Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan nyugtassam meg a...

Hogyan nyugtassam meg a baratnomet annak vonatkozasaban, hogy nem marad le semmirol?

Figyelt kérdés
30eves lesz a következo honapban, es ugy erzi, hogy innentol mar csak a lejton lefele megy. Probaltam neki elmagyarazni, hogy a XXI. sz.-ban vagyunk es nem 1800-ban, amikor mar mindenki 20eves hazas volt, es 24evesen mar a 2. gyereknek adott eletet. O tovabbtanult, es kesobb kezdett dolgozni, mint az atlag, en szinten meg a karrierepitesemre helyezem a hangsulyt, mintsem csaladalapitasra vagy gyerekvallalasra. En fiatalabb vagyok a paromnal es realisztikusan tervezve kb. 5 even belül lennek olyan helyzetben, hogy azt tudnam mondani, hogy mostanra sokat elertem a szakmamban, es egy sziklaszilard anyagi hatter van mögöttem. Szerinte ha 35evesen szüli meg az elso gyerekünket, az keso. Hogy miert, azt nem sikerült megtudnom, nyilvan mert o sem tudja, csak bele van oltva. Hogyan gyozhetnem meg az ellenkezojerol? Azt mondogatja felig viccelodve, hogy a 30. szülinapjat itthon az agyban akarja tölteni bezart ajtok mögött. Neha szerintem komolyan gondolja. Van ez ellen valami ellenszer? Egyebkent nem tudom, hogy mennyi összefügges van a 30. szülinap es a gyerekvallalasi hacacare között, de gondoltam megemlitem.

2013. aug. 1. 14:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
Nincs ellenszer, az én párom most lesz 32, gyerek már van, minden egyéb rendben, amúgy kinéz 25-nek, de már hetek óta megy a nyöszörgés a kora miatt. Vannak nők (és biztos férfiak is) akik ezt így élik meg, ne tulajdoníts túl nagy jelentőséget neki.
2013. aug. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért van, mert te fiatal vagy... és mint említetted beszéltetek arról, hogy te az ő 35. életéve előtt nagyon nem akarnál gyereket hisz te fiatal vagy... és bármit mondasz te férfiként, ne haragudj... De egy nőnek ez tényleg lehet sok is, főleg első gyereknél. Nő a kockázat hogy a baba beteg lesz, hogy nehezebben viseli a terhességet, hogy nagyobb valószínűséggel vetél el...Bármi lehet.
2013. aug. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
15%
Bennem a hollywoodi színésznők tartják a lelket. Nézd meg pl. Sharon Stone hogy néz ki, Halle Berry, Jennifer Aniston, stb.
2013. aug. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%

Én is tragédiának éltem meg a 30. szülinapomat, pedig én még csak nem is későn kezdtem el élni és építeni az életem. 19 évesen kiröpültem otthonról.

Ez a 3. X egy nagy vízválasztó szerintem. 2-3 év és rájön, hogy nem ez a legtragikusabb dolog a világon. :)

Viszont, ha neked tanácsolhatom, akkor te is gondold át, hogy tényleg elég e, ha 35 évesen szüli az első gyereketeket. Neked, mint pasinak nyílvánvalóan ez kényelmes és te tényleg nem is kockáztatsz semmit, de egy nőnél a 35 év már teljesen mást jelent. Arról nem is beszélve, hogy a teherbeesés is nehezebb lehet, ahogy múlnak az évek. Én ugyan most töltöttem a 36-ot és remélhetőleg 3-4 nap múlva tényleg kibújik az első gyerekünk, de mi nekünk közel 3 évbe telt míg összejött.


Visszatérve a szülinapra. Ne erőltess semmit. Az én környezetemben mindenk így lépte át ezt kort. "ágyban, párnák közt halni meg" feelinggel. :)

Majd elmúlik. Remélehetőleg a 31-et, de a 32-őt már nagyobb örömmel fogja átlépni. Viszont támogasd, és ne csak azzal, hogy azt mondod neki 35 évesen sem lesz lekésve semmiről, hanem azzal, hogy megpróbálod őt is megérteni és kicsit 1-2 dolgot előrébb hozni. :)

2013. aug. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
47%

Már írták előttem is, de én is megerősíteném azt, hogy aki gyermeket akar, annak nem 35 évesen kell az első gyermekét szülnie!

Ideális esetben (ha az anyagiakat és a mai kor elvárásait nem nézzük, csak az ember fizikai adottságait) egy nőnek 25 éves koráig, de legfeljebb 30 éves koráig meg kellene szülnie az első gyermekét, és 35 éves koráig az utolsót. Az, hogy ma ez teljesen eltolódott sok dologgal indokolható, de egészségügyi szempontból biztosan nem előnyös sem a gyerek, sem az anyuka számára.

Én úgy gondolom, hogy a barátnőd szívesen vállalna most gyermeket. Ha úgy gondolod, hogy fel tudnátok nevelni (még akkor is ha az a "sziklaszilárd anyagi háttér" nincs is meg), akkor fogjatok bele a gyerekvállalásba. Sose lesz ideális időpont, halogatni meg nincs értelme.

2013. aug. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ilyen pillanat mindenkinek az életében elérkezik. Nekem a párom (aki egyébként nem is nőnemű!) is teljesen maga alatt van, hogy ő mennyire öreg már, pedig csak jövőre tölti be a 30-at. Nem tudsz mást csinálni, csak biztosítod arról, hogy a kora neked nem számít, és úgy szereted, ahogy vagy.
2013. aug. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
73%
Ha ilyen fontos kérdésekben mint házasságkötés és gyerekvállalás nem egyezik a véleményetek, nem vagytok egy hullámhosszon, az nem jó. Valószínűleg az ő életszakasza már ott tart, hogy szeretné komolyra fordítani a kapcsolatot, és lelkileg felkészült a gyerekvállalásra. Ha Te viszont ezeket még 5 éven belül biztos nem vállalod be, akkor szükségetek van egy kiadós beszélgetésre. Ha együtt akartok maradni, és fontos Neked a lány, akkor önző dolog lenne csak tőle elvárni az alkalmazkodást anélkül, hogy Te bármiben is engednél neki, pláne, hogy Te életed végéig nemzőképes leszel, míg neki ketyeg a biológiai órája. Közös kompromisszum lenne a legjobb, pl. most egy házasság (gondolom ez nem szeli ketté a karriered), ezzel ő is "ellene egy darabig", aztán 1-2 év múlva babaprojekt. Egy gyerek a Te munkádat amúgy nem fogja befolyásolni. Azt se felejtsétek el, hogy nem biztos hogy elsőre sikerül összehozni egy gyereket, lehet 1-2 év próbálkozásra is szükség lesz, és tényleg adódhatnak olyan komplikációk hogy nem jön össze az első terhesség. Szóval lehet szülni 40 felett is, de ne kisértsétek a sorsot, ha szeretitek egymást, eldöntött a végleges együtt maradás, akkor vágjatok bele a nagybetűs életbe mielőbb. Mert a gyerekvállalásra sose lesz megfelelő alkalom!
2013. aug. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

A 30 azért elég hülyén hangzik, eleve olyan izé, hogy na, harminc lettem. Ha emellé még jön, hogy amúgy marhára nem ott tart az élete, ahol elképzelte és te még eleve úgy vagy vele, hogy áh, majd évek múlva a ködös jövőben ráérünk, az tényleg kétségbeejtő és van mit átgondolnia.


Nekem a 35 körüli barátnőim, akiknek még nincs gyermeke eszeveszett harcot vívnak, hogy végre legyen már, de vagy össze se jön, vagy elvetélnek, ha megmarad akkor egyfolytában rettegnek, hogy nehogy Downos legyen, a kötelező magzatvíz vizsgálat miatt megint csak rettegnek, hogy mi van, ha elmegy tőle, már azzal is tisztában vannak, hogy a testük sem úgy regenerálódik, mint korábban a terhesség után, de a terhességet sem úgy bírják stb.


Lehet, hogy több gyereket is szeretne, de mire az első is összejön végre, már késő, mert fel is kell azokat a gyerekeket nevelni, és nem valami jó, mikor 60 éves és a 2-3 gyereket még akkor kéne egyetemre járatni.


Én megértem szegényt.

2013. aug. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
(8-as vagyok, ja és ha belegondol, akkor unokáról ne is álmodjon majd, mert ha a gyerekének is kb akkor lesz gyereke, mint neki, akkor az átlagéletkort figyelembe véve őt már addigra el is temetik)
2013. aug. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
35%
20évesen már tudtam hogy gyereket akarok és azt is tudtam hogy 30alatt.22évesen kezdtünk próbálkozni,nem akartunk nagy korkülömbséget a gyerekek közt,meg hogy 30alatt lerendezzem a szüléseket.A sors fintora hogy 5év kellett hogy összejöjjön a gyerek,tesó nem lesz.Idén töltöttem a 30at.Már szilveszterkor rosszul éreztem magam,ahogy közeledett a szülinapon úgy lettem egyre depisebb.Nekem ez nagyon rossz de úgy érzem mostmár túl vagyok rajta és előre nézek.15év dohányzás után abbahagytam a cigit,egészségesen étkezem,10kilot kell leadnom még ebben az évben.nekem ezzel jár az hogy 30lettem.
2013. aug. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!