Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerektartás? Az apám nem...

Gyerektartás? Az apám nem akarja fizetni! Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Szóval a történetem: Amikor anyukám elvált apámtól akkor anya terhes volt még velem. Most 20 éves vagyok. Apámmal nem tartom a kapcsolatot sokat mondom ha egyszer láttam életemben. Eddig egy forint gyerektartást se fizetett nekem. Anya elvesztette a munkahelyét, nekem nincs munkám még tanulok. Ketten élünk. A segítségeteket szeretném kérni mivel szeretném beadni a bíróságra egy kérelmet, hogy jó lenne ha most már fizetne már rá vagyok szorulva. Segítenétek ezt megfogalmazni, hogy mégis, hogy kell egy ilyen hivatalos dokumentumot beadni? Előre is köszönöm!
2013. júl. 23. 18:53
 1/5 anonim ***** válasza:

1. Elöször be kell bizonyítani, hogy ö az apa.


2. Gyerektartást max. fél évre lehet visszamenöleg követelni, ha a bíróság elötte megítélte és mégsem fizet.


3. 18 éves kor felett nem jár gyerektartás, csak rokontartás, ha a gyerek még nappali tagozaton tanul.


4. A rokontartást csak abban az esetben kell fizetnie az apának, ha a gyerek megérdemli, ha érdemtelen rá, akkor nem. Ha a gyerek nem tart rendszeres kapcsolatot az apával, akkor érdemtelen a tartásra jogilag.


5. Ebben a helyzetben (20 évesen, apaság elismerése nélkül, gyerektartási határozat nélkül és még kapcsolattartás sincs) gyakorlatilag semmi esély arra, hogy ilyet megítéljenek. Anyádnak kellett volna ezelött 20 évvel kérni ezeket, akkor most legalább elvi jogod lenne, igy az sem.

2013. júl. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Megkérdeztünk a bíróságon dolgozót és igen jár a gyerektartás addig amíg tanulok de 24 évnél tovább már nem. De nem ez volt a kérdésem, hogy jár e vagy nem!
2013. júl. 23. 19:04
 3/5 Atika ***** válasza:

1. miért nem mész el dolgozni? Ha nem bírod a melót és a tanulást egyszerre akkor halasztasz, mert ha nem dolgozol éhen halsz. Ha be is adjátok a keresetet a bíróságra, hónapokig sőt akár évekig is elhúzódhat.


2. Anyád menjen dolgozni. Közmunka?


3. Ne követelőzz, küzdj,dolgozz. ÉN egyetem mellett dolgozok főállásban, ja és mérnökin nem bölcsészeten.

2013. júl. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Megkérdeztünk a bíróságon dolgozót és igen jár a gyerektartás addig amíg tanulok de 24 évnél tovább már nem. De nem ez volt a kérdésem, hogy jár e vagy nem!"


18 éves kor FÖLÖTT nem jár GYEREKtartás, CSAK ROKON tartás!!!!!

EZ meg CSAK akkor, ha rendszeresen tartod a kapcsolatot az apáddal, így NEM.


Ha akarsz, kérhetsz töle tartást, de nem fogják megítélni, mert nem vagy rá érdemes (jogi szempontból), ezért értelmetlen erösködni.

De ha feltétlen meg akarod próbálni, akkor menj be az ingyenes bírósági panasznapra, ott segítenek megírni a beadványt. A tanácsadás ingyenes, de a beadványhoz illetékbélyeget kell rá fizetni.

Viszont ha elveszted a pert - ami gyakorlatilag 100% - , akkor a perköltséget neked kell kifizetni.

2013. júl. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok "értelmes" választ. Ma beadtam a papírt, 30 nap múlva ő is kap és mi is egy papírt a tárgyalásról. 2. Mennék én dolgozni, ha lenne munka..de sajnos nincs, mellékesen még gyakorlatom is van sok téren, de annak nagyon örülök, hogy te ilyen ügyes kislány/kisfiú vagy, hogy dolgozol. Nem fogok halasztani, mert nem akarok, am is államis vagyok nem ez a legnagyobb problémám. Anyám meg annyit dolgozik, hogy nem igaz te suttyó! Mégse tudunk megélni....Ennyi okos embert együtt ...köszi szépen komolyan :))
2013. júl. 24. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!