Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan bizonyíthatom, hogy...

Hogyan bizonyíthatom, hogy egyedül álló anya lettem?

Figyelt kérdés
Most várom 3-ik gyerekem, és egyedűl álló lettem, milyen papír kell ahoz hogy bizonyítsam. (nem házasodtunk, csak élettársak voltunk.)
2013. júl. 31. 10:45
 1/7 haramia válasza:
Semmilyen, hogyha házasok nem voltatok, akkor csak be kell jelentened pl. családi pótlék intézésekor és max a hivatalos szerv jár utána (bár ebben sem vagyok biztos, hogy van-e ilyen jogköre).
2013. júl. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bejelentett élettársak?
2013. júl. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azzal tudod bizonyítani, hogy bemész az önkormányzathoz és kérsz egy igazolást arról, hogy kik élnek veled egy háztartásban. Ott látszik, hogy már nem lakik ott a volt élettársad, már nincs bejelentve.
2013. júl. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nem vagyunk bejelentve mint élettársak, de 7 éve együtt voltunk, és ez a cím ahol lakunk neki csak levelezési cím, ő máshová van bejelentve
2013. júl. 31. 11:22
 5/7 zabmester ***** válasza:
Hát pl. családi pótléknál, vagy egyéb támogatásoknál elég róla egy nyilatkozat (eléd tesznek egy papírt, amin az áll, hogy büntetőjogi felelősséged tudatában kijelented, hogy hajadon vagy és nincs élettársad), aláírod, és kész.
2013. júl. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Nikoletta 23 válasza:
Szia!Államkincstárhoz is be kell menned,egy nyilatkozatot kell kitöltened,amelyben az adataidat a gyermekek adatait és,hogy mióta vagy egyedülálló,ezeket kell kitölteni.Aláírja az ügyintéző,lepecsételi és kapsz belőle egy példányt!Így már magasabb összegű családi pótlékot is igényelhetsz!Ezzel a lappal már mehetsz akár Önkormányzathoz is el kell fogadniuk!Én is ezt tettem és elfogadták nem volt vele gond(Pesten lakom)!
2013. júl. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A családi pótlékhoz nekem nem kellett bemenni, csak egy levelet írtam. Visszaküldtek egy nyilatkozatot miszerint nincs élettársam, aláírtam, visszaküldtem, jött az emelt családi.... Sőt két hónapra visszamenőleg is megkaptam, mert megírtam, hogy korábban költözött el a férj.


Amúgy ezt házasság alatt is folyósítják, nem kell megvárni a válóper végét. Csak azért írom, mert hátha másnak is aktuális.

Én megírtam a MÁKnak, hogy a válóper folyamatban, de a férj már elköltözött régen, így is jogosult lettem rá.


Viszont amint lesz új élettársad akkor ezt le kell mondani.

2013. aug. 1. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!