Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaz, hogy a nagyobb képzettsé...

Igaz, hogy a nagyobb képzettségbeli különbségre és anyagi különbségre épített kapcsolatban hamarabb előjönnek a probémák? Tapasztalatokat szeretnék kérni.

Figyelt kérdés

2013. júl. 30. 11:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Sosem végzettség vagy anyagiak alapján választottam társat. De tény, hogy azok a próbálkozásaim, ahol nagyon nagy volt a különbség (nem annyira anyagilag, mint inkább végzettségben), sokkal rövidebbre sikerültek, mint a többi. Amikor egy idő után nem tudod a másikkal megosztani azt, amivel foglalkozol, vagy ami érdekel, az gond. Nem mondom, hogy kizárt, de pl, amikor egyetemi felvételimre tanultam kémiát, a páromnak meg csillagászati volt még a százalékszámítás is, akkor rosszul éreztem magam. Mert az életem egy számomra fontos részét nem tudtam vele megosztani. Szerintem a hasonlók vonzzák egymást igazán, nem a különbözők. A férjem nem azon a területen fejlődött, mint én, de meg tudjuk egymást hallgatni, tudom, mit jelent a munkája, értem, amit mond és ő is engem. Hosszú távon szerintem ez fontos.
2013. júl. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%
Én diplomás vagyok, páromnak "csak" OKJ-je van. Jelenleg egyforma lesz a fizetésünk, nekem később magasabb, mert van lehetőségem rá. Sosem gondoltam, hogy ez problémát okozhatna majd, mivel amíg tanultam ő költött rám rengeteget. De amúgy is, nem a pénz határozza meg a kapcsolatunkat és soha nem is tette.
2013. júl. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem ez egyáltalán nem jelent akadályt! A saját példámat tudom felhozni: egy érettségivel hál'Istennek sosem néztek le. 2 komolyabb kapcsolatom volt, az egyik többdiplomás mérnök, a másik jól menő vállalkozó! Mondjuk én nyitott voltam mindenre, soha nem éreztettem, és nem is éreztem tehernek a mindennapi tudományos beszélgetéseket!

Szóval én a kérdésben megfogalmazott feltételezéssel egyáltalán nem értek egyet!

2013. júl. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
96%

Nálunk nem okoz gondot, bár mi a randizások alatt "egy szinten" voltunk. Később lett meg a férjem diplomája és kezdett jobban keresni.


Tudunk beszélgetni a másikat érdeklő dolgokról is. Ugyan nem vagyok toppon az informatikában, de azért meg tudjuk beszélni hogy milyen napja volt. A komolyabb szakmai kérdéseket persze nem velem beszéli meg.

2013. júl. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
51%
Én ismerek olyan diplomást, aki kb. egy szinten van az előemberrel, és ismerek olyan szakmunkást, aki szétaláz sakkban bárkit.
2013. júl. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a volt férjem volt alacsonyabb végzettségű, én jóval többet kerestem és egy full berendezett lakást vittem a házasságba. Engem nem zavart a különbség, mert nekem sosem a pénz az ami meghatározza az emberek értékét, de őt nagyon. Állandóan nyafogott a kisebbrendűségi érzése miatt, hogy neki nincs lakása (van hol laknunk nem??? nem albérlet, nincs hitel, akkor meg???), keveset keres (megélünk nem??? jut amire kell), meg hogy én úgyis el fogom hagyni egy jóképűbbért, gazdagabbért, stb...


Sok veszekedést ez okozott, én úgy gondolom, hogy a válásunknak szerepe az anyagi különbségnek is, illetve annak, hogy ő ezt férfiként nem tudta kezelni. Azt látom magam körül, hogy ha a nő van rosszabb helyzetben (fizetés, végzettség), ott a kapcsolatokban nem okoz gondot a jelentősebb különbség sem, de ha a férfi az, akinek kevesebb van, ott ha ezt nem tudja kezelni, akkor baj van...

2013. júl. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem igen.

Még hozzá azért mert az a fél aki az alacsonyabb szinten él, alacsonyabb iskolázotsága van az nagyrészt azért rekedt meg ott mert hiányzik neki az akarata, nem akar több lenni, elörébb lépni. Itt értem a sima szakmunkás szinten ragadt embereket.


Èn föiskolát végeztem, és mivel több idegen nyelvet kiválóan beszéltem, jól eltudtam helyezkedni. Magas fizetéssel. Bele szerettem egy fiuba aki autószerelö volt egy nagy garázsban. Össze is házasodtunk mert nagyon jó ember volt, csak éppen életcélja semmi. Aztán egy idö után bele untam. Inteligens volt, és imádott olvasni is, de egy olyan családba született, ahol ez volt az életkép, sírni és semmit tenni. Hiába próbáltam biztatni, ösztönözni még érettségizni sem volt hajlandó.

Aztán elváltunk.

Megismerkedtem az új fönökömmel, és akkor megtaláltam a szintemet. Végre nem én tartottam el egy férfit, hanem magasabb keresettel rendelkezett nálam. Végre eltudtunk menni étterembe és nem feszengve ült mellettem valaki, hanem élvezte minen pillanatát, mert megszokott volt számára a szituáció.

2013. júl. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
24%

Nincs rá egyértelmű válasz.

Annyira ember, kapcsolatfüggő az egész... Aki ebben általánosít, az egy hülye. Szó szerint.

2013. júl. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
78%
Tapasztalat: férjem iskolázott, dolgozó ember. Előttem már megvolt a háza, kocsija.ellenben velem a 8 általánossal ami csak gyári munkára elég, semmi nélkül is elvett. Azóta eltelt 7 év és egyszer se merült fel ez a téma. Ő az aki hajt előre, melette leraktam a jogsit, elvègeztem 2 okj-s sulit.
2013. júl. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
77%
Szzerintem nem az iskolai végzettség hasonló szintje fontos, hanem az értelmi képességek. Egyszerűen, ha az egyik fél kevésbé intelligens, akkor ez zavaró tényező lesz később.
2013. júl. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!