ha nem álltok túl jól anyagilag, akkor is sportolj. Mondjuk járj el futni, tornázzál egy kicsit. A sport jót fog tenni a lelkednek. :)
2013. júl. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is hasonló cipőben járok, csak nincsenek gyerekeim. Én sem tudok elbeszélgetni az emberekkel, nem is igénylem a társaságukat, pont azért, mert kétszínűk és a felületes témákon , meg a panaszkodáson kívül másról nem lehet velük beszélni, ha megpróbálok felhozni valami más témát, már kezdik is terelni a szót.. Törődj bele, hogy ez nem fog soha megváltozni, az emberek hülyék, nem kell velük foglalkozni. Persze nálad az is közrejátszik, hogy van két gyereked és miatt még jobban le vagy kötve, gyakran előfordul a nőknél, hogy szülés után elvesztik önmagukat. Én azt ajánlom, rajtuk kívül foglalkozz kicsit magaddal is, már amennyire lehet, tornázz otthon, ebbe játék szerűen bevonhatod a kicsiket is, foglalkozz a külsőddel, nem azt értem azalatt, hogy sminkeld ki magad, csak mindig szánj időt arra, hogy ápolt legyél és változtass valami apró dolgot a külsődön. Megpróbálhatod a férjeddel is kicsit megújítani a kapcsolatotokat, üljetek le beszélni, vagy egyszerűen csak "lepd meg".. Ha van egy kis időtök, mozduljatok ki, nem kell pénzes helyre, elég, ha elmentek kirándulni a közelbe, stb.. Az a lényeg, hogy olyan dolgot találj ki, amit nem csak kötelességből teszel, gyereknevelés terén is.
2013. júl. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2013. júl. 23. 07:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!