Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig egészséges, normális?

Baranka kérdése:

Meddig egészséges, normális?

Figyelt kérdés
Ingyen dolgokat kérni (ruha, költöztetés, bútorok, ház felújításában való segítség ide jegyezném meg, hogy fizetnéd is a tiszteletdíjat azt is csak több hónappal később tennéd meg stb.) barátoktól , rokonoktól. Ha kérnél segítséget valakitől csak az utolsó pillanatban szólnál, illetve a benzin pénzbe nem szálnál bele. Tudom nem mindenki teheti meg, és nem is prokvokálásnak szánom a kérdést. Csak kiváncsi vagyok.
2013. júl. 29. 07:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen felkérésekre lehet nemet is mondani, ha túl mennek az általad elfogadott határon. Sokan kihasználják mások segítőkészségek, viszont van aki tényleg rászorul. Általában azok, akik valóban megérdemelnék, nem mernek kérni, mert szégyellik. Ők azok, akik az utolsó forintjukat is odaadják, csak valamivel fizessenek, éreztessék, hogy nem ingyen kérik.


Nincs ezzel semmi baj addig, amíg nem a kihasználás szintjén megy, ezt viszont mindenkinek magának kell eldönteni, hogy mikor érzi azt, ez már nekem nem megy, mert kihasználnak.


Vannak emberek, akik olyan családban nőttek fel, hogy folyton mások nyakán éltek, az ilyenek észre sem veszik, hogy sokszor pofátlanság, amit kérnek, tesznek. Nekem volt pl. egy szomszédom, az folyton kölcsönkért mindenféle konyhai hozzávalókat. Liszt, cukor, tej, paprika, zsemlemorzsa és még sorolhatnám. Az elején adtam neki, de soha egyetlen alkalommal sem hozta vissza. Nem azt vártam, hogy mindent szolgáltasson pontos mennyiségben vissza, hanem hogy azért néha jusson eszébe, én is pénzből élek.

2013. júl. 29. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Van nagy igaszság abban amit írtál! Megy a zöld kéz!
2013. júl. 29. 08:06
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát nálam a suliban volt ilyen, mert elég csóró osztályba jártam.. Folyamat lehúztak pénzzel, kajával. az elején volt h adtam nekik, pl. 50 ft-ot, 1 cigit, v egy szendvicset... Megértem ha vkinek épp nincs pénze, de rendszerben elég ciki
2013. júl. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!