Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én gondolkodom rosszul?...

Én gondolkodom rosszul? (pénzkérdés)

Figyelt kérdés

Olvastam előbb 1 kérdést. Anyagiakról volt szó benne.


Van, aki azt írta, hogy 70.000 Ft rengeteg, úgy hogy ez már megmarad, neincs rezsi+hitel, azóval ez a havi elkölthető. Van, aki azt írja, hogy baára is elég, és félre is lehet tenni belőle. Ők hogy csinálják?

Nekem sosem sikerülne ebből félre tenni. Heti 25.000 megy el a boltban, (és nincs minden nap hús, de ebben benne van a drogéria is...)


2013. júl. 23. 09:43
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Azaz babára. Adjatok tanácsot, hogy éljek meg kevesebből, mert én komolyan nem tudom, hogy más családok hogy csinálják. (a válaszolók bevallása szerint).
2013. júl. 23. 09:46
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ hány embert kell ennyiből ellátni. Nekem egyedül bőven elég lenne.

Egy családnak már csak szűkösen, de megoldható, viszont félretenni szerintem sem lehetne.

Ezzel együtt viszont a heti 25e Ft-ot sokallom, amit te írsz. Drogériába minden héten jársz? Ott lesz a kutya elásva. Ha hetente kozmetikai cuccokat kell venned, akkor valamit nagyon pazarlóan használsz. Nem bántásként írom, csak észrevételként.

2013. júl. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
73%

bár én nem ez a kategória vagyok, mert egyedül (néha páromra) kell költenem, de én havi 20-ból (olykor 15-ből) élek. Úgy, hogy ebben koli kaja utazás benne van.


Viszont nem tudom gyerekkel mennyivel másabb a helyzet. De mindig amennyi volt, azt én mindig be tudtam osztani.

Havi 20-ból én egymagam kijövök. Ha van párod akkor annak is 20 az 40

A gyerekre nem tudom mennyit kell költeni, de ha pl, használtan bizományis cuccokból öltözteted stb. akkor neki is csak a kaja van, (mondjuk ha beteg akkor a gyógyszer nem olcsó)

2013. júl. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
77%

Biztos vannak cuccok,amiket drágábban veszel és kijönnél olcsóbban is.Ha keresgélsz,rátalálhatsz akciókra,leárazásokra,csak azért meg utazni kellene.

Egyébként a 70.000-Ft az nekem is sok pénz.Megmondom miért.Mert ha az embert 3 havonta kirakják az utcára,mert elbocsátás van akkor minden fillért félre kell raknia.És örül hogy egy hónapban míg dolgozott összejött neki a 70.000-Ft

2013. júl. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
53%

Mindennap húst főzök, és a drogéra termékekkel együtt, 15 megy el egy héten, amikor leresztjük magunkat, tehát van benne 1 karton sör, néhany üveg bor, és rövid a bulikra is havonta...(nert még megtehetjük, hogy hetente menjünk vagy tartsunk, mivel csak ketten vagyunk)

Megnézem mit veszek, de a 3 fakkos mélyhűtőm színültig mindig, ha egyszer 1 hónapig nem vennenk csak friss árut (pékáru zöldség), akkor sakkozva a főzéssel ellennénk.


Tehát havi 70 szerintem is elég, ha megnézik mi kell, nem vesznek alkoholt, főleg, hogy lehetőség sincs amnyit elfogyasztani, mint nekünk, akik még ereszd el a hajamat is játszunk 26 évesen. (Ez az összeg kb: 24 x 180=4320, 3x 600=1800, 2000 rövid..ha elmegyünk valahva, akkor az megint kb 1500-2000 ha csak 2 italt iszunk fejenként ez 10000 spórolás kb...


Nem tudom mit veszel heti 25 ből havonta...

2013. júl. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Nekünk minden kifizetése után jóval több marad, meg mint 70.000 Ft. Viszont most számoltam utána, hogy költeni viszont nagyjából ennyit költünk havi szinten magunkra. Igaz mi csak ketten vagyunk, de nincs olyan érzésem, hogy le kéne mondjak valamiről.
2013. júl. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
49%

Mi a fenet veszel te heti 25000 ft-ert? En (ha csak sajat magamat szamolom) kijovok 10000bol, de ha nagyon akarok meg 5000-bol is ROHOGVE. Szerintem te nagyon nagyon szorod a penzt..

jo lenne ha leirnad miket veszel ebbol az osszegbol, talan ugy tobbet lehetne segiteni.

2013. júl. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Nem veszek drága cuccokat, sőt inkább saját márkásat.

De pl. drogéria: wc papír, tusfürdők, sampon, egy testápoló, kézkrém, betét, zsepi, tisztítószer, mosogatószer, mosószer, öblítő, és kb 15.000 Ft el is ment. És akkor nem Ariel meg Lenor. ( a gyerekenke pelust, meg ilyenekt nem is írtam bele).



Egy adag hús is 1000 Ft. Olaj, cukor, liszt, felvágott, joghurt, kenyér, gyümölcs, tej, ásványvíz, egy-egy sör és üdítő, gyerekeknek valami csoki. Meg mindig van, ami kell, és nem életbevágó, mert önmagában nem lehet megenni, de szükséges: ecet, citromlé, rizs, margarin, hasonlók.


És nem mindig a márkásat veszem, nézem, hogy mennyi az egységár, melyik olcsóbb.

2013. júl. 23. 10:11
 9/18 anonim ***** válasza:
82%

Nagyon egyszerű, de hatékony tipp:

egy hónapig kőkeményen írj fel minden egyes kiadást egy táblázatba, dátummal. Még a 100 Ft-os kávét is.

Meg fogsz lepődni a végén, nálunk is így lett megfogva kb 50 rugó, párszáz forintos hülyeségekre ment el.

2013. júl. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
67%
De mososzert, oblitot, olajat, es meg nagyon sok mindent nem kell minden heten venni! Az jo otlet, hogy irogass mindent fel, mit mennyit koltottel, utana szamolj el vele.
2013. júl. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!