Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kilátástalan vagyok. Van...

Kilátástalan vagyok. Van egyáltalán megoldás?

Figyelt kérdés

Szóval adott egy család ahol van két gyerek [14 (én) és 17].

Adott egy apa aki egy hónapot külföldön egyet itthon dolgozok,ilyen a munkája.

Valamint egy boldogtalan anya.

Ennek az oka az apának a folyamatos, beteges féltékenysége.

Minden nap beszélünk vele skypeon de olyan érzésünk van hogy csak ilyen számonkérés kapcsán mintha ellenőrizni akarna bennünket hívogat folyamatosan.

Az anyán pedig még én is látom (14 éves létemre) hogy boldogtalan mert úgymondva "megfojtja" apum.(Persze hogy a házasság valamilyen szinten erről szól de ez egyébként is beteges).

Nagyon rossz ezt így leírni de alig várjuk hogy visszamenjen mert akkor úgymondva visszaáll a nyugalom.

Mert egyébként minden hónapban megkapja anyum hogy el lehet takarodni a háztól meg hogy ez csak az övé stb. pedig ebben a házban anyumnak is nagyon sok munkája van (talán még több is).

Én próbálok segíteni anyának de legtöbbször elutasítja, látszik rajta hogy sokszor a sírógörcs kerülgeti és nekem sincs emiatt túl fényes hangulatom.

Többször felvetettem anyának hogy ennél már az is jobb lenne ha elválnának de ekkor pedig amiatt aggódik hogy nem tudná nekünk azt megteremteni amit így apával megtudnak.

De ez egyáltalán nem baj ha ez azt is jelenti hogy "nyugalom" lenne.

Többször mondta anya is hogy csakis miattunk van még vele.

Valamilyen megoldás van erre hogy boldogabbá tehessem anyát vagy ezt csak a válás tudná elérni?


Kíméljetek a ,,ez nem a te dolgod 14 évesen, nem tehetsz ellene semmit" és hasonló válaszoktól!

bocsi a regényért de a helyzet megértéséhez úgy gondoltam több infó kell.


2013. júl. 24. 22:05
 1/5 anonim válasza:
Mond meg apudnak, ha nem változtat akkor válás lesz, ha ő ezt akarja...amúgy meg kapna anyud gyerektartást, az is valami.
2013. júl. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire féltékeny apád, meg ilyeneket mond, hogy el lehet takarodni, akkor tényleg okosabb lenne elválni töle.


A ház, legalább is nagy része közös: ha apád a házasság elött vette, akkor ö a tulajdonos, de amit a házasság alatt ráköltöttek, mindegy, kinek a jövedelméböl, az felezödik.

Nagyon leegyszerüsítve: ha apád a házat 10 ft-ért vette, a házasság alatt kifizettek 15 ft kölcsöltörlesztést meg 15 ft felújítást, akkor anyukádnak jár 15 ft, apádnak meg 25.

Ha a házat a házasság alatt vették, akkor az egész felezödik.

Szóval egyáltalán nem úgy van, hogy anyukád takarodjon, meg a ház apádé.


Anyukád, ha komolyan gondolja, menjen be a bírósági ingyenes panasznapra, ott pontos felvilágosítást kap.

2013. júl. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Mert egyébként minden hónapban megkapja anyum hogy el lehet takarodni a háztól meg hogy ez csak az övé stb. pedig ebben a házban anyumnak is nagyon sok munkája van (talán még több is)."


Öööö.. miért, hoyg lett a ház és mikor?

És mivel zsarolja még anyukádat?

És mi ellen szokta felhozni ezeket a zsarolásokat?

2013. júl. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha a helyedben lennék, akkor leülnék beszélni apámmal, és elmondanám neki, amit itt leírtál.Hogy azt látod, kicsit túlzó a "számonkérése", és hogy anyud emiatt boldogtalan. És ettől te is az vagy. Talán ez hatna rá, de lehet, ő is azt mondja majd, neked ezzel nem kell foglalkozni, mert az ő dolguk. De neki kell jelezni, és neki kellene változnia, mert ő a gond forrása.

Egyébként tényleg, kikívánkozik belőlem, hogy tisztelem anyudat, amiért megpróbál kihagyni a problémából, amennyire tud (naná, hogy a gyerek nem hülye és észrevesz mindent, ez ilyen, törvényszerű, rossz és jó is egyben). És 14 évesen, hát szóval, sajnálatos, hogy ilyenekkel kell foglalkoznod. Remélem, lesz rá épkézláb megoldás és rendbejön a helyzet.

2013. júl. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, megpróbálom!
2013. júl. 25. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!