Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi értelme a házassági szerződ...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi értelme a házassági szerződésnek?

Figyelt kérdés

Persze nyilván látom az előnyét bizonyos esetekben, de azért az az általános, hogy a párok ketten együtt teremtik meg a mindennapokat, most pl azon szarrágni, hogy az egyik 50 ezerrel többet keres, mint a másik, erős túlzás. Arról nem is beszélve, hogy pl 15-20 évre hogyan lehetne fair házassági szerződést kötni?


Pl. fair az, hogy az anyát hátrányba taszítjuk, mert otthon marad a gyerekkel? Vagy akár az apát. De ez is hülyeség, mert ő is kap pénzt, oké, nem egy vagyont, de 70-90 ezret simán. Van aki alapból ennyit keres. Akkor az aki becsületesen dolgozik (egy ideig gyereket nevel esetleg) de nem keres annyit, mint a párja már dögöljön meg egy válásnál? Holott ő is hozzáadja a maga részét, csak nem pénzben.


Mert abba gondoljunk bele, hogy az egyik 80-at keres, a másik 300-at, akkor az életszínvonalát nem fogja leadni az aki 300-at keres, de akkor fair-e, ha később ezt a másik fejére olvassa? Ha mindketten 80-at keresnének, akkor kisebb lábon élnének. Szerintem nem jó, hogy mindent kicentiznek.


Azért van a vagyonközösség, hogy minden közös legyen. Ha valaki ezt nem akarja, akkor minek házasodik? Ami házasság előtt az övé volt, az övé is marad, de ezt akár le is lehet papírozni, de onnantól nem lehet ezt igazságosan számolni. (Nem csak a pénznek van értéke. Nem egy ffi ismerősöm mondta már, hogy ő jobban örülne, ha majd a felesége félállásban dolgozna, hogy megteremtse neki azt a kényelmet és otthont, amire vágyik. ekkor a nő kevesebbet keresne, de kevesebbet is érdemelne egy válásnál? Csak mert mindent megtett, amit tőle vártak? Csak mert ez nem mérhető pénzben? Amúgy a ffi ismerőseim nem kötnének szerződést és ilyen elvárásokkal nem is lenne fair.) Ha valakinek ennyire fontos a pénz, csak olyat vegyen el, aki fillérre pontosan annyit keres, mint ő, aztán meg max hoppon marad, ha ő veszíti el az állását.



2013. máj. 3. 14:04
 1/10 anonim ***** válasza:
61%

Férfi részéről én teljesen megértem azt aki akar házassági szerződést. Én nőlétemre szó nélkül aláírnám.

Azért a nők többsége idősebb pár választ és azért nem mindegy hogy a lány mondjuk épp befejezte az egyetemet míg a párja már 10. éve dolgozik.Ez a példa pedig nagyon is sok van.

Felhoztad pl a válást, igen a bíróságok anyapártiak a nőnek ítéli a gyereket akiknek fontos a megszokott környezet ezért ha az apa mondjuk nem költözik el a saját lakásából akkor egy szemétládának van kikiálltva.


Az anyaság sem kifogás szerintem, mert az apa is mehet gyed-re. Egy évig otthon lehet vele az anya egy évig pedig az apa. Így pont ugyan annyi esik ki mindkét félnek.

2013. máj. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 okoska31 ***** válasza:
82%

anélkül, hogy végig olvasnám.


egyrészt házassági szerződést akkor szoktak kötni, és főleg szülői nyomásra, hogyha a pár egyik tagja vagy tagjának családja jelentősen tehetősebb, mint a másik. Ugyanis ilyenkor egy válással ugye nincs felezés.


ezen kívül lehet, hogy meglepő - és nem is túl általános, belátom - de van olyan szerződés, ami nem csak az anyagiakra korlátozódik, egészen szélsőséges esetben a szex gyakoriságát is szabályozzák benne...


Mondom, általában nem a leendő férj, vagy feleség, hanem a szülők elővigyázatosabbak.

És valahogy mindig úgy jön ki a dolog, hogy a kevésbé tehetős a csinosabb....


(egyébként van olyan eset, hogy már házasok, amikor az egyik fél szülőpárja vesz nekik egy másik ingatlant - na ilyenkor pl. indokolt a szerződés...)


persze rendelkezhet az elválás körülményeiről, ahhoz kapcsolódóan szankciókról, stb.

2013. máj. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nő létemre én voltam az, aki javasolta, hogy írjunk ilyet, hogy aztán senki se olvassa a fejemre, és köpködjenek, hogy biztos ezért-azért-amazért mentem férjhez. Férjem tehetősebb családból származik, mint én, és szerintem így korrekt, amit hoztam, azt viszem, nem többet, nem kevesebbet. Viszont vannak olyanok, akik tényleg a van-ért vetetik el magukat, aztán visznek mindent, kisemmizve azt az embert, aki mindazért megdolgozott. Férjem sem akart ilyet, de én igen, ettől még jól működik a házasságunk, ide s tova sok éve :)
2013. máj. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

Az ismerettség előtt megszerzett vagyon a lényeg, nem az hogy már a kapcsolatban ki mit keres.Tegyük fel van egy egyedülálló anyuka, saját házzal, és becsöppen az életébe valaki, akkor nyílván ha komolyabb dolog alakul akkor kössön házassági szerződést a házra, mert ha rosszul alakul a kapcsolat akkor megy az utcára a gyerekekkel?Ilyen esetekben szerintem nagyon is helyénvaló.

Azzal viszont nem értek egyet hogy amit a házzasság alatt az egyik fél vett, szerzett hogy az a válásnál csak őt illeti.Közösen szerezték, akkor társak voltak, nyílván a másik áldását adta a vételre, így az közös már.

2013. máj. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

A mostani rendszer, tehát a teljes vagyonközösség a házasság fennállása alatt, éppen azért alakult ki, hogy a nő "munkáját" is elismerjék a gyermekvállalásban, nevelésben. Vagyis azzal, hogy gyereket szül, ne kerüljön hátrányba!

De szerintem aki házassági szerződést köt, az nem azért köti, mert a felesége x időre kiesik a munkából és akkor ne is kapjon a közös vagyonból. Elvégre ez egy természetes dolog, hogy gyermeket vállalnak és nagyrészt a nő az, akinek el kell látnia a gyermeket! Ennek meg az az ára, hogy egy ideig kimarad a munkából!

A válás pedig amúgy sem egy sétagalopp, ott mindkét fél sérül, és ha nem elég kulturáltak, akkor nagyon csúnya módon igyekezhetnek megtorolni vélt vagy valós sérelmeiket! Ebből a szempontból nem h.ülyeség a házassági szerződés!

2013. máj. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Pontosan az olyan helyzet miatt kell, mint amit leírtál, ha az egyik keres 80at, a másik 300at. Nem értem, attól hogy összeházasodnak, miért illetné meg az egyik felet a másik teljes keresménye? Persze, járuljon hozzá mindenki arányosan a közös költségekhez... A legjobb úgy megkötni, hogy mindenkinek a keresménye a saját különvagyona. Innentől kezdve pedig akár belefoglalod akár nem, meg lehet állapodni hogy pl. a kereset 50 százaléka minden hónapban megy a közös kasszára, és onnan mennek a közös költségek, mint rezsi vagy kaja.

Szerintem igenis kevesebbet érdemel válásnál az, aki kevesebbet keres. Az más kérdés hogy a jól kereső férjtől úgyis magasabb gyerektartás megy majd.

2013. máj. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A magyar jog szerint nem lehet a szex gyakoriságát és társait szabályozni ilyen szerződésben. Hülyeségeket azért nem kellene írni....
2013. máj. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

na, mi pont ezért nem házasodunk. sokkal nagyobb macera lenne az esküvő, és előtte egy szerződés mintha csak együtt élnénk.

nekem nem kell a párom pénze, az természetes dolog, h együtt élünk, együtt finanszírozzuk a kiadásokat, és mindenki a jövedelme arányában költ az egyéb magáncélú dolgokra.

van közös számlánk is, azon gyűjtünk az utódnak :) de egyéb más pénzügyben nem közösködünk, mert sajnos eddig úgy tapasztaltam, h csak gondot okoz.


persze nem hagyjuk cserben a másikat ha beüt a krach, viszont úgy vagyunk vele, h előbb megyünk el wc-s néninek-bácsinak, mintsem állás nélkül lóbáljuk magunkat otthon :)


ha lesz gyerekünk, és ne adja az ég, de a különköltözés mellett döntünk, akkor kulturáltan igyekszünk majd ezt is rendezni, és talán könnyebben is megy majd, mint mondjuk a vagyonmegosztáson görcsölni.

persze ehhez olyan háttér kell, ami ezt lehetővé teszi. az már szerencsére megvan.

2013. máj. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem sajat cegem van igy van hazassagi szerzodes.

egyszeru okbol ha befuccsolok akkor a ferjem reven nem viszik a hazat meg a maganvagyont.

2013. máj. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
15 éve, 20 éves házasság után váltam el. Előtte jól kerestem, megteremtettem mindent. Rokkant lettem, válás lett a vége. Hátrahagytam mindent, csak egy erősen mínuszba hajló folyószámlát hoztam magammal. Nem álltam le cigánykodni, hogy ezt én vettem, ez az enyém, stb. Nekem a lelki békém többet ér ennél. Ha ma válnék, ma is így csinálnám. És nem kötnék szerződést. Vagy házasság, vagy üzlet. Nekem a kettő együtt nem megy.
2013. máj. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!