Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Anyós és...

Mit csináljak? Anyós és pénzkérdés!

Figyelt kérdés

Anyósomék írtó pazarnokok! A három napos kenyeret kidobják etc, hónap elején dőzsölnek, hónap végén koplalnak.

Mi 25 ezerrel kevesebből étkezünk, hárman, mint ők ketten. Havi szinten.

Meg van húzva a nadrágszíj, és a szüleim természedben segítenek: fa, tej, tojás, disznóhús.

Mikor ott laktunk, megkaptuk az éves "Minden gyereknek fél disznó" részesedésünket.

Itt szó szerint egy fél sertésről beszélünk, persze feldolgozva.

Hónap közepén elutaztunk apósékhoz, két hétre.

El se hittem, hogy mikor visszaérkezés után belepillantottam a fagyasztóba, és a levescsonton kívül semmi sem volt benne.

Csak pár füstölt szalonna maradt, ami még anyukáméknál volt.

Azóta persze elköltöztünk, és anyós nekem is sír neten, a férjemnek meg élőben, hogy milyen nehéz az élet, milyen nehezen élnek meg. Persze csak hónap végén.

Drága férjem most bukott le, hogy anyuka 40nel lóg nekünk. Ennyit adott kölcsön a férjem az elmúlt pár hónapban.

Beszéltem anyóssal, és megkérdeztem, hogy mikor szándékozza ezt visszafizetni, mert szükségünk lenne rá.

Erre le lettem cseszve, hogy nekünk milyen könnyű, hiszen ott áll a sok hús a fagyasztóban, nem kell nekünk semmit megvenni, bezzeg ő, meg bezzeg amikor mi ott laktunk...satöbbi

A férjem most hívott, hogy lehet hogy munkahelyet vállt, mert a kedves anyukája már elhordott engem mindennek mire ő beért dolgozni (ugyanaz a gyár, ugyanaz a műszak, más csarnok)


2012. jan. 5. 17:07
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
66%

szerintem eddig egesz jol kialltal magatokert!

nem kell hagynod,h anyosod ennyire beferkozon a ti csaladotokba!

adja meg a tartozasat,aztan felejtse is el,hogy ti leteztek!!!

2012. jan. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
74%

A 40E most mondjatok búcsút, nem hiszem, hogy vissza fogja adni :(

Azt nem írtad le pl h hova tűnt a sok hús?

Én azért felvilágosítanám a kedves anyóst, h egy fél disznó nem tart ki 1 évig...


És a férjed mit szól a helyzethez? Vannak gyerekeitek?

2012. jan. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

A férjem kiáll mellettem, jórészt az ő falja a tartozás. Csak néha nem tud nemet mondani.

Kitart fél disznó, ha pl csak hetente főzök belőle.

Van egy kislányunk, így vagyunk hárman.

2012. jan. 5. 17:26
 4/27 A kérdező kommentje:
Az ő hibája. Nem tudgom hogy írtam oda hogy "falja"
2012. jan. 5. 17:26
 5/27 anonim ***** válasza:
13%
Érdekes ember lehetsz kedves kérdező! Hidd el te sem vagy különb a deákné vásznánál!Őszinte szívből kívánom, hogy soha ne kerülj hasonló helyzetben mint most az Anyósodék vannak. Mert a fagyi akkor kegyetlenül vissza fog nyalni!Nekem az egész írásodból az jött le, hogy nem csak az anyósokkal van probléma, hanem igen is vannak kibírhatatlan menyek is!
2012. jan. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
90%

Kedves 5!


Hogy érted azt, hogy soha ne kerüljön a kérdező hasonló helyzetbe?

Mint írta, ugyanannyi a havi bevételük. Ráadásul egyel többen vannak.

Vagy azt hiszed, hogy egy fél disznó, amit a lány szülei adnak a felső tízezerbe repíti őket?

2012. jan. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
89%
Miért? Mert az anyósék kétszer annyi pénzből nem tudnak megélni? Normális esetben ilyenkor bizony a nagymamának kéne segíteni, ha mással nem, vinni ajándékot az unokának, nemhogy még ők kérjenek kölcsön...
2012. jan. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
24%
Igen nekem is inkább ez jött le. 40 ezer forintot vissza sem kérnék anyósomtól. Gondolom náluk laktatok, akkor nektek volt segítségre szükségetek, most meg nekik van.
2012. jan. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
90%
ja még ő a paraszt, mert többen kevesebb pénzből élnek és nem akar a kevesebből annak adni, akinek meg több van??
2012. jan. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
14%
Senki nem írta, hogy paraszt. De csak az ő szemszögéből ismerjük a történetet, ez alapján szerintem nem szabad ítélkezni senki fölött.
2012. jan. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!