Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mihez kezdenétek, ha a családo...

Mihez kezdenétek, ha a családotok megnyerné a lottó ötöst, legyen mondjuk kerek 2 milliárd?

Figyelt kérdés
Megköszönöm, ha leírjátok mellé azt is, hogy jelenleg mennyi az egy főre jutó bevétel.
2013. júl. 31. 19:27
1 2 3
 11/27 i hate this world ***** válasza:
48%

Vennék autót 60 millióért, külföldön házat kb 200-300 millióért, 1 milliárdot beraknék a bankba, 100 milliót elköltenék nem tudom mire, a többit befektetném :D

Meg 100-100 milliót adnék a szüleimnek és a testvéremnek

2013. júl. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
53%

Teljesen egyetértek a 6-os válaszolóval!


1.1000%, hogy adakoznék belőle. Viszont én arra gondoltam, hogy nem csak x Ft-ot adnék 1 összegben oda, hanem betennék bankba egy nagyobb összeget, s annak a kamatja menne minden hónapban adakozásra.


2. Egy megbízható pénzügyi szakemberrel konzultálva biztos alapokra építkeznék.


3.Persze lenne egy fix összeg, amivel először rendezném a családom tartozásait.


4.Szeretnék utazni is, kicsit kikapcsolódni, de először stabil alapot akarnék biztosítani. Hisz ennyi pénzt nem elkölteni nehéz, hanem megkeresni.


90.000 Ft az egy főre jutó bevételünk.

2013. júl. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Család, rokonok, adósságok kifizetése, és remélhetőleg bőven maradna még egy állatmenhely alapítására.
2013. júl. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

először is megpróbálnék nem elszállni. kicsit lehiggadnék, h felfogjam mekkora mocsok nagy mázlim volt :)


beszélnék egy komoly tudású pénzügyi szakemberrel, és olyan dolgokba fektetném a pénzt, ami hosszú távon biztos passzív jövedelmet nyújt.


a közeli jó barátaimat kisegíteném a hiteleik rendezésében. nem szívesen adakoznék, mert egyre inkább azt látom, h nem abba a zsebbe megy a pénz, ahová az ember szánja. inkább olyanokon segítenék, akiket ismerek, és tudom, h megérdemlik.


semmiképp sem kezdenék nagy költekezésbe, mert utálom ha irigykednek rám, és ugye akinek irigye van, annak rosszakarója is.


az most mellékes, h vennék egy álomlakást és egy olyan autót ami régi vágyam. egyikből sem felvágós kategóriát, az nem az én stílusom.


jelenleg 150e körül mozog az egy főre eső bevételünk, egyáltalán nincs okom panaszra, minden megvan ami a nyugodt élethez kell (számlák befizetve, étel az asztalon, nyaranta egy rövid kiruccanás, normális munkahely).

2013. júl. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Hogy le lett pontozva mindenki. Nem hiába nem ajánlatos nagy dobra verni ha nyer az ember,hisz mindenhol sok a rosszakaró,elég csak megnézni a lepontozásokat.
2013. júl. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Először is elköltöznék messzire és az egyetlen fontos barátomon kívül minden kapcsolatot megszakítanék az itteniekkel, új életet kezdenék, már csak azért is, hogy ne tűnjön fel az embereknek, hogy hirtelen lett 5 luxusautóm meg medencés villám, és ne jöjjenek kuncsorogni pénzért. Miután elköltöztem a pénz egy részét tőzsdébe fektetném, valaki olyat bíznék meg, aki ért hozzá, és tudja jól forgatni, én konkrétan azt sem tudom, mi az a tőzsde, pedig pénzügy órán főiskolán volt róla szó, csak nem érdekelt, és ez attól, hogy sok pénzem lenne nem is változna. Rengeteget vásárolnék, többet sportolnék, utaznék, nyelveket tanulnék. A házzal és az autókkal már kapásból minimum 500 milla elmenne, de mondjuk még 1 milliárdot befektetnék ide-oda, ahova a tanácsadók javasolnák, a maradék 500-ból pedig tenném a fentebb leírtakat. A befektetett pénz hozamából pedig továbbra is nagylábon és jó színvonalon éldegélnék. Keresnék új hobbikat, mivel többet biztosan nem dolgoznék.
2013. júl. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, hogy a jelenlegi bevételünk összesen 800 ezer körül van havonta, ez 4 főre.
2013. júl. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy 1 milliárdot félretennék.


Én nem vennék kocsikat, meg hagy házat a Rózsadombom. Járnék masszázsra, fodrászhoz, kozmetikushoz, konditerembe, nem kéne bliccelnem a BKV-n (imádok tömegközlekedni), nem turiból öltözködnék, minőségi ételt ennék.

Nagyon spórolós vagyok, én biztos, hogy nem költekeznék ész nélkül.

Másrészt, ha feltűnik valakinek, akkor aztán parázhatok, hogy mikor ölnek meg... Most, hogy belegondolok, valami speckó biztonsági rendszert azért építtetnék.

2013. júl. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
És azt kihagytam, hogy vennék egy óriási telket, építenék állatmenhelyet és az Illatosról hoznék ki elsősorban kutyákat. Lenne saját állatorvos a menhelyemen, minden állatot befogadnék. :)
2013. júl. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

hmm


mivel nagy a család biztos h kapna belőle mindenki


a párom felől:

-a hiteleinek rendezése

-a szülök hitelei kerülnének kifizetésre és a ház full felújítása

-a két uncsi tesónak 1-1 milla befektetésre -- majd nagykorúkban kapnák meg ami lesz belőle :-)


részemről:

-saját ház építése

-mind a 3 gyerekemnek 1-1db 1,5 szobás lakás -- addig kiadni amíg nem kell nekik - a bérleti díj befektetési számlára történő elhelyezése

-saját ház építése

-autó vétel

-a uncsi tesónak 1-1 milla befektetésre -- majd nagykorúkban kapnák meg ami lesz belőle :-)


egy bizonyos weboldal tagjainak támogatása


utazás pár helyre :-)


elsőre ennyi

a többi pénzt megbeszélném egy befektetési/pénzügyi emberrel


dolgozni biztos dolgoznék mert különben szétunnám magam :-)

2013. júl. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!