Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél, ha a gyereked nem...

Mit tennél, ha a gyereked nem akarna saját gyereket?

Figyelt kérdés

Annyi nő és férfi vetkőzik ki magából durván, hogy az ilyen ember nem ember, elítéli, szíve szerint fejbe lőné, de mit csinálna, ha a saját csemetéje lenne ilyen?

Őt is agyon kéne ütni? Ő is onnantól kezdve egy undorító lény lenne?


Kérlek titeket normálisan válaszoljatok, rendes érvekkel(!), nem anyázásokkal, durva, obszcén szavakkal!


2009. okt. 25. 07:50
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem,majd Ő eldönti,h mit akar, biztos megszakadna a szívem, ha a gyerekem azt mondaná,h nem akar gyereket, DE ez az Ő döntése!Attól a válaszolótól kérdezném,aki azt mondta,hogy rákényszeríteném:Mégis,hogy gondoltad??Felbérelsz vkit,hogy erőszakolja meg,aztán bezárnád egy szobába míg meg nem szül,hogy nehogy elvetesse?Tényleg egy idióta vagy!! Kedves Kérdező, nem, írtad,h hány éves a gyereked, és h fiú,v. lány?
2009. okt. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk úgy volt, hogy anyu a szüleitől menekült bele egy házasságba, ahol ugyancsak nem boldog, de nem derült ki időben, ő csak azt látta, hogy menekül egy pokolból, azt már nem látta, hogy egy másikba.

A gyerekkorom nem volt valami jó, és amikor rátaláltam a boldogságra, a szüleim féltékenyek lettek, elüldözték, fenyegették, zsarolták.

Én úgy érzem, hogy szeretnék anya lenni, de akárkinek nem szülök, számomra Ő az igazi, de ő fél, a szüleim meg férjhez adnának, de nem tudnak máshoz. Így inkább kerüljük a témát, de nem örülnek, hogy az én feltételem az, hogy ne ők döntsenek a páromról, hanem én.

2009. okt. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
69%
Valaki jól kitalálta ezt az "ilyen világba minek szüljek" szöveget. Millió helyen olvastam már és semmi értelmét nem látom. Azt megértem, hogy az ember meg akarja teremteni a megfelelő anyagi hátteret, és aztán jöhet a baba, és akinek tényleg nem telik arra, hogy rendesen fel tudja nevelni, az ha úgy érzi, ne szüljön. De azért nem szülni, mert milyen mocskos, romlott világban élünk, ezzel nem értek egyet. Ha mindenki így gondolkodna, kihalna az emberiség egy idő után. A következő generációk azok, akik javítani tudnak a dolgokon.
2009. okt. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
90%

Ha a lanyom nem akarna gyereket, akkor nem probalnam meggyozni, hogy de igen is szuljon. Nem esne jol, de megertenem es elfogadnam a donteset.

32/N

2009. okt. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
100%

Azért szüljön valaki, hogy majd nehogy egyedül maradjon? Ez esetben a félelem vezérli, és a rossz fa rossz gyümölcsöt terem. Az szüljön gyereket, aki ellenállhatatlanul vágyik rá. Vagy akinek véletlenül összejön, és ezáltal megváltozik a felfogása.

Kahlil Gibran író:" a gyerekeink nem a mi gyerekeink"

Azt akarja mondani, hogy ők önálló lények, mi csak kölcsön kaptuk felnevelésre.

2009. okt. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon sokféle és eltérő véleményeket írtatok,és valahol igazából minden válaszban van igazság.Az én véleményem ennek ellenére mégis az,hogy a gyermekvállalásban egy tényező befolyásolhat mindössze(eltekintve attól,ha valaki betegség miatt nem szülhet):hogy a szíve mit diktál!Sokan valóban felelőtlenül vállalnak gyermeket,mert,bár felháborodunk rajta,ha valaki azon a véleményen van,hogy ilyen világba minek szülni,de egy bizonyos minimális létbiztonság szükséges az embernek ahhoz,hogy ne kelljen minden egyebet megvonni magától,illetve a gyerekének is meg tudjon adni minden alapvető dolgot,ami az egészséges neveltetéséhez szükséges!Az én unokatesóm 33 éves(egyidősek vagyunk egyébként),és három gyereke van!Az első fiát a nagybátyám neveli,mert annak idején a férje játékgépezett,majd csalt,hazudott,aztán eltűnt az országból...így nem voltak meg a nevelésre a megfelelő feltételek,ezért a gyámhatóság a nagybátyusnak ítélte a gyereket.Az új férjétől két gyönyörű szép gyereke van,a férj néha a kocsmában tölti a délutánjait!Kb.100 ezer Ft-ból élnek négyen,a közüzemi számlák után marad 50 ezer ft-juk!Kérdem én,ilyen életfeltétek mellett hol kapnak ezek a gyerekek egyenlő esélyeket az életre?

Az ellenpélda az idióta sógorom,aki netto 700 ezer ft-ból él havonta,szintén 33 éves,és a rögeszméje,hogy csak akkor vállal gyereket,ha legalább 100 milliója lesz a számláján!Szóval nem lehet egyértelműen meghatározni,helyes-e vagy nem helyes,ha akarunk gyereket,vagy nem!Ne azért szüljön valaki,mert arra számít,öreg korára nem akar egyedül maradni!Az én édesapám úgy távozott közülünk örökre,hogy nem tudtam sajnos mellette lenni,az akaratomtól függetlenül sem,,mert 1400 km -nyi távolságra élek a szülői háztól!

Ha valaki nem érzi a szíve legmélyén,hogy a gyermek a szíve legnagyobb vágya,inkább soha ne szüljön,mert annál rosszabb nincs,ha az a gyerek nem kapja meg a megfelelő szeretetet!Az nem bűn,ha valaki nem akar,az a bűn,ha ennek ellenére szül,és eldobja,magára hagyja,esetleg megöli!Nos,szóltam :) Most már befejezem,mert nagyon hosszú lett!

2009. okt. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
66%

8:25-ös lennék...

Na, a főzés után sikeresen visszatértem. :)

Üzenem a hozzászólónak: nem szoktam durvulni, kötekedni, hőzöngeni stb., mindössze próbálok kulturáltan "beszélgetni" és megérteni a te álláspontodat is.

A végére a kérdéstől már megint jól eltértünk. :) Kevesen válaszolták, hogy mit tennének. Az én családom sem volt a legjobb, alkoholista anyával, veréssel nevelő apával nem volt könnyű felnőni. De ettől még szeretnék gyermeket, már két éve, sajnos, eddig nem sikerült, de nem adjuk fel. Mi sem vagyunk gazdagok, teljesen hétköznapi emberek vagyunk, akik nem a gyes, gyed miatt akarnak gyereket.

Mivel én teljesen gyerekpárti vagyok, és felnevelek egy-két gyereket, előbb-utóbb szeretném, hogy az ő életük is kiteljesedjen. Hogy ezt karrierben, párkapcsolatban, a szülőségben találja meg, az már kizárólag rajta fog múlni. Mivel anyuka is szeretnék lenni, így nyilván nagymama is. Persze, a gyerekem döntése. De miért ne próbálhatnám meg azt, hogy egy kicsit befolyásoljam a döntését?

Ez a "kilátástalan a világ", ez egy szar szöveg. Minden ember a saját sorsáért felelős, nem más! Ha jobbat akarsz magadnak, tenni kell érte.

2009. okt. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
74%

én 28 vagyok,és én sem akarok gyereket.Mikor mondtam anyámnak,ne akadt ki csak kíváncsi volt hogy miért. Mire mondtam neki hogy félek a szüléstől meg nem akarok én sem háziasszonykodni meg van egy szuper hivatásom,ahol kiélhetem megem,illetve nem szeretem a kötöttségeket.Férjhez menni sem szeretnék,tudom ez nem általános,de hát én már csak ilyen vagyok. :)

Sztem egy normális szülő nem akad ki,hanem megérti mert számára a gyereke boldogsága a legfontosabb. És én attól tuti nem lennék boldog ha egész nap a konyhába kéne lennem meg áztartást vezetnem,a pasim meg elvárná h kiszolgáljam aztán megcsalna egy fiatalabb nővel...pfff...

Meg hát gyerek mellett nem lenne időm a hivatásomra.Azt meg nem akarom hogy gyerek-család-munka hármoszögében kifacsrjam magam és idegösszeroppanást kapjak. Inkább vállalok kevesebbet,de azt jól.És nem fogok egy pasitól se függeni.

2009. okt. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
73%
előző vok: lehet azért látom igy mert szüleim elváltak,nagyon durván ment az egész.megcsalás,hasomnlók.Én nem hiszek ebben a családosdiban :P
2009. okt. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
66%
Nem olvastam végig az összes választ, bocsi ha olyat írok amit már írtak. 20 éves vagyok, és úgy gondolom egy gyerek születése nem a gazdasági helyzeten, vagy a munkalehetőségeken fog múlni. Nem kényszeríteném rá senkire az akaratom, de biztos próbálnám meggyőzni. A fiatalok hiánya miatt szerintem már az én korombeliek sem lesznek nyugdíjasok, akkor miért ne legyen legalább egy unokában örömünk? Engem úgy neveltek, hogy az élet szép, és néha ugyan összetör és odavág, anyagilag vagy egészségügyileg padlóra kerül az ember, de mindenből fel lehet állni. Élő példa erre egyik legjobb barátnőm, akik hárman vannak testvérek, mindhárman egyetemisták más más városokban, és a szüleik egy nyugdíjból illetve egy rokkant nyugdíjból tartják el őket, még is boldogok, és nincs bennük rossz érzés az anyjuk felé, mert ilyen körülmények közé szülte őket. Én jobb helyzetben élek, az tény, de mindig is spórolásra tanítottak, sosem raktak alám semmit, mindenért nekem kellett összegyűjtenem a pénzt, vagy éppen az utánam kapott családi pótlékból kaptam új ruhát. Én úgy gondolom, hogy egy gyerekhez nem kell akkora áldozat. Igen, kimaradok a munkából (ha lesz munkahelyem), és el kell tartani a gyereket, de amikor már nagyon fáradt leszek, ott lesz egy nagymama biztosan, aki szívesen babázna, de ilyen téren nem hiszem hogy a másikkal bármi gond is lenne, az már kettő... Van kitől tanácsot kérni, illetve van aki segítsen (már ha csak a barátnőket is beleszámolom). Hülyeség lenne erre a gazdasági helyzetre fogni azt, hogy nem szül az ember gyereket, kitudja mi lesz addigra mire ők felnőnek... Az meg hogy valamelyik gyerek öngyilkos akar lenni, sokkal inkább lelki probléma mint anyagi. Ha az a gyerek szerető családban nő fel, akkor tök mindegy mennyi a pénz, akkor is kiegyensúlyozott felnőtt lesz belőle. Egy másik barátnőm pl jó anyagi körülmények között él, 15 éves korában elváltak a szülei, és még abban az évben volt három öngyilkossági kísérlete, azóta is hetente sírógörcs jön rá... A pénz egyáltalán nem boldogít, csak pár dolgot megkönnyít. Ez az én véleményem, ha valakinek nem tetszik nyugodtan lehet lepontozni.
2009. okt. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!