Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házassági szerződés?

Házassági szerződés?

Figyelt kérdés

két éve házasodtunk

most akarja aláiratni velem a pairt hogy a házához kocsijához semmi közöm volt ügyvédnél eddig cirka 4 millát kellene neki leperkálnia ha lelépnék elválnék töle

arra kért irjam alá hogy a házbol kocsibol egy kanyi fillért nem kérem ingoságok uöme elvihető vagy kifizeti ha arra kerülne sor


ö vette anno a házat saját tulajdon kocsija ugyszintén


hitel van rá felvéve

házat teljes egészébe akkor még bnem voltunk házasok csak élettársak átalakitottuk


most hogyminden kész most akarja aláiratni velem


kedves nem?

nem megyünk szét nem válubk de ezt rögziteni akarja


2013. júl. 30. 14:37
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
mert a drága anyja ezt akarja
2013. júl. 30. 15:04
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Én attól tartanék, be akarja magát biztosítani, mert le akar lépni. Megismert valakit, vagy nem szeret már, és keresi az utakat. Én nem írnám alá.
2013. júl. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Arimateia ***** válasza:
86%

Nekem semmi bajom a házassági szerződéssel, de ezt azért az ügyvéd és a házasság előtt szokták megbeszélni, nem? Szóval nekem az jutna eszembe, hogy én lehet hogy nem akarok válni, de ő esetleg igen. Szerintem jogos a sértődés.

Én "kedvességre" "kedvességgel" válaszolnék:

Elmennék én is a saját ügyvédemhez átnézetni, szükség szerint átíratni a szerződést és csak utána írnám alá. Plusz a közös kasszába annyival kevesebbet tennék havonta, amennyi a kocsi törlesztője, elvégre az tőlem független, nekem semmi közöm hozzá. Plusz vegyen fel bejárónőt, mert te tovább nem takarítod ingyen más házát. Pont.

2013. júl. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
ott a pont :):) utcso
2013. júl. 30. 15:09
 15/17 anonim ***** válasza:
Ezt én sem értem.Házasság előtt vette,akkor alapból az övé,de most hirtelen szerződést akar?Te lehet nem akarsz válni,de nem biztos,hogy a férjed is így gondolja.
2013. júl. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
49%
Le lehet pontozni, de én az egész házassági szerződést szánalmasnak tartom. Ha valaki ennyire önző, ne házasodjon. Ami az övé volt előtte, övé marad utána is, ami közben lett, közös. Ez a házasság. Aki ezt nem akarja, NE házasodjon. Utólag meg nem írnék alá semmit. Több mint gyanús...
2013. júl. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Neked kerestem!

A legfontosabb jogi fogalmak és szabályok:


A legfontosabb kérdések egyike, hogy mi számíthat különvagyonnak:

- azok a vagyontárgyak, amik már egyértelműen megvoltak a házasság előtt: ez a felek különvagyona

- az ennek az értékén szerzett vagyon (pl. egyik fél vagyonának értékesítéséből szerzett összegen vásárolt további vagyon), szintén a külön vagyon alapját képzi

- amit a házasság során kapott tárgyak, amit egyértelműen csak az egyik fél kapott, itt elég meghatározó, hogy kitől kapták. Pl.: édesanya vásárolt fiának egy horgászfelszerelést.

- örökölt vagyon, amit csak az egyik fél örökölt

- személyes használati tárgyak. Pl.: férfi borotva


Másik fontos fogalom a szerzeményi vagyon, amit közösen szereztek a házasság alatt.

- Az egyik legnagyobb tévhit, hogy a párok fizetés mértéke szerint szeretnék szétosztani a szerzett vagyont. Itt fontos tudni, hogy bármennyi volt a két fél jövedelme, a közösen szerzett vagyok fele-fele arányban lesz tulajdonukhoz. Itt lehet fontos, hogy a házassági vagyonjogi szerződés megkötésekor, miben térhetünk el a törvénytől.

- Bizonyos ingóságok meghatározott együttélés során közös vagyonná alakulhatnak.


Mik azok a helyzetek, amiben a szakemberek mindenképp ajánlják a házassági vagyonjogi szerződést (köznyelvben házassági szerződést)?


A szerződés esetébe nem a különvagyon szétválasztása a lényeg, hanem a házasságban szerzett vagyon későbbi sorsa!

- Ha pl. az egyik fél magas felelősséggel járó tevékenységet végez, akkor probléma esetén a közös vagyonnal felel. A házassági szerződésben szétválasztottak szerint ezt megakadályozhatjuk.

- Halálozás esetén a hagyatéki vagyon állagának megállapításakor fel lehet használni a szerződést, hogy melyik tartozik az elhunyt fél vagyonához.

- Érdemes a kapcsolatból származó gyerekek tartásáról rendelkezni.

2013. júl. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!