Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem sértő ha azt mondja, h...

Nem sértő ha azt mondja, h nem szerelmes belém?

Figyelt kérdés

a barátom 24 éves, magányos típus. Én vagyok az első igazi barátnője, 1 éve tart a dolog. minden nap keres, ír, a kedvemben jár. Egyszer nagyon összevesztünk és azt mondtam neki h azt se tudom h szeretem-e(nagyon haragudtam tudom gáz ilyet mondani meg is bántam.) Akkor láttam, h könnyezik is. Szóval érzem h szeret, de ha felhozom a témát azt mondja h a szerelem hülyeség, és csak illúzió, ő nem szerelmes, nem is volt soha nem is akar az lenni. kérdezem akkor engem is barátilag szeretsz? de azt mondja nem, engem egészen máshogy szeret mint a többieket.


Szerintetek ez csak megfogalmazás kérdése vagy el kéne gondolkoznom!?


2013. júl. 27. 19:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Ha szerelmes lenne látnád a viselkedésén.

Amúgy az jobb lenne, ha a szemedbe hazudna? Örülj, hogy őszinte...

2013. júl. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Ez egy elég kényes téma. Nálunk is volt ebből néheteltérés a párommal. Egyszer hosszasan beszélgettünk a kapcsolatunkról, és szóba jött sok minden. Múlt, jelen, jövő. Én is megkérdeztem, hogy szerelmes -e belém. Fura volt a válasz, mert azt válaszolta, hogy nem azt érzi, mint mikor életében először volt szerelmes 20 éves korában. Nagyon megbántódtam, mert ebből azt következtettem ki, hogy nem szerelmes belém. Majdnem szakítottunk is. Nagyon kiakadtam, de aztán valahogy mégis megbékéltem. Fél év után újra előjött egy hasonló téma, akkor pedig azt mondta, hogy mikor meglátott életében először, mikor belépett a helységbe, fura bizsergést érzett a hasában, és izgalmat, és már akkor tudta, hogy meg kell ismernie, és azóta is ha rám néz, melegség önti el a szívét. Mi ez, ha nem szerelem? Viszont a mi szerelmünk nem volt olyan viharos, felkavaró, gyors leforgású, újszerű érzés, mint az első, aminek általában mindenki nagyobb jelentőséget tulajdonít, és nem is tudatosítja, hogy ez csak azért van így, mert jobban megragadt az ember emlékezetében, mivel először érezte, így nagyobb hatást is gyakorolt az elmére. A második, harmadik szerelem már nem okoz akkora "sokkot", mivel már tudjuk, ismerjük azt, ami velünk történik. Ezért szerintem sokan azt gondolják, hogy nem szerelmesek, mert nem olyan, mint az első. Pedig lehet, hogy szebb, jobb, értékesebb is, mint az volt.
2013. júl. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Az lesz itt a baj, hogy mi férfiak tudunk különbséget tenni a szeretet és szerelem között. Ezzel szemben ti az erős szeretetre is azt mondjátok, hogy szerelem...
2013. júl. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Szerintem nem igaz, amit a 13-as válaszoló ír, legalábbis nagyrészt nem. A férfiak többségével pont az a baj, hogy nem tudnak különbséget tenni vagy a szerelem és a baráti szeretet, vagy a szerelem és a testi vágy közt. Ha már valakivel jól kijönnek (pláne, ha nem is csúnya), azt hiszik, szerelmesek. Vagy ha meglátnak két cicit, azt hiszik, szerelmesek. Persze egy-két év múlva már másba szerelmesek, mert van feszesebb cici, vagy van másik kedves, szexi nő. Ezzel szemben a legtöbb nők szerelme általában tovább tart, de nehezebben is lesznek szerelemesek, mert ők általában tényleg szerelmesek (testileg, lelkileg, szellemileg). Bár mindkét oldalon vannak kivételek, de én úgy tapasztaltam, a férfiak még a saját bevallásuk szerint is többször tévednek a szerelmet illetően.

Itt inkább az a lényeg, hogy két hasonló gondolkozású és érzelmi igényű fél találkozzon, mert ha nagyon különböző módon látják, érzik ezt, akkor egyik folyamatosan csalódott lesz, mert többet szeretne kapni a kapcsolattól, a másik meg szintén csalódott lesz, mert nem érti, miért.

2013. júl. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"A férfiak többségével pont az a baj, hogy nem tudnak különbséget tenni vagy a szerelem és a baráti szeretet, vagy a szerelem és a testi vágy közt. Ha már valakivel jól kijönnek (pláne, ha nem is csúnya), azt hiszik, szerelmesek. Vagy ha meglátnak két cicit, azt hiszik, szerelmesek. Persze egy-két év múlva már másba szerelmesek, mert van feszesebb cici, vagy van másik kedves, szexi nő."


Te is tudod, hogy ez nem igaz. Pont, hogy a férfiak tudnak különbséget tenni.

Kapásból van 4 kategória:

1, Csak megdugni akarom. (testi vágy)

2, Jól kijövök vele, de nem jön be. (haver csaj)

3, Jól kijövök vele és tetszik is. (ha kapcsolat=szeretem, de nem vagyok belé szerelmes)

4, Szerelmes vagyok belé, rózsaszín köd stb.

2013. júl. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
15. Biztos nem mindig így van, nem látom férfi szemmel. Csak az érettebb férfi ismerőseim véleményére támaszkodhatok ebben és többségüknek ezt állítja.
2013. júl. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Nem szükséges szerelmesnek lenni egy kapcsolatban. A szerelem inkább egy testi érzés, annyit jelent, hogy tele van az agyad hormonokkal, nem tudsz racionális döntést hozni, pont ezért használják a "rózsaszín köd" kifejezést.

Az ember nem befolyásolhatja, hogy mikor lesz szerelmes, ez nem olyan dolog, hogy jön magától. A legtöbben egy idő után már képtelenekké is válnak a szerelem érzésére. Ez nem rossz dolog, inkább érettebb.

Ha voltál már szerelmes, tudod, hogy nem feltétlenül "király érzés". Nem bírsz normálisan gondolkodni, erőszakkal kell rávenned magad, hogy egyél, és még néha akkor sem veszi be a szervezeted a táplálékot (gyk. hánysz), reggeltől estig túlműködik a szíved és este nem bírsz emiatt csak pár órát aludni, ég az arcod, stb...

Ennek ellenére elit érzés, csak éppen nem hosszútávra szóló, inkább csak valami, ami szenvedélyt ad a kapcsolathoz. A kötődés a másikhoz ennél sokkal fontosabb.


Ha nem a szerelem miatt választott téged az azt jelenti, hogy egészen más szinten kötődik hozzád, örülj, hogy ilyen szerencsés vagy.


Az viszont már nagyon rossz dolog ha valaki egy kapcsolatban azt mondja, "nem tudom, hogy szeretem-e", ha tényleg így érzel, inkább magad miatt kellene szakítanod vele. Már maga a tény is, hogy ezt a kérdést feltetted azt sugallja, hogy nem vagy biztos abban, hogy az életednek ezzel az adott személlyel jövője van. Ha így érzel ne próbálj indokokat felhozni, hogy biztos nem szeret, stb; feltételezem, hogy néha megesik, hogy elkezded ezeket összeírni, saját magadat bizonytalanná téve a kapcsolatotokkal szemben. Ha így van, inkább legyél érett és mondd meg neki.

2013. júl. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!