Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez egészséges? Normális?

Ez egészséges? Normális?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


31 éves nő vagyok, csodálatos férjem van. A keresete is olyan, hogy én itthon vagyok háztartásbeliként, és így is nagyon jó módban élünk.

A gond az, hogy gyereket akar. Valahol én is, inkább csak azért, mert én sem leszek már fiatalabb.


Viszont tele vagyok félelemmel. Nem volt a családomban baba, semmit, de semmmmmmit nem tudok a babázásról. Életemben nem fogtam még csecsemőt, pelenkát sem cseréltem. (Segítségem nem lenne.)

És valahol megrémiszt a gondolat, hogy a gyerek egy életre szóló felelősség. Hogy fel kell adnom a gondtalan életem, hogy a magam ura vagyok, akkor kelek/fekszek, amikor akarok, azt csinálok, amit akarok. Félek, hogy életem végéig alá leszek rendelve valakinek.

Na meg a sok aggódás, ami az anyasággal jár...


Ez mással is így volt? Ez változni fog?

Egyáltalán milyen anya leszek így???


Köszi, ha válaszoltok.


2012. jan. 24. 22:11
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
47%
Én csak 25 vagyok, de ugyanezzel küzdök évek óta. ráadásul utálom a gyerekeket. Szerintem én nem fogok változni.
2012. jan. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
41%
Detto ugyanez a helyzet,csak én 27 vagyok.Férjem se nagyon akar,de megbánnánk valószinűleg késöbb ha kifutunk az időből.Egyébként nagyon jól élünk,és sajnálnám a kényelmet....
2012. jan. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vagyok, csak én 22 vagyok. De ezekkel a válaszokkal nem segítünk neked. Férjeddel beszéltél már erről?
2012. jan. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Először is gondold végig a dolgokat. A férjed gyerek iránti vágyát és a "nem leszek fiatalabb" gondolatot zárd ki. Ha ezek után nem vágysz gyerekre akkor ne vállald. Ha még ezek után is megvan a gyerek utáni vágy akkor vágj bele. A védőnő és szakkönyvek segítségével feltudsz készülni a baba ellátására.
2012. jan. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
56%
Míg így gondolod, felejtsd el a gyerek-témát - mindannyiótok érdekében.
2012. jan. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
72%

22:21es vagyok,


Szerintem nem kell mindenkinek szülni.Ma már van más alternativája egy nőnek.

2012. jan. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Azért is nem a baba topikba írtam, mert a kismamák, anyukák nem biztos, hogy megértenének. Úgy látom, hogy többen vagyunk így ezzel.


Kedves 4, 5.

Igazatok van, csak akkor szabad belevágni, ha 100% akarja az ember. Ha 20 lennék, akkor nem is foglalkoztatna a dolog. De mi van, ha X év múlva törnek rám az anyai érzések, és akkor már túl késő lesz? És verem a fejem a falba, hogy miért nem vállaltam be előbb.

Tudom, hogy biológiailag szülhetek 20 év múlva is, de azt a gyereket fel is kell nevelni. Nem akarok járókerettel menni a szalagavatójára. :(

2012. jan. 24. 22:29
 8/26 anonim ***** válasza:
91%
Egészséges vagy és még normális is. Manapság már nem kötelező a társadalmi nyomás miatt szülni, szóval a szomszédok kedvéért ne vállalj gyereket. Ha te nem sóvárogsz az anyaság után, akkor a férjed kedvéért ne menj bele, mert nagyon csúnya vége lehet. Ettől még nem vagy rossz ember, vagy kevesebb másoknál.
2012. jan. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
53%
Az egyetlen dolog, amit tudnék nyújtani egy gyereknek, az a tudásom. Nem olyan hihetetlenül sok, de egész sok mindent tudok, és erkölcsileg is példát tudnék nyújtani. Emiatt az én szívem nagyon húz az örökbefogadás felé. De amit Te, kérdező is mondtál, az aggódás, és az alárendeltség akkor is ott van.
2012. jan. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg csak attól félsz hogy nem tudsz semmit róla.Akkor az nem akadály,szerintem minden jön magától. De ha nem akarsz gyereke mert nem szereted őket vagy stb akkor ne menj bele!
2012. jan. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!