Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha hazamegyek, mit mondjak?

Ha hazamegyek, mit mondjak?

Figyelt kérdés

A 18. szülinapom után eljöttem külföldre a barátaimmal egy kicsit.Úgy volt,hogy csak a tavaszi szünet alatt leszek itt,utána hazamegyek a suli miatt,de egy kicsit tovább maradtam...Anya valószínűleg eléggé ki van és fogalmam sincs,hogy mit mondjak neki,ha hazamegyek,ráadásul rájött,hogy sokat hiányzok a gimiből is (de mind igazolt).

Tudom,hogy nem tárt karokkal fog várni,de nem tudom,hogy mi lesz a reakciója vagy hogy egyáltalán mit mondjak neki.

Köszönöm a tanácsaitokat!



2013. ápr. 10. 10:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Gondold át, hogy mik a terveid a jövőre nézve. Ha tovább akarsz tanulni, akkor mindenképp fontos hogy ne hanyagold el az iskolát! Ha úgy gondolod ez menni fog és behozod a lemaradást, pótolsz mindent, akkor beszéld meg anyukáddal, hogy változni fogsz és rendbe hozod a dolgaid!
2013. ápr. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem hanyagolom el az iskolát,jó az átlagom,csak eljövök pár óráról.És ezt anya nem érti meg.
2013. ápr. 10. 10:56
 3/5 anonim ***** válasza:

Az ember a munkahelyéről sem megye el egy pár órát, mert ott kell töltenie a munkahelyén azt az időt, amire szerződött, különben ki van rúgva.


A suli most a munkahelyed. Ahogy később, úgy most sem mehetsz el csak úgy, mert nem tartod azokat az órákat fontosnak vagy hasznosnak.


A munkahelyeden is előfordul, hogy lesznek órák, amiket kevésbé érzel hasznosnak, mégsem hagyhatod el, csak ha lejárt a napod.


Üdv a felnőttek világában, pláne, hogy elmúltál 18.

2013. ápr. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A felnőttség nem annyi, hogy magasból lesz@rok mindent és mindenkit és azt teszek, amit akarok. Teljesen megértem anyukádat, ha ki lesz rád akadva. Felelőtlenül viselkedsz. és az írásod alapján te ezt tartod normálisnak. Komolyan normális az szerinted, hogy ellógsz a suliból és szerzel rá valamilyen igazolást, és azt hogy igazolod, hogy nem jöttem haza külföldről a tanítás kezdetére? Vagy majd hamisítasz egy oprvosi igazolást?

Nem tudom miért hiszi minden gyerek azt, hogy a 18. születésnapjától kezdve azt tehet, amit akar. Én szülőként lehet azt mondanám, hogy tegyél amit akarsz, de élj meg úgy, ahogy és ahol akarsz. Mert a jogok és a kötelességek együtt járnak.

2013. ápr. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Attól,hogy 18 vagy még nem vagy felnőtt csupán nagykorú ami azt jelenti,hogy a tetteidnek következményei vannak,és magadért vagy felelős.Neked az iskola a munkahely,a munkahelyről sem mész el pár órát,mert nincs kedved ott lenni különben hamarosan kirúgnak.
2013. ápr. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!