Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mihez kezdenétek, ha a családo...

Mihez kezdenétek, ha a családotok megnyerné a lottó ötöst, legyen mondjuk kerek 2 milliárd?

Figyelt kérdés
Megköszönöm, ha leírjátok mellé azt is, hogy jelenleg mennyi az egy főre jutó bevétel.
2013. júl. 31. 19:27
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
5%

A nagy része ember ugyanott tartana pár év múlva, mint most, vagy még lejjebb...

Ja, és ezek tények! Nem egyszer voltak erről számadatok, hova is jutottak a nagy lottónyertesek.

2013. júl. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Szerintetek az eddig válaszolok közül ki lenne az aki nem vernél el a pénzt?:) Ki lenne az aki tudná gyarapítani?


Tudom kevés info, de megérzésre. Első hozzáállás alapján.

2013. júl. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 10-es vinné szinte egyedül valamire. Ennyiből is látszik, hogy ért a pénzhez.

16-os két év alatt elverné az egészet úgy ahogy a nagykönyvben megvan írva. Ő például nagyon túlbecsüli a 2 milliárd forintot.

Meg azok is akik már azzal kezdik, hogy így jótékonykodnának meg ennek adnának, annak adnának. Ezek minta példái annak, hogy kell sok pénzt villámgyorsan elverni.

2013. júl. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

- Kifizetném anyukámék lakáshitelét

- vennék nővéremnek egy lakást

- anyóséknak vennénk egy lakást

- fiú unokatesómnak kifizetném a lakáshitelt

- apunak adnék pénzt, hogy tudjon saját vállalkozást indítani

- megvennénk az áhított lakást (20-22 milla, idén épített tóparti luxuslakás:))

- megvennénk a kedvenc kocsinkat (Fiat Bravo)

- ja, és erdélyben élő unokatesómnak biztosítanám, hogy Debrecenben tudjon tanulni

- ja, és 1-2 milliót adnék a helyi állatmenhelynek is

- ja, és szüleimnek, testvéremnek, anyósnak, párom testvérének is adnánk 10-10 milliót


Ha jól számoltam az egész meglenne 200 millából, de nyilván lenne még 10-20 amit külföldi nyaralásra etc. elköltenénk.


Párom otthon van a befektetésekben, így azt ráhagynám, hogy a többivel mit csinál.

2013. aug. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Építenék egy olyan zöld házat, amit utána szinte ingyen fent lehet tartani. Nap és szél energia,a föld hőjét fűtésnek-hűtésnek. Víznek ásott kutat.

Utána autó olyan 20-30 millióért.

Szűk családi körnek adnék annyit, hogy mindenki rendbe hozhassa magát, valakinek pl. így nem is adnék, mert teljesen rendbe van, de valaki kapna több milliót.

Aztán A maradékot meg befektetném aranyba, meg egy kis részt olyan külföldi valutába, ami erős, de euróba biztos nem, csak USD és CHF

2013. aug. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Ismerem milyen tehetősnek lenni, ha nem is milliárdos, de voltam már egész jól működő KKV vállalkozás társtulajdonosa. Tehát a pénz önmagában nem venné el az eszemet. Első körben nagyon örülnék annak, hogy anyagi szempontból SOHA TÖBBÉ nem leszek senkinek sem kiszolgáltatva. A tőkeösszegből annyit költenék el, ami alapszinten kielégíteni a szükségleteimből azokat, amik most hiányállapotot mutatnak. Ezt pártíz millióból meg tudnám oldani. (Most gondolok itt a hitelvisszafizetés-lakhatás-autózás problematikáira.)

A fennmaradó jelentős részt fialtatnám. Összeállítanék egy olyan portfóliót, ahol a kockázati tényezőket ügyesen "porlasztanám". Értem ezalatt, hogy egy rész menne valami tőkegarantált és biztonságos alapba, ami kicsi, de biztos hozammal a megélhetésemet fedezné. Egy részével tőzsdéznék, egy másik részével pedig beszállnék valami jó üzletbe társnak. Újból saját vállalkozást csak akkor alapítanék, amikor látom már az összefüggéseket és elég biztos lehetek abban, hogy jól fog fialni. Megfelelő üzleti tervezés nélkül sajnos sok száz millát is könnyen el lehetne vérezni.

Amibe még tennék be pénzt (nyilván megnézném, hogy erre alapítsak-e céget vagy maradjon magánemberes) az az ingatlanbefektetés. Ma megnőtt a kereslet a bérbeadó lakóingatlanok iránt és ez felplankolta az albérlet/bérlemény árakat, ugyanakkor a sok bedőlt hitel miatt rengeteg mélyen ár alatt eladó ház van. Egyszerű matematika, hogy mennyiért veszem meg, mennyiért adom ki és ez mennyi "kamat"-nak felel meg. Ráadásul a legnagyobb rizikó max annyi, hogy nem mindig lenne mindenre épp bérlő.


Aztán ha a megforgatásokból jönne bevétel, akkor költenék luxusra. Ebben is van fantáziám, de gondolom a luxuscikkvágy nem túl érdekes mások számára, mert mindenkinek megvan a magáé. Van akinek a Ferrari tetszik, másnak a Porsche.

Mondjuk én már egy jó jövedelmű portfólióval a hátam mögött egy vidéki birtokot alakítanék ki, ami teljes önellátással is képes működni. Akár az élelmiszerek megtermelhetőségét, akár a közművektől való függetlenséget nézzük. Lenne egy szép ház, egy pajta több klasszikus Porschéval, egy közvetlen vízparti telek a Balatonnál és egy elektromos meghajtású motoros yacht a Balatonra.

És élném az életemet, irányítanám a befektetéseimet, bütykölném saját kezűleg(!) a veteránautóimat, még egy autószerelő műhelyt is létrehoznék, de csak kedvtelésre, vagy óradíjért bérbe is adnám szabadúszó szerelőknek.

És a legfontosabb: a teljes testi és lelki egészség, harmónia megtalálására törekednék.

2013. aug. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Én hozzácsapnám zsebből még a másfélszeresét és végre megvenném azt a Learjetet, amivel már szemezek egy ideje. És akkor a Demján se cukkolna, hogy egy zsugori p*cs vagyok...


Cs. Sanyi

2013. aug. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!